Świat wolny od Polio

Stwórz z nami świat bez Polio. Każda darowizna przeznaczona na zwalczanie Polio będzie trzykrotnie zwiększona przez Bill & Melinda Gates Foundation

Pomóż nam stworzyć świat wolny od Polio i wesprzyj nas swoją dotacją. Każda darowizna przeznaczona na zwalczanie polio będzie trzykrotnie zwiększona przez Bill & Melinda Gates Foundation.

Od ponad 20 lat Rotary International aktywnie walczy z Polio – wirusem zapalenia rogów przednich rdzenia kręgowego, wywołującym wirusową chorobę zakaźną dotykającą głównie dzieci.

Działalność charytatywna, chęć niesienia pomocy oraz wiara i niezłomność w działaniu zaowocowały rozpoczęciem globalnej akcji „End Polio Now”. Dzięki ciężkiej pracy Rotarian, przyjaciół, partnerów i wolontariuszy z całego świata, udało się zaszczepić miliony dzieci, tym samym ocalając je przed infekcją wirusem polio i zapadnięciem na Chorobę Heinego-Medina.

Dotacje zebrane przez klub Rotary przekazane Światowej Organizacji Zdrowia oraz UNICEF przyczyniły się do wygrania batalii z tym niebezpiecznym wirusem prowadzonej na kontynencie afrykańskim. Z ogromną ulgą możemy mówić o Afryce wolnej od Polio, ponieważ od sierpnia 2013 roku nie zaobserwowano żadnego nowego zarażenia.

Pomimo niewątpliwego sukcesu walka trwa nadal. Działacze chcą „Zakończyć Polio Teraz”, a przynajmniej jak najszybciej. Równolegle trwają działania mające zwalczyć wirus w Afganistanie i Pakistanie. Przed nami jeszcze dużo pracy, ale nic tak nie dodaje energii i siły jak widoczne efekty prowadzonych działań!

Przekaż swoją darowiznę na:

Dane dla wpłat do Rotary Foundation z Polski

w Euro/ przelewy SEPA/ Annual Fund-SHARE, Polio Plus Fund