Zaproszenie na obóz żeglarski – Mielno 2018

Zaproszenie na obóz żeglarski – Mielno 2018

Drodzy Przyjaciółki i Przyjaciele w Rotary, IYFoR-ianie,

dwa kluby partnerskie RC Berlin Brücke der Einheit i RC Warszawa Sobieski oraz IYFR Pomerania Fleet przygotowują wspólny projekt „obóz żeglarski – Mielno 2018″ – dla młodzieży w wieku od 16 do 20 lat .

W 12 dniowym obozie żeglarskim w lipcu 2018 roku uczestniczyć będzie 10 młodych ludzi z Polski i 10 z Niemiec. Nasze kluby RC Berlin Brücke der Einheit i Warszawa Sobieski zarezerwowały dla tego projektu po 2.000,00 € każdy.

Wybieramy pięciu młodych ludzi w Niemczech i pięciu w Polsce, którzy otrzymają wsparcie w wysokości po 400 € każdy. IYFR Pomerania Fleet i ISSA są zaangażowane organizacyjnie i merytorycznie.

Aby nadać większy wymiar projektowi, chcemy go rozszerzyć o dodatkowych pięciu młodych ludzi rekomendowanych przez inne kluby Rotary w Dystrykcie 1940 Niemcy i pięciu z Dystryktu 2231 Polska.

Zapraszamy inne kluby w naszych dystryktach i informując o projekcie namawiamy do współpracy oraz prosimy o wsparcie i zgłoszenia wybranej przez siebie młodzieży. Więcej informacji w załącznikach.

Jesteśmy przekonani, że spotkanie młodzieży z naszych dwóch sąsiednich krajów przyczyni się do wzajemnego zrozumienia i zbudowania przyjaźni podczas wspólnego żeglowania i działań rekreacyjnych. Rotary i Rotaract obu dystryktów zadba o serdeczną rotariańską atmosferę.

Z rotarianskim i IYFoR -iańskim pozdrowieniem

w imieniu organizatorów

Jarosław Wistuba
RC Berlin Brücke der Einheit

IYFR Pomerania Fleet

Załączniki do pobrania:

Zaproszenie i informacja – Mielno 2018

Formularz zgłoszenie PL – Mielno 2018

Zobacz też

Maciej Krzeptowski

Maciej Krzeptowski

Maciej Krzeptowski, członek RC Szczecin, naukowiec, podróżnik, żeglarz, człowiek morza i gór. Honorowy Ambasador miasta Szczecina. Z zawodu biolog (studia…

Rafał Fronia

Rafał Fronia

Rafał Fronia, członek RC Karpacz Karkonosze do 2020 roku, maratończyk, himalaista, podróżnik, zdobywca ośmiotysięczników, pisarz.   Rafał Fronia zawodowo  jest kartografem i…

Stefan Starzyński

Stefan Starzyński

Stefan Bronisław Starzyński ps. Lew (ur. 19 sierpnia 1893 w Warszawie, zm. pomiędzy 21 a 23 grudnia 1939 w Warszawie…

Fakty na temat Rotary

Rotary to organizacja apolityczna i świecka, która łaczy ludzi wszystkich zawodów, narodowości i przekonań
Aktulanie ponad 1,2 mln Rotarian działa w 200 krajach i obszarach geograficznych, w 34 tysiącach klubów
Nasze motto brzmi: „Służba na rzecz innych ponad własną korzyść” (w języku angielskim "Service Above Self")
Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Pracując wspólnie z rządami wielu krajów oraz organizacjami pozarządowymi w kampanii Rotary Polio Plus zaangażowano 100 tysięcy wolontariuszy organizując szczepienia ponad miliarda dzieci. Dzięki tym wysiłkom Rok 2005 został uznany za rok uwolnienia świata od tej groźnej choroby. *****Kliknij na END POLIO NOW - by obejrzeć film o POLIO po polsku i zobaczyć, co mówią polscy lekarze oraz jak z POLIO walczy Rotary w Polsce*****

Jak działa Rotary?

Wspieranie pokoju
Wspieranie pokoju

Obecnie około 42 mln osób jest wysiedlonych w wyniku konfliktów zbrojnych lub prześladowań. Rotary Peace Fellows doskonali umiejętności, by wzmocnić działania pro pokojowe na świecie oraz rozwija zdolności mediacyjne lokalnych liderów by zapobiegać konfliktom.

Walka z chorobami
Walka z chorobami

Ponad 100 milionów ludzi każdego roku znacznie ubożeje z powodu wysokich kosztów medycznych. Staramy się poprawić i rozszerzyć dostęp do taniej i bezpłatnej opieki zdrowotnej na obszarach słabo rozwiniętych.

Dostarczanie czystej wody
Dostarczanie czystej wody

Ponad 2,5 miliarda ludzi nie ma dostępu do odpowiednich urządzeń sanitarnych. Co najmniej 3000 dzieci umiera każdego dnia z powodu biegunek wywołanych nieczystą wodą. Dajemy społecznościom możliwość rozwijania i utrzymywania systemów wodnych i sanitarnych. Wspieramy badania związane z wodą.

Opieka nad matką i dzieckiem
Opieka nad matką i dzieckiem

Co najmniej 7 milionów dzieci poniżej 5 roku życia umiera co roku z powodu niedożywienia, słabej opieki zdrowotnej i złych warunków sanitarnych. Aby zmniejszyć te dane, zapewniamy szczepienia i antybiotyki dla dzieci oraz zwiększamy dostęp do podstawowych usług medycznych.

Wspieranie edukacji
Wspieranie edukacji

67 milionów dzieci na świecie nie ma dostępu do edukacji a ponad 775 mln ludzi powyżej 15. roku życia to analfabeci. Naszym celem jest wspieranie lokalnych społeczności w ich dążeniu do uzyskania podstawowej edukacji i umiejętności pozwalających na godne życie.

Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości
Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości

Prawie 1,4 mld zatrudnionych ludzi żyje za mniej niż 1,25 $ dziennie. Realizujemy takie projekty, które zwiększają rozwój gospodarczy lokalnych społeczności i umożliwiają godną i efektywną pracę osobom młodym oraz starszym.