Instytut Rotary w Gdańsku – zarejestruj się już dzisiaj

Instytut Rotary w Gdańsku – zarejestruj się już dzisiaj

Już po raz drugi w Polsce odbędzie się Instytut Rotary, czyli strefowa konferencja Rotary połączona z szeregiem różnych seminariów w tym obowiązkowo GETS, czyli seminarium dla gubernatorów elektów. Pierwsza miała miejsce w Warszawie w 2009 roku i jej głównym organizatorem był wtedy Dyrektor Rotary International Lars-Olof Fredriksson, a przewodniczącym Komitetu Organizacyjnego był PDG Andrzej Ludek.

 

O konferencji

Druga odbędzie się w Gdańsku w ostatni weekend września 2019 roku. Będzie to również moja druga konferencja organizowana podczas tej kadencji. Pierwsza miała miejsce w Wilnie we wrześniu ubiegłego roku. Przewodniczącym Komitetu Organizacyjnego Instytutu w Wilnie był PDG Rolandas Statulevicius a Przewodniczącą Komitetu Organizacyjnego Instytutu organizowanego w Gdańsku jest PDG Barbara Pawlisz

Organizacja konferencji strefowych jest obowiązkiem każdego dyrektora RI. Głównym celem konferencji jest przekazanie aktualnego planu strategicznego Rotary International oraz zadań związanych z jego realizacją. Konferencja jest adresowana do wszystkich rotarian, ale przede wszystkim do liderów naszej organizacji. Konferencja połączona z szeregiem seminariów jest naprawdę dobrą okazją do poznania naszej organizacji oraz jej osiągnięć globalnych.

Seminaria i mówcy

Naszej konferencji, oprócz GETS, będą towarzyszyć cztery seminaria, czyli seminarium d/s członkostwa, d/s Rotary Foundation, d/s wizerunku Rotary oraz seminarium dla gubernatorów nominatów. Seminaria te będą prowadzone przez najlepszych trenerów z naszych dwóch stref. Przypominam, że nasze dwie strefy obejmują wszystkie kraje skandynawskie, Republiki Bałtyckie, Islandię, Rosję oraz Polskę.

Każdy z dyrektorów organizujących konferencję stara się zaprosić możliwie najlepszych mówców z różnych krajów, taki jest również w moim przypadku. Mamy już potwierdzony udział Prezydenta Rotary International Marka Maloney z USA oraz Przewodniczącego Fundacji Rotary Gary Huanga z Tajwanu. Obydwaj są świetnymi mówcami i dzięki ich udziałowi będziemy mogli poznać z pierwszej ręki plany Rotary International oraz Rotary Foundation. Do tej dwójki dołącza Wiceprezydent RI Yinka Babalola z Nigerii. Pozostali mówcy wywodzą się z Holandii, Litwy, Szwajcarii, Turcji, Wielkiej Brytanii, Sri Lanki no i oczywiście z Polski.

Zaproszeni goście

Liczymy na powitalne przemówienia Prezydenta Lecha Wałęsy, Prezydenta Gdańska Aleksandrę Dulkiewicz oraz Dyrektora Europejskiego Centrum Solidarności Bazylego

Kerskiego. Pierwszy dzień konferencji odbędzie się właśnie w Europejskim Centrum Solidarności łącznie z koncertem symfonicznym oraz kolacją. Pozostała część konferencji oraz wszystkie seminaria odbędą się w nowo oddanym hotelu Radisson położonym na Wyspie Spichrzów w Gdańsku.

Rejestracja

Strona do rejestracji na Instytut Rotary została otwarta na początku kwietnia. W celu zachęcenia polskich rotarian do udziału w nim oraz w towarzyszących seminariach otwieramy link do rejestracji na stronie Dystryktu www.rotary.org.pl po cenach zdecydowanie konkurencyjnych. Aby zapoznać się ze szczegółami i dokonać rejestracji wystarczy kliknąć TUTAJ 

House of Friendship

Warto dodać, że konferencji towarzyszy „House of Friendship” czyli wystawa projektów klubowych, licencjonowanych sprzedawców regali rotariańskich, firmy Shelter Box oraz innych. Zapraszam wszystkie kluby do wykorzystania tej unikalnej okazji do prezentacji swoich ciekawych projektów zarówno w celu szukania sponsorów, jak i podzielenia się swoimi osiągnięciami.

Informacje na temat programu Instytutu oraz seminariów, poszczególnych spikerów, hotelu znajdziecie na jego stronie www.rotaryinstitutegdansk.org

Bardzo zachęcam do udziału w poszczególnych częściach wydarzenia, gdyż taka okazja na pewno szybko się nie powtórzy, ponieważ skandynawscy dyrektorzy organizują instytuty raczej w swoich krajach. A więc do zobaczenia w Gdańsku!!

 

RID Piotr Wygnańczuk, RC Gdynia

 

 

 

Zobacz też

Maciej Krzeptowski

Maciej Krzeptowski

Maciej Krzeptowski, członek RC Szczecin, naukowiec, podróżnik, żeglarz, człowiek morza i gór. Honorowy Ambasador miasta Szczecina. Z zawodu biolog (studia…

Rafał Fronia

Rafał Fronia

Rafał Fronia, członek RC Karpacz Karkonosze do 2020 roku, maratończyk, himalaista, podróżnik, zdobywca ośmiotysięczników, pisarz.   Rafał Fronia zawodowo  jest kartografem i…

Stefan Starzyński

Stefan Starzyński

Stefan Bronisław Starzyński ps. Lew (ur. 19 sierpnia 1893 w Warszawie, zm. pomiędzy 21 a 23 grudnia 1939 w Warszawie…

Fakty na temat Rotary

Rotary to organizacja apolityczna i świecka, która łaczy ludzi wszystkich zawodów, narodowości i przekonań
Aktulanie ponad 1,2 mln Rotarian działa w 200 krajach i obszarach geograficznych, w 34 tysiącach klubów
Nasze motto brzmi: „Służba na rzecz innych ponad własną korzyść” (w języku angielskim "Service Above Self")
Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Pracując wspólnie z rządami wielu krajów oraz organizacjami pozarządowymi w kampanii Rotary Polio Plus zaangażowano 100 tysięcy wolontariuszy organizując szczepienia ponad miliarda dzieci. Dzięki tym wysiłkom Rok 2005 został uznany za rok uwolnienia świata od tej groźnej choroby. *****Kliknij na END POLIO NOW - by obejrzeć film o POLIO po polsku i zobaczyć, co mówią polscy lekarze oraz jak z POLIO walczy Rotary w Polsce*****

Jak działa Rotary?

Wspieranie pokoju
Wspieranie pokoju

Obecnie około 42 mln osób jest wysiedlonych w wyniku konfliktów zbrojnych lub prześladowań. Rotary Peace Fellows doskonali umiejętności, by wzmocnić działania pro pokojowe na świecie oraz rozwija zdolności mediacyjne lokalnych liderów by zapobiegać konfliktom.

Walka z chorobami
Walka z chorobami

Ponad 100 milionów ludzi każdego roku znacznie ubożeje z powodu wysokich kosztów medycznych. Staramy się poprawić i rozszerzyć dostęp do taniej i bezpłatnej opieki zdrowotnej na obszarach słabo rozwiniętych.

Dostarczanie czystej wody
Dostarczanie czystej wody

Ponad 2,5 miliarda ludzi nie ma dostępu do odpowiednich urządzeń sanitarnych. Co najmniej 3000 dzieci umiera każdego dnia z powodu biegunek wywołanych nieczystą wodą. Dajemy społecznościom możliwość rozwijania i utrzymywania systemów wodnych i sanitarnych. Wspieramy badania związane z wodą.

Opieka nad matką i dzieckiem
Opieka nad matką i dzieckiem

Co najmniej 7 milionów dzieci poniżej 5 roku życia umiera co roku z powodu niedożywienia, słabej opieki zdrowotnej i złych warunków sanitarnych. Aby zmniejszyć te dane, zapewniamy szczepienia i antybiotyki dla dzieci oraz zwiększamy dostęp do podstawowych usług medycznych.

Wspieranie edukacji
Wspieranie edukacji

67 milionów dzieci na świecie nie ma dostępu do edukacji a ponad 775 mln ludzi powyżej 15. roku życia to analfabeci. Naszym celem jest wspieranie lokalnych społeczności w ich dążeniu do uzyskania podstawowej edukacji i umiejętności pozwalających na godne życie.

Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości
Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości

Prawie 1,4 mld zatrudnionych ludzi żyje za mniej niż 1,25 $ dziennie. Realizujemy takie projekty, które zwiększają rozwój gospodarczy lokalnych społeczności i umożliwiają godną i efektywną pracę osobom młodym oraz starszym.