ABC Ekonomii

ABC Ekonomii to projekt Czepczyński Family Foundation z edukacji ekonomiczno-finansowej dla przedszkoli i klas 1-3 szkół podstawowych. Składa się z 12 warsztatów, podczas których dzieci w wieku 5-10 lat dowiadują się m.in. czym jest pieniądz, skąd pochodzi, co to jest zawód, czy pożyczka. Projekt składa się z książki „ABC ekonomii, czyli pierwsze kroki w świecie finansów”, scenariuszy zajęć, kart pracy dla dzieci, infografik i szkolenia dla nauczycieli. Już ponad 800 placówek z Polski realizuje edukację finansową w oparciu o te materiały. Program wpisuje się w podstawę programową i może być realizowany w ramach regularnej siatki godzin nauczyciela.
Jak wprowadzić projekt do szkół i przedszkoli?
Pakiet na placówkę (30 książek na stan biblioteczny, 3 zestawy dla nauczyciela i w/w materiały) można zakupić w kwocie 1800 zł netto składając zamówienie na adres: fundacja@cff.edu.pl.
WAŻNE! 3 zł z KAŻDEJ kupionej przez Rotarian książki przekazywane jest na rzecz Rotary Foundation.
Projekt jest dostępny w 6 wersjach językowych: polskiej, angielskiej, niemieckiej, hiszpańskiej, portugalskiej i włoskiej. Zyskuje coraz większą popularność w Niemczech i Włoszech.
Czepczyński Family Foundation jest pierwszym instytucjonalnym członkiem Rotary w Polsce i działa w rotariańskich szeregach od września 2019 roku. Host klub: RC Gorzów Wielkopolski.
Projekt ma działanie długofalowe: raz wyposażona placówka wykorzystuje te same materiały dla kolejnych roczników uczniów. Wartość dodana? Świadomi ekonomicznie obywatele i otwarte, empatyczne społeczeństwo.