Zaproszenie do udziału w wydarzeniu

Zaproszenie do udziału w wydarzeniu

W dniach 13-15 kwietnia 2018 roku w Hotelu Ambasador Premium w Łodzi odbędzie się 7 spotkanie Międzykrajowe Polska-Niemcy pod hasłem „Rotariańska współpraca polsko – niemiecka w zjednoczonej Europie”. Temat wydaje się nam bardzo na czasie, gdyż pragniemy podkreślić jak ważne są przyjazne bezpośrednie stosunki między Rotarianami polskimi i niemieckimi.

Klub Rotary Łódź, Komitet Polska – Niemcy oraz Dystrykt Rotary 2231 zapraszają serdecznie Was i Wasze Rodziny na spotkanie Rotarian z Polski i Niemiec.

A oto linki do strony wydarzenia:

Spotkanie Międzykrajowe Polska-Niemcy – język polski

Spotkanie Międzykrajowe Polska-Niemcy – język niemiecki

Po spotkaniach w Ratzeburgu (1997), Gnieźnie i Poznaniu (2000), Szczecinie (2003), Greifswaldzie (2006), Książu (2010) i Lipsku (2013) przyszła kolej na miasto Łódź.

Na tegorocznym spotkaniu chcemy podsumować bogaty już dorobek współpracy klubów partnerskich. Wysłuchamy przedstawicieli klubów z Polski i Niemiec. Opowiedzą oni o aktualnych projektach oraz o projektach zakończonych w latach ubiegłych. Mamy nadzieję, że w Łodzi nawiążą się nowe kontakty i powstaną kolejne partnerstwa między klubami polskimi i niemieckimi.

W ostatnim roku zawiązała się nowa forma współpracy tzw. Transgranicznej 4 klubów z Pomorza Zachodniego i Meklemburgii – Pomorza Przedniego w ramach ICC Polska – Niemcy.

Cieszymy się na Wasz przyjazd do Łodzi.

Eugeniusz Gorczyca
Przew. ICC Polska – Niemcy

Jacek Jakubiak
Prezydent RC Łódź

Jerzy Korczyński
Gubernator D – 2231

Fot. Włodzimierz Adamiak

Zobacz też

Pożegnanie śp. Mariana Wośkowiaka

Pożegnanie śp. Mariana Wośkowiaka

27 maja 2024 r. pożegnaliśmy naszego serdecznego Przyjaciela, Członka Rotary Club Poznań – Puszczykowo Mariana Wośkowiaka. Ceremonia pogrzebowa odbyła się…

Fakty na temat Rotary

Rotary to organizacja apolityczna i świecka, która łaczy ludzi wszystkich zawodów, narodowości i przekonań
Aktulanie ponad 1,2 mln Rotarian działa w 200 krajach i obszarach geograficznych, w 34 tysiącach klubów
Nasze motto brzmi: „Służba na rzecz innych ponad własną korzyść” (w języku angielskim "Service Above Self")
Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Pracując wspólnie z rządami wielu krajów oraz organizacjami pozarządowymi w kampanii Rotary Polio Plus zaangażowano 100 tysięcy wolontariuszy organizując szczepienia ponad miliarda dzieci. Dzięki tym wysiłkom Rok 2005 został uznany za rok uwolnienia świata od tej groźnej choroby. *****Kliknij na END POLIO NOW - by obejrzeć film o POLIO po polsku i zobaczyć, co mówią polscy lekarze oraz jak z POLIO walczy Rotary w Polsce*****

Jak działa Rotary?

Wspieranie pokoju
Wspieranie pokoju

Obecnie około 42 mln osób jest wysiedlonych w wyniku konfliktów zbrojnych lub prześladowań. Rotary Peace Fellows doskonali umiejętności, by wzmocnić działania pro pokojowe na świecie oraz rozwija zdolności mediacyjne lokalnych liderów by zapobiegać konfliktom.

Walka z chorobami
Walka z chorobami

Ponad 100 milionów ludzi każdego roku znacznie ubożeje z powodu wysokich kosztów medycznych. Staramy się poprawić i rozszerzyć dostęp do taniej i bezpłatnej opieki zdrowotnej na obszarach słabo rozwiniętych.

Dostarczanie czystej wody
Dostarczanie czystej wody

Ponad 2,5 miliarda ludzi nie ma dostępu do odpowiednich urządzeń sanitarnych. Co najmniej 3000 dzieci umiera każdego dnia z powodu biegunek wywołanych nieczystą wodą. Dajemy społecznościom możliwość rozwijania i utrzymywania systemów wodnych i sanitarnych. Wspieramy badania związane z wodą.

Opieka nad matką i dzieckiem
Opieka nad matką i dzieckiem

Co najmniej 7 milionów dzieci poniżej 5 roku życia umiera co roku z powodu niedożywienia, słabej opieki zdrowotnej i złych warunków sanitarnych. Aby zmniejszyć te dane, zapewniamy szczepienia i antybiotyki dla dzieci oraz zwiększamy dostęp do podstawowych usług medycznych.

Wspieranie edukacji
Wspieranie edukacji

67 milionów dzieci na świecie nie ma dostępu do edukacji a ponad 775 mln ludzi powyżej 15. roku życia to analfabeci. Naszym celem jest wspieranie lokalnych społeczności w ich dążeniu do uzyskania podstawowej edukacji i umiejętności pozwalających na godne życie.

Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości
Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości

Prawie 1,4 mld zatrudnionych ludzi żyje za mniej niż 1,25 $ dziennie. Realizujemy takie projekty, które zwiększają rozwój gospodarczy lokalnych społeczności i umożliwiają godną i efektywną pracę osobom młodym oraz starszym.