Zgłoś się na Międzynarodowy Młodzieżowy Rejs Żeglarski Mazury 2022

Zgłoś się na Międzynarodowy Młodzieżowy Rejs Żeglarski Mazury 2022

Rotary Club Giżycko wspólnie z Dystryktem 2231 Polska oraz  Komitetami Międzykrajowymi Polska-Niemcy i Niemcy-Polska zaprasza na Międzynarodowy Młodzieżowy Rejs Żeglarski Mazury 2022. Rejs odbędzie się w dniach od 5 do 13 sierpnia 2022 roku. Projekt jest  współfinansowany jest ze środków Fundacji Współpracy Polsko – Niemieckiej.

Obóz żeglarski organizowany jest dla młodych osób od 18 roku życia, przeważnie bez żadnego doświadczenia żeglarskiego, które chcą zobaczyć, na czym polega żeglarstwo oraz dla posiadających już pewne doświadczenie żeglarskie – chcących doskonalić swe umiejętności żeglarskie.

Jest to wyprawa na jachtach kabinowych typu Antila 33 szlakiem Wielkich Jezior Mazurskich. Uczestnicy podzieleni są na 8 – osobowe załogi + sternik, żeglują codziennie nocując w innym porcie lub w małych przystaniach czy bindugach. Każda załoga ma swojego sternika, pod którego opieką żegluje, wypoczywa, przygotowuje posiłki. Poza programem żeglarskim każdy z uczestników znajdzie coś dla siebie: wieczory przy ognisku, wyjścia na dyskotekę czy szanty, zwiedzanie atrakcyjnych miejsc, często nie dostępnych od strony lądu.

Koszt rejsu wynosi 1270 złoty od osoby. W ramach opłaty zapewnione jest:

  • Zakwaterowanie na jachtach, każdy ma do dyspozycji koję z materacem.
  • Wyżywienie przygotowuje załoga ze wspólnie zakupionych produktów.
  • Ubezpieczenie NW uczestnika oraz jego rzeczy osobistych
  • Kadra – skipper (sternik) płynie na każdym jachcie
  • Realizacja rejsu i programu, w zależności od warunków pogodowych.
  • Wycieczki i wstępy do zwiedzanych na terasie obiektów.

Start i meta rejsu są w Hotelu Europa w Giżycku. Kontakt: Rotary Club Giżycko Evelyna Jelec evelyna_j@o2.pl

Poniżej do pobrania program obozu, ulotka i formularz zgłoszeniowy.

program rejsu zeglarskiego 2022 PL

ulotka 2 PL

Formularz zgloszeniowy Rejs 2022 PL

 

Serdecznie zapraszamy młodzież do udziału w niezwykłej wakacyjnej przygodzie.

Evelyn Jelec, RC Giżycko

Fot. Pixabay.com

 

Zobacz też

Ławeczka ku czci wielkiego Polaka

Ławeczka ku czci wielkiego Polaka

3 maja 2024 roku, w sercu malowniczych Druskiennik na Litwie, miało miejsce wyjątkowe wydarzenie upamiętniające postać Marszałka Józefa Piłsudskiego. Z…

Fakty na temat Rotary

Rotary to organizacja apolityczna i świecka, która łaczy ludzi wszystkich zawodów, narodowości i przekonań
Aktulanie ponad 1,2 mln Rotarian działa w 200 krajach i obszarach geograficznych, w 34 tysiącach klubów
Nasze motto brzmi: „Służba na rzecz innych ponad własną korzyść” (w języku angielskim "Service Above Self")
Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Pracując wspólnie z rządami wielu krajów oraz organizacjami pozarządowymi w kampanii Rotary Polio Plus zaangażowano 100 tysięcy wolontariuszy organizując szczepienia ponad miliarda dzieci. Dzięki tym wysiłkom Rok 2005 został uznany za rok uwolnienia świata od tej groźnej choroby. *****Kliknij na END POLIO NOW - by obejrzeć film o POLIO po polsku i zobaczyć, co mówią polscy lekarze oraz jak z POLIO walczy Rotary w Polsce*****

Jak działa Rotary?

Wspieranie pokoju
Wspieranie pokoju

Obecnie około 42 mln osób jest wysiedlonych w wyniku konfliktów zbrojnych lub prześladowań. Rotary Peace Fellows doskonali umiejętności, by wzmocnić działania pro pokojowe na świecie oraz rozwija zdolności mediacyjne lokalnych liderów by zapobiegać konfliktom.

Walka z chorobami
Walka z chorobami

Ponad 100 milionów ludzi każdego roku znacznie ubożeje z powodu wysokich kosztów medycznych. Staramy się poprawić i rozszerzyć dostęp do taniej i bezpłatnej opieki zdrowotnej na obszarach słabo rozwiniętych.

Dostarczanie czystej wody
Dostarczanie czystej wody

Ponad 2,5 miliarda ludzi nie ma dostępu do odpowiednich urządzeń sanitarnych. Co najmniej 3000 dzieci umiera każdego dnia z powodu biegunek wywołanych nieczystą wodą. Dajemy społecznościom możliwość rozwijania i utrzymywania systemów wodnych i sanitarnych. Wspieramy badania związane z wodą.

Opieka nad matką i dzieckiem
Opieka nad matką i dzieckiem

Co najmniej 7 milionów dzieci poniżej 5 roku życia umiera co roku z powodu niedożywienia, słabej opieki zdrowotnej i złych warunków sanitarnych. Aby zmniejszyć te dane, zapewniamy szczepienia i antybiotyki dla dzieci oraz zwiększamy dostęp do podstawowych usług medycznych.

Wspieranie edukacji
Wspieranie edukacji

67 milionów dzieci na świecie nie ma dostępu do edukacji a ponad 775 mln ludzi powyżej 15. roku życia to analfabeci. Naszym celem jest wspieranie lokalnych społeczności w ich dążeniu do uzyskania podstawowej edukacji i umiejętności pozwalających na godne życie.

Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości
Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości

Prawie 1,4 mld zatrudnionych ludzi żyje za mniej niż 1,25 $ dziennie. Realizujemy takie projekty, które zwiększają rozwój gospodarczy lokalnych społeczności i umożliwiają godną i efektywną pracę osobom młodym oraz starszym.