Zawody strzeleckie w Zamościu

Zawody strzeleckie w Zamościu

Już po raz czternasty na strzelnicy sportowej w Zamościu odbyły się Mistrzostwa Dystryktu 2231 RI w strzelaniu z broni sportowej organizowane przez RC Zamość. Wydarzenie to ma już swoją tradycję i dlatego 7 września zawody ponownie zgromadziły 42 miłośników tej dyscypliny. Na starcie pojawili się Rotarianie z RC Jarosław, RC Janów Lubelski, RC Słupsk, RC Wolsztyn, RC Zamość Ordynacki i RC Zamość oraz grono przyjaciół i sympatyków naszego Klubu podzielonych na czternaście 3 – osobowych zespołów.

Gubernator Dystryktu Małgorzatę Wojtas, która objęła honorowy patronat nad wydarzeniem, reprezentował regionalny przedstawiciel gubernatora Dorian Flis z RC Lublin. Zawody zaszczycił swoją obecnością, tradycyjnie Prezydent m. Zamościa Pan Andrzej Wnuk.

Najlepszym strzelcem łącznie w strzelaniu z pistoletu sportowego i karabinka okazał się Zbigniew Żukowski gromadząc w sumie 306 pkt. Drużyna Zbigniewa zdobyła również I miejsce (836 pkt.) ale już na II miejscu znalazł się zespół RC Zamość (763pkt.). Na podium znaleźli się również koledzy z RC Zamość Ordynacki (731pkt.) W kategoriach indywidualnych z pucharami wyjechali: Agata Lisiecka i Jerzy Leśniewski z RC Wolsztyn, Andrzej Górski z RC Zamość Ordynacki, Jakub Słoma i Lidia Sobczyńska z RC Jarosław.  W Zamościu pozostał zwycięzca w strzelaniu z pistoletu sportowego Zbyszek Kubina. Wydarzenie uatrakcyjniły zaproszone reprezentantki Polski w strzelaniu z łuku, zawodniczki zamojskiego Klubu Agros wraz ze swoim trenerem Panem Stemplem, dając pokaz swoich znakomitych umiejętności.

Zapraszamy już dzisiaj wszystkich Rotarian na kolejne XV jubileuszowe Mistrzostwa. Do zobaczenia w pierwszą sobotę września 2020 roku na strzelnicy sportowej w Zamościu.

 

Jerzy Liberadzki, RC Zamość

Fot. z arch. RC Zamość

Zobacz też

Pożegnanie śp. Mariana Wośkowiaka

Pożegnanie śp. Mariana Wośkowiaka

27 maja 2024 r. pożegnaliśmy naszego serdecznego Przyjaciela, Członka Rotary Club Poznań – Puszczykowo Mariana Wośkowiaka. Ceremonia pogrzebowa odbyła się…

Fakty na temat Rotary

Rotary to organizacja apolityczna i świecka, która łaczy ludzi wszystkich zawodów, narodowości i przekonań
Aktulanie ponad 1,2 mln Rotarian działa w 200 krajach i obszarach geograficznych, w 34 tysiącach klubów
Nasze motto brzmi: „Służba na rzecz innych ponad własną korzyść” (w języku angielskim "Service Above Self")
Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Pracując wspólnie z rządami wielu krajów oraz organizacjami pozarządowymi w kampanii Rotary Polio Plus zaangażowano 100 tysięcy wolontariuszy organizując szczepienia ponad miliarda dzieci. Dzięki tym wysiłkom Rok 2005 został uznany za rok uwolnienia świata od tej groźnej choroby. *****Kliknij na END POLIO NOW - by obejrzeć film o POLIO po polsku i zobaczyć, co mówią polscy lekarze oraz jak z POLIO walczy Rotary w Polsce*****

Jak działa Rotary?

Wspieranie pokoju
Wspieranie pokoju

Obecnie około 42 mln osób jest wysiedlonych w wyniku konfliktów zbrojnych lub prześladowań. Rotary Peace Fellows doskonali umiejętności, by wzmocnić działania pro pokojowe na świecie oraz rozwija zdolności mediacyjne lokalnych liderów by zapobiegać konfliktom.

Walka z chorobami
Walka z chorobami

Ponad 100 milionów ludzi każdego roku znacznie ubożeje z powodu wysokich kosztów medycznych. Staramy się poprawić i rozszerzyć dostęp do taniej i bezpłatnej opieki zdrowotnej na obszarach słabo rozwiniętych.

Dostarczanie czystej wody
Dostarczanie czystej wody

Ponad 2,5 miliarda ludzi nie ma dostępu do odpowiednich urządzeń sanitarnych. Co najmniej 3000 dzieci umiera każdego dnia z powodu biegunek wywołanych nieczystą wodą. Dajemy społecznościom możliwość rozwijania i utrzymywania systemów wodnych i sanitarnych. Wspieramy badania związane z wodą.

Opieka nad matką i dzieckiem
Opieka nad matką i dzieckiem

Co najmniej 7 milionów dzieci poniżej 5 roku życia umiera co roku z powodu niedożywienia, słabej opieki zdrowotnej i złych warunków sanitarnych. Aby zmniejszyć te dane, zapewniamy szczepienia i antybiotyki dla dzieci oraz zwiększamy dostęp do podstawowych usług medycznych.

Wspieranie edukacji
Wspieranie edukacji

67 milionów dzieci na świecie nie ma dostępu do edukacji a ponad 775 mln ludzi powyżej 15. roku życia to analfabeci. Naszym celem jest wspieranie lokalnych społeczności w ich dążeniu do uzyskania podstawowej edukacji i umiejętności pozwalających na godne życie.

Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości
Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości

Prawie 1,4 mld zatrudnionych ludzi żyje za mniej niż 1,25 $ dziennie. Realizujemy takie projekty, które zwiększają rozwój gospodarczy lokalnych społeczności i umożliwiają godną i efektywną pracę osobom młodym oraz starszym.