Zabawa i pomoc dzieciom

Zabawa i pomoc dzieciom

Winston Churchill powiedział: „We make a living by what we get, but we make a life by what we give”. W wolnym tłumaczeniu: „Żyjemy dzięki temu, co dostajemy, ale prawdziwy sens życia odnajdujemy dzieląc się z innymi”.

1 marca 2019 r. w Hotelu Mieszko w Gorzowie Wlkp. odbył się X Bal Charytatywny RC Gorzów Wielkopolski. Zebraliśmy się  licznie, żeby świetnie bawić się w ostatni weekend karnawału, ale również podzielić się tym, co mamy.

Zysk z balu w tym roku przeznaczamy na zakup specjalnych urządzeń, dla dzieci z Zespołu Kształcenia Specjalnego nr 1 im. Karola Wojtyły w Gorzowie Wlkp.

To niezwykłe urządzenie nazywa się Mówik. Jest to tablet z oprogramowaniem  w języku polskim dla osób mających poważne problemy z porozumiewaniem się za pomocą mowy. Jest przeznaczone dla osób w różnym wieku, głównie z afazją, autyzmem, upośledzeniem umysłowym, zespołem Downa, mózgowym porażeniem dziecięcym, dysartrią, które nie mogą się porozumiewać mową w sposób zrozumiały dla innych. Zestaw symboli jest dostosowany do języka polskiego i naszego kręgu kulturowego. Jest ciągle poszerzany, a dodatkowe symbole mogą być pobierane bezpłatnie.

W trakcie balu uczestnicy mieli okazję wziąć udział w aukcji obrazu „Junior” Iwony Markowicz-Winieckiej i ciekawej kolacji z udziałem gorzowskiego żużlowca Szymona Woźniaka i trenera Stanisława Chomskiego, w restauracji Pasja – prawdziwa gratka dla fanów gorzowskiego żużla. Zachęcaliśmy gości do skorzystania z możliwości zakupu pięknych wyrobów artystycznych na mini kiermaszu oraz do udziału w loteriach. Fanty były niezwykle cenne, a co drugi los wygrywał!

X Bal Charytatywny RC Gorzów Wlkp. stanowił doskonałą okazję do wręczenia Statuetki SUKCES, dorocznej nagrody naszego klubu dla Gorzowianina, człowieka kultury, sportu czy biznesu, który wyróżnia się działalnością na rzecz naszego środowiska i naszego miasta. W tym roku laureatem został Romuald Liszka  i prowadzona przez niego lokalna telewizja TELETOP. Gratulujemy!

Naszymi gośćmi byli członkowie zaprzyjaźnionego niemieckiego Klubu Rotary ze Springe.

Tortem uczciliśmy mały jubileusz 10 edycji balu charytatywnego.

W organizacji balu pomagały nam uczestniczki tegorocznej i przyszłej wymiany długoterminowej Skyler, Ania i Matylda.

Goście i organizatorzy bawili się świetnie do białego rana!

 

Krystyna Baj – Pawluk

RC Gorzów Wielkopolski

 

Fot. z arch. RC Gorzów Wielkopolski

 

 

Zobacz też

Pożegnanie śp. Rafała Pasieki

Pożegnanie śp. Rafała Pasieki

Dnia 11-ego czerwca 2024 roku odszedł od nas Rafał „Rafcio” Pasieka. Śmierć zabrała go z naszego grona niespodziewanie, w momencie…

Fakty na temat Rotary

Rotary to organizacja apolityczna i świecka, która łaczy ludzi wszystkich zawodów, narodowości i przekonań
Aktulanie ponad 1,2 mln Rotarian działa w 200 krajach i obszarach geograficznych, w 34 tysiącach klubów
Nasze motto brzmi: „Służba na rzecz innych ponad własną korzyść” (w języku angielskim "Service Above Self")
Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Pracując wspólnie z rządami wielu krajów oraz organizacjami pozarządowymi w kampanii Rotary Polio Plus zaangażowano 100 tysięcy wolontariuszy organizując szczepienia ponad miliarda dzieci. Dzięki tym wysiłkom Rok 2005 został uznany za rok uwolnienia świata od tej groźnej choroby. *****Kliknij na END POLIO NOW - by obejrzeć film o POLIO po polsku i zobaczyć, co mówią polscy lekarze oraz jak z POLIO walczy Rotary w Polsce*****

Jak działa Rotary?

Wspieranie pokoju
Wspieranie pokoju

Obecnie około 42 mln osób jest wysiedlonych w wyniku konfliktów zbrojnych lub prześladowań. Rotary Peace Fellows doskonali umiejętności, by wzmocnić działania pro pokojowe na świecie oraz rozwija zdolności mediacyjne lokalnych liderów by zapobiegać konfliktom.

Walka z chorobami
Walka z chorobami

Ponad 100 milionów ludzi każdego roku znacznie ubożeje z powodu wysokich kosztów medycznych. Staramy się poprawić i rozszerzyć dostęp do taniej i bezpłatnej opieki zdrowotnej na obszarach słabo rozwiniętych.

Dostarczanie czystej wody
Dostarczanie czystej wody

Ponad 2,5 miliarda ludzi nie ma dostępu do odpowiednich urządzeń sanitarnych. Co najmniej 3000 dzieci umiera każdego dnia z powodu biegunek wywołanych nieczystą wodą. Dajemy społecznościom możliwość rozwijania i utrzymywania systemów wodnych i sanitarnych. Wspieramy badania związane z wodą.

Opieka nad matką i dzieckiem
Opieka nad matką i dzieckiem

Co najmniej 7 milionów dzieci poniżej 5 roku życia umiera co roku z powodu niedożywienia, słabej opieki zdrowotnej i złych warunków sanitarnych. Aby zmniejszyć te dane, zapewniamy szczepienia i antybiotyki dla dzieci oraz zwiększamy dostęp do podstawowych usług medycznych.

Wspieranie edukacji
Wspieranie edukacji

67 milionów dzieci na świecie nie ma dostępu do edukacji a ponad 775 mln ludzi powyżej 15. roku życia to analfabeci. Naszym celem jest wspieranie lokalnych społeczności w ich dążeniu do uzyskania podstawowej edukacji i umiejętności pozwalających na godne życie.

Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości
Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości

Prawie 1,4 mld zatrudnionych ludzi żyje za mniej niż 1,25 $ dziennie. Realizujemy takie projekty, które zwiększają rozwój gospodarczy lokalnych społeczności i umożliwiają godną i efektywną pracę osobom młodym oraz starszym.