Zbieramy środki na pomoc dla poszkodowanych

Zbieramy środki na pomoc dla poszkodowanych

Zarząd klubu RC Gdańsk Sopot Gdynia, w imieniu całego klubu, podjął uchwałę o pomocy dla najbardziej poszkodowanych, w sierpniowej nawałnicy, jaka dotknęła m. in. województwo pomorskie.

Nie możemy i nie chcemy stać obojętnie w obliczu ludzkiego nieszczęścia – wielkiej ludzkiej tragedii. Będąc tutaj na miejscu, mamy możliwość na własne oczy przekonać się jakie spustoszenia poczynił żywioł i jaki bezmiar ludzkich nieszczęść się z tym wiąże.

Naszym celem jest pomoc najbardziej potrzebującym w gminie BRUSY  w powiecie chojnickim, w województwie pomorskim, która naszym zdaniem została najbardziej poszkodowana – jesteśmy w stałym kontakcie z władzami gminnymi.

W tej właśnie gminie żywioł zniszczył i odebrał wielu ludziom dorobek ich życia. Na około 3.300 budynków mieszkalnych, ponad 800 zostało poważnie uszkodzonych, w tym swoje domy musiało opuścić ponad 50 rodzin. Odnotowano również liczne straty w budynkach gospodarczych (ponad 1050 zgłoszeń). Wystąpiły niewyobrażalne straty w uprawach rolnych i leśnych.

Jak poinformował nas Witold Ossowski Burmistrz Gminy Brusy –  jest to gmina najbardziej poszkodowana pod względem uszkodzeń domostw mieszkańców. W prace ratownicze i porządkowe na terenie gminy zaangażowani są strażacy, żołnierze, wolontariusze, mieszkańcy, pracownicy energetyki oraz inne służby niosące bezpośrednią pomoc poszkodowanym.

Burmistrz Gminy apeluje o pomoc finansową oraz rzeczową. Dla poszkodowanych w nawałnicy najbardziej potrzebne są teraz: środki czystości (przede wszystkim proszki do prania), materiały budowlane (dachówki, blachy, cement, pustaki, wełna, płyty kartonowo – gipsowe, farby itp.). Niezbędna jest przede wszystkim pomoc firm budowlanych, które zaangażowałyby się w pomoc odbudowy domów.

Rotary Club Gdańsk Sopot Gdynia utworzył specjalne konto pod nazwą „SOS Rotary”, na które to konto zbierane są środki finansowe od darczyńców.

Jako klub przeznaczyliśmy już na ten cel 10 000 zł z naszych klubowych środków, jak również na ten cel przeznaczony zostanie cały dochód z naszego corocznego wydarzenia: XVI Charytatywnego Turnieju Golfowego, który odbędzie się w Piętkowicach koło Wejherowa w Sierra Golf Club. Rozpoczęcie eventu odbędzie się w niedzielę, 10 września, o godzinie 12.00. Więcej na temat wydarzenia, w kalendarium wydarzeń: TUTAJ

Zachęcamy Kluby oraz Rotarian do włączenia się do naszej akcji pomocy dla najbardziej poszkodowanych.

Podaję numer konta, na który można wpłacać pieniądze:

Rotary Club Gdańsk Sopot Gdynia, Nr konta 54 1440 1026 0000 0000 1564 8546
Wpłata tytułem: „darowizna SOS Rotary pomoc dla poszkodowanych w nawałnicy”

Mile widziane są także darowizny wpłacane indywidualnie.

W przypadku pytań, proszę kontaktować się pod nr tel. +48 509 053 787 lub mailowo: maciej.waniewski@neret.com.pl

Maciej Waniewski
Prezydent 2017/2018
RC Gdańsk-Sopot-Gdynia

Informacje na temat zbiórki środków, znajdują się także na stronie Rotary Club Gdańsk Sopot Gdynia na Faceboooku. Oto link: RC GSG

Tutaj także link do strony wydarzenia: XVI Charytatywny Turniej Golfowy

Fot. Maciej Kosycarz, Agencja Kosycarz Foto Press KFP

Zobacz też

119 urodziny Rotary International

119 urodziny Rotary International

Rotary ma 119 lat. Historia naszej organizacji rozpoczęła się od wizji jednego człowieka — Paula Harrisa. Adwokat z Chicago założył…

Rotarianie spełnili marzenia Bartka

Rotarianie spełnili marzenia Bartka

Tradycja zobowiązuje. Przed Świętami Bożego Narodzenia członkowie naszego Klubu Rotary Lublin mieli radość obdarować drobnymi prezentami, wszystkich wychowanków internatu Specjalnego…

Fakty na temat Rotary

Rotary to organizacja apolityczna i świecka, która łaczy ludzi wszystkich zawodów, narodowości i przekonań
Aktulanie ponad 1,2 mln Rotarian działa w 200 krajach i obszarach geograficznych, w 34 tysiącach klubów
Nasze motto brzmi: „Służba na rzecz innych ponad własną korzyść” (w języku angielskim "Service Above Self")
Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Pracując wspólnie z rządami wielu krajów oraz organizacjami pozarządowymi w kampanii Rotary Polio Plus zaangażowano 100 tysięcy wolontariuszy organizując szczepienia ponad miliarda dzieci. Dzięki tym wysiłkom Rok 2005 został uznany za rok uwolnienia świata od tej groźnej choroby. *****Kliknij na END POLIO NOW - by obejrzeć film o POLIO po polsku i zobaczyć, co mówią polscy lekarze oraz jak z POLIO walczy Rotary w Polsce*****

Jak działa Rotary?

Wspieranie pokoju
Wspieranie pokoju

Obecnie około 42 mln osób jest wysiedlonych w wyniku konfliktów zbrojnych lub prześladowań. Rotary Peace Fellows doskonali umiejętności, by wzmocnić działania pro pokojowe na świecie oraz rozwija zdolności mediacyjne lokalnych liderów by zapobiegać konfliktom.

Walka z chorobami
Walka z chorobami

Ponad 100 milionów ludzi każdego roku znacznie ubożeje z powodu wysokich kosztów medycznych. Staramy się poprawić i rozszerzyć dostęp do taniej i bezpłatnej opieki zdrowotnej na obszarach słabo rozwiniętych.

Dostarczanie czystej wody
Dostarczanie czystej wody

Ponad 2,5 miliarda ludzi nie ma dostępu do odpowiednich urządzeń sanitarnych. Co najmniej 3000 dzieci umiera każdego dnia z powodu biegunek wywołanych nieczystą wodą. Dajemy społecznościom możliwość rozwijania i utrzymywania systemów wodnych i sanitarnych. Wspieramy badania związane z wodą.

Opieka nad matką i dzieckiem
Opieka nad matką i dzieckiem

Co najmniej 7 milionów dzieci poniżej 5 roku życia umiera co roku z powodu niedożywienia, słabej opieki zdrowotnej i złych warunków sanitarnych. Aby zmniejszyć te dane, zapewniamy szczepienia i antybiotyki dla dzieci oraz zwiększamy dostęp do podstawowych usług medycznych.

Wspieranie edukacji
Wspieranie edukacji

67 milionów dzieci na świecie nie ma dostępu do edukacji a ponad 775 mln ludzi powyżej 15. roku życia to analfabeci. Naszym celem jest wspieranie lokalnych społeczności w ich dążeniu do uzyskania podstawowej edukacji i umiejętności pozwalających na godne życie.

Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości
Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości

Prawie 1,4 mld zatrudnionych ludzi żyje za mniej niż 1,25 $ dziennie. Realizujemy takie projekty, które zwiększają rozwój gospodarczy lokalnych społeczności i umożliwiają godną i efektywną pracę osobom młodym oraz starszym.