Wspólna Konferencja Dystryktów 2231 Polska i 1940 Niemcy

Wspólna Konferencja Dystryktów 2231 Polska i 1940 Niemcy

Drogie Rotarianki,

Drodzy Rotarianie,

Drodzy Rotaraktorzy,

z ogromną radością, w imieniu własnym oraz DG D1940 Jessiki Schweda,  zapraszam na Wspólną Konferencję Dystryktów 2231 Polska i 1940 Niemcy, która odbędzie się w Szczecinie, w dniach 12 -14 maja 2023 roku.

Nasze rotariańskie spotkanie rozpoczniemy już w piątek 12 maja, o godz. 16:00, na dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich. Konferencja odbędzie się w sobotę, w godzinach od 9:30 do 17:30, w Auli Centrum Dydaktyczno – Badawczego Nanotechnologii Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego.

Będziemy dyskutować o ważnych sprawach. Nasi wspaniali prelegenci zaprezentują ciekawe projekty i aktywności rotariańskie. A wszystko to odbędzie się w niepowtarzalnej, przyjacielskiej atmosferze, której zwieńczeniem będzie uroczysta kolacja w sobotę, 13 maja, w Hotelu Dana.

Tematyka konferencji obejmować będzie trzy główne bloki:

– rola i możliwości działań Rotary International w kontekście potrzeby dbania o pokój i

budowania przyjacielskich relacji pomiędzy narodami,

– konieczność ochrony środowiska naturalnego – rotariańskie akcje i programy działań

– prezentację aktywności klubów Rotary i ich liderów z obu dystryktów.

Przewidujemy również kilka fakultatywnych, towarzyszących wydarzeń, jak choćby koncert w Filharmonii Szczecińskiej w piątek o godzinie 19:00.

Rejestracja na Konferencję odbywać się będzie poprzez naszą stronę, wyłącznie do 30 kwietnia 2023 roku. Szczegóły w  poszczególnych zakładkach.

Rezerwacja miejsc w hotelach możliwa jest wyłącznie drogą mailową, na dedykowany adres hoteleszczecin23@rotary.org.pl.  Do naszej dyspozycji jest 5 hoteli.

Uczestnikom zakwaterowanym w hotelach odległych od Auli Instytutu Nanotechnologii (Konferencja) lub Hotelu Dana (Gala Dinner) zapewniamy bezpłatny transport.

Uwaga : ceny preferencyjne i gwarancja otrzymania miejsc w hotelach wyłącznie do 10 kwietnia 2023.

Do zobaczenia w Szczecinie !

 

Szczegóły Konferencji oraz formularze rejestracyjne znajdują się TUTAJ

 

Piotr Jankowski

Gubernator D2231, Polska

 

Zobacz też

Pożegnanie śp. Rafała Pasieki

Pożegnanie śp. Rafała Pasieki

Dnia 11-ego czerwca 2024 roku odszedł od nas Rafał „Rafcio” Pasieka. Śmierć zabrała go z naszego grona niespodziewanie, w momencie…

Fakty na temat Rotary

Rotary to organizacja apolityczna i świecka, która łaczy ludzi wszystkich zawodów, narodowości i przekonań
Aktulanie ponad 1,2 mln Rotarian działa w 200 krajach i obszarach geograficznych, w 34 tysiącach klubów
Nasze motto brzmi: „Służba na rzecz innych ponad własną korzyść” (w języku angielskim "Service Above Self")
Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Pracując wspólnie z rządami wielu krajów oraz organizacjami pozarządowymi w kampanii Rotary Polio Plus zaangażowano 100 tysięcy wolontariuszy organizując szczepienia ponad miliarda dzieci. Dzięki tym wysiłkom Rok 2005 został uznany za rok uwolnienia świata od tej groźnej choroby. *****Kliknij na END POLIO NOW - by obejrzeć film o POLIO po polsku i zobaczyć, co mówią polscy lekarze oraz jak z POLIO walczy Rotary w Polsce*****

Jak działa Rotary?

Wspieranie pokoju
Wspieranie pokoju

Obecnie około 42 mln osób jest wysiedlonych w wyniku konfliktów zbrojnych lub prześladowań. Rotary Peace Fellows doskonali umiejętności, by wzmocnić działania pro pokojowe na świecie oraz rozwija zdolności mediacyjne lokalnych liderów by zapobiegać konfliktom.

Walka z chorobami
Walka z chorobami

Ponad 100 milionów ludzi każdego roku znacznie ubożeje z powodu wysokich kosztów medycznych. Staramy się poprawić i rozszerzyć dostęp do taniej i bezpłatnej opieki zdrowotnej na obszarach słabo rozwiniętych.

Dostarczanie czystej wody
Dostarczanie czystej wody

Ponad 2,5 miliarda ludzi nie ma dostępu do odpowiednich urządzeń sanitarnych. Co najmniej 3000 dzieci umiera każdego dnia z powodu biegunek wywołanych nieczystą wodą. Dajemy społecznościom możliwość rozwijania i utrzymywania systemów wodnych i sanitarnych. Wspieramy badania związane z wodą.

Opieka nad matką i dzieckiem
Opieka nad matką i dzieckiem

Co najmniej 7 milionów dzieci poniżej 5 roku życia umiera co roku z powodu niedożywienia, słabej opieki zdrowotnej i złych warunków sanitarnych. Aby zmniejszyć te dane, zapewniamy szczepienia i antybiotyki dla dzieci oraz zwiększamy dostęp do podstawowych usług medycznych.

Wspieranie edukacji
Wspieranie edukacji

67 milionów dzieci na świecie nie ma dostępu do edukacji a ponad 775 mln ludzi powyżej 15. roku życia to analfabeci. Naszym celem jest wspieranie lokalnych społeczności w ich dążeniu do uzyskania podstawowej edukacji i umiejętności pozwalających na godne życie.

Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości
Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości

Prawie 1,4 mld zatrudnionych ludzi żyje za mniej niż 1,25 $ dziennie. Realizujemy takie projekty, które zwiększają rozwój gospodarczy lokalnych społeczności i umożliwiają godną i efektywną pracę osobom młodym oraz starszym.