Polsko-izraelski projekt wystawy

Polsko-izraelski projekt wystawy

Rotarianie z RC Białystok wraz z Klubem siostrzanym i braterskim w Modi’in w Izraelu opracowali i uruchomili wspólny projekt wystawy  „RAZEM RATUJMY ZIEMIĘ”  Nad projektem pracował cały zespół tak ze strony Klubu Rotary Modi’in pod przewodnictwem prezydentki Klubu Sigal Peleg a z polskiej strony prace koordynował Tomasz Michalik, Łukasz Zimnoch i Kamila Sitak.

Celem tego wspólnego projektu jest wystawa prac artystów w świecie rozszerzonej rzeczywistości, chcemy zwrócić uwagę na człowieka w jego środowisku naturalnym, na jego pozytywny wpływ na otoczenie, na to co możemy zrobić aby zachować ten nasz Świat dla naszych dzieci. Zakres Wystawy nie ogranicza się jedynie do samej ochrony środowiska ale tez obejmuje człowieka i jego relacje ze światem zewnętrznym, nasz organizm i to co myślimy i przezywamy też jest częścią Świata/Ziemi i tez to powinniśmy chronić!

W załączeniu opis bardziej szczegółowy wydarzenia po polsku, angielsku i hebrajsku. Liczymy na wasz udział i na waszą promocję wśród zaprzyjaźnionych kolegów i koleżanek artystów.

Rejestracja do udziału w wystawie do 21.05.2022.

Zgłoszenie pracy do (max 4) 15.07.2022

Formularz rejestracyjny artystów: https://forms.gle/nsfRGxF6jY1uSmPU9

Prace należy przesłać na poniższy adres e-mail:

Izrael: modiinrotary.vr@gmail.com

Polska: bialystokrotary@gmail.com

Kontakt w sprawach szczegółowych Tomek Michalik RC Białystok t.michalik@rotary.org.pl

Opis projektu do pobrania:

Vr Gallery June July 2022 v7 PL – wersja polska

Vr Gallery June July 2022 v7 UK – wersja angielska

קול קורא לכל האמנים המקצועיים7 – wersja hebrajska

Serdecznie w imieniu organizatorów zapraszam.

Tomasz Michalik, RC Białystok

Zobacz też

Pożegnanie śp. Rafała Pasieki

Pożegnanie śp. Rafała Pasieki

Dnia 11-ego czerwca 2024 roku odszedł od nas Rafał „Rafcio” Pasieka. Śmierć zabrała go z naszego grona niespodziewanie, w momencie…

Fakty na temat Rotary

Rotary to organizacja apolityczna i świecka, która łaczy ludzi wszystkich zawodów, narodowości i przekonań
Aktulanie ponad 1,2 mln Rotarian działa w 200 krajach i obszarach geograficznych, w 34 tysiącach klubów
Nasze motto brzmi: „Służba na rzecz innych ponad własną korzyść” (w języku angielskim "Service Above Self")
Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Pracując wspólnie z rządami wielu krajów oraz organizacjami pozarządowymi w kampanii Rotary Polio Plus zaangażowano 100 tysięcy wolontariuszy organizując szczepienia ponad miliarda dzieci. Dzięki tym wysiłkom Rok 2005 został uznany za rok uwolnienia świata od tej groźnej choroby. *****Kliknij na END POLIO NOW - by obejrzeć film o POLIO po polsku i zobaczyć, co mówią polscy lekarze oraz jak z POLIO walczy Rotary w Polsce*****

Jak działa Rotary?

Wspieranie pokoju
Wspieranie pokoju

Obecnie około 42 mln osób jest wysiedlonych w wyniku konfliktów zbrojnych lub prześladowań. Rotary Peace Fellows doskonali umiejętności, by wzmocnić działania pro pokojowe na świecie oraz rozwija zdolności mediacyjne lokalnych liderów by zapobiegać konfliktom.

Walka z chorobami
Walka z chorobami

Ponad 100 milionów ludzi każdego roku znacznie ubożeje z powodu wysokich kosztów medycznych. Staramy się poprawić i rozszerzyć dostęp do taniej i bezpłatnej opieki zdrowotnej na obszarach słabo rozwiniętych.

Dostarczanie czystej wody
Dostarczanie czystej wody

Ponad 2,5 miliarda ludzi nie ma dostępu do odpowiednich urządzeń sanitarnych. Co najmniej 3000 dzieci umiera każdego dnia z powodu biegunek wywołanych nieczystą wodą. Dajemy społecznościom możliwość rozwijania i utrzymywania systemów wodnych i sanitarnych. Wspieramy badania związane z wodą.

Opieka nad matką i dzieckiem
Opieka nad matką i dzieckiem

Co najmniej 7 milionów dzieci poniżej 5 roku życia umiera co roku z powodu niedożywienia, słabej opieki zdrowotnej i złych warunków sanitarnych. Aby zmniejszyć te dane, zapewniamy szczepienia i antybiotyki dla dzieci oraz zwiększamy dostęp do podstawowych usług medycznych.

Wspieranie edukacji
Wspieranie edukacji

67 milionów dzieci na świecie nie ma dostępu do edukacji a ponad 775 mln ludzi powyżej 15. roku życia to analfabeci. Naszym celem jest wspieranie lokalnych społeczności w ich dążeniu do uzyskania podstawowej edukacji i umiejętności pozwalających na godne życie.

Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości
Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości

Prawie 1,4 mld zatrudnionych ludzi żyje za mniej niż 1,25 $ dziennie. Realizujemy takie projekty, które zwiększają rozwój gospodarczy lokalnych społeczności i umożliwiają godną i efektywną pracę osobom młodym oraz starszym.