Zdrowie dzieci Ukrainy – Apel do Rotarian

Zdrowie dzieci Ukrainy – Apel do Rotarian

Koleżanki i Koledzy, Drodzy Rotarianie

Podczas ubiegłorocznych wakacji przyjęliśmy w Polsce po raz piąty grupę dzieci z Ukrainy, które szczególnie ucierpiały podczas konfliktu zbrojnego na wschodzie tego kraju. Są to dzieci, których ojcowie oddali życie lub zdrowie w trwających do dnia dzisiejszego walkach.

Zawierucha zbrojna trwa nadal, wciąż giną ludzie, kolejne rodziny tracą bliskich a dzieci ojców. Istnieje potrzeba kontynuacji naszego szlachetnego przedsięwzięcia.

Zachęcamy wszystkie kluby do przekazania środków pieniężnych na opłacenie kosztów 2 tygodniowego pobytu dzieci latem tego roku.

Niewielkim wysiłkiem możemy zrealizować coś co nasi mali goście będą pamiętać przez całe swoje życie.

 

Środki prosimy  przekazywać na konto:

Rotary Club Zamość Ordynacki

22-400 Zamość, ul. Lubelska 36A lok. 10

Nr rachunku: 35 1240 2816 1111 0010 6796 9947

Z dopiskiem: Zdrowie dzieci Ukrainy

 

Poniżej przedstawiamy listę pierwszych klubów, które dokonały wpłat na wakacje dla dzieci z Ukrainy:

1.Klub Rotariański Lublin IM. Marii Curie-Skłodowskiej

2.Rotary Klub Lublin Centrum

3.Rotary Klub Sopot International

4.Rotary Klub Chełm

5.Rotary Klub Katowice

6. Rotary Klub Jarosław

7.Rotary Klub Kraków Zamek Niepołomice

8. Rotary Klub Karpacz Karkonosze

9. Rotary Klub Puławy

 

Bardzo serdecznie dziękujemy i prosimy o kolejne wpłaty.

Ryszard Łuczyn, RC Zamość Ordynacki

Krajowy Koordynator Komitetów Międzykrajowych

Przewodniczący ICC Polska-Ukraina

 

Fot. Monika Łozińska, Rotary International

Zobacz też

Fakty na temat Rotary

Rotary to organizacja apolityczna i świecka, która łaczy ludzi wszystkich zawodów, narodowości i przekonań
Aktulanie ponad 1,2 mln Rotarian działa w 200 krajach i obszarach geograficznych, w 34 tysiącach klubów
Nasze motto brzmi: „Służba na rzecz innych ponad własną korzyść” (w języku angielskim "Service Above Self")
Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Pracując wspólnie z rządami wielu krajów oraz organizacjami pozarządowymi w kampanii Rotary Polio Plus zaangażowano 100 tysięcy wolontariuszy organizując szczepienia ponad miliarda dzieci. Dzięki tym wysiłkom Rok 2005 został uznany za rok uwolnienia świata od tej groźnej choroby. *****Kliknij na END POLIO NOW - by obejrzeć film o POLIO po polsku i zobaczyć, co mówią polscy lekarze oraz jak z POLIO walczy Rotary w Polsce*****

Jak działa Rotary?

Wspieranie pokoju
Wspieranie pokoju

Obecnie około 42 mln osób jest wysiedlonych w wyniku konfliktów zbrojnych lub prześladowań. Rotary Peace Fellows doskonali umiejętności, by wzmocnić działania pro pokojowe na świecie oraz rozwija zdolności mediacyjne lokalnych liderów by zapobiegać konfliktom.

Walka z chorobami
Walka z chorobami

Ponad 100 milionów ludzi każdego roku znacznie ubożeje z powodu wysokich kosztów medycznych. Staramy się poprawić i rozszerzyć dostęp do taniej i bezpłatnej opieki zdrowotnej na obszarach słabo rozwiniętych.

Dostarczanie czystej wody
Dostarczanie czystej wody

Ponad 2,5 miliarda ludzi nie ma dostępu do odpowiednich urządzeń sanitarnych. Co najmniej 3000 dzieci umiera każdego dnia z powodu biegunek wywołanych nieczystą wodą. Dajemy społecznościom możliwość rozwijania i utrzymywania systemów wodnych i sanitarnych. Wspieramy badania związane z wodą.

Opieka nad matką i dzieckiem
Opieka nad matką i dzieckiem

Co najmniej 7 milionów dzieci poniżej 5 roku życia umiera co roku z powodu niedożywienia, słabej opieki zdrowotnej i złych warunków sanitarnych. Aby zmniejszyć te dane, zapewniamy szczepienia i antybiotyki dla dzieci oraz zwiększamy dostęp do podstawowych usług medycznych.

Wspieranie edukacji
Wspieranie edukacji

67 milionów dzieci na świecie nie ma dostępu do edukacji a ponad 775 mln ludzi powyżej 15. roku życia to analfabeci. Naszym celem jest wspieranie lokalnych społeczności w ich dążeniu do uzyskania podstawowej edukacji i umiejętności pozwalających na godne życie.

Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości
Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości

Prawie 1,4 mld zatrudnionych ludzi żyje za mniej niż 1,25 $ dziennie. Realizujemy takie projekty, które zwiększają rozwój gospodarczy lokalnych społeczności i umożliwiają godną i efektywną pracę osobom młodym oraz starszym.