XXII Charytatywna Gala Choinki RC Warszawa City

XXII Charytatywna Gala Choinki RC Warszawa City

XXII Charytatywna Gala Choinki Klubu Rotary Warszawa City odbyła się 9 grudnia w Hotelu Intercontinental. Wieczór zaszczyciło ponad 230 gości z klubów polskich i zagranicznych. Spotkanie było okazją do zebrania środków na kolejne charytatywne działania RC Warszawa City. Podczas wydarzenia uroczyście przyjęto do Klubu czterech nowych członków.

Są to: Matthieu Bondu, Edyta Niezgoda, Małgorzata Giersz, Damian Olszewski. PDG Piotr Wygnańczuk Dyrektor Elect Rotary International i Prezydent RC Warszawa City Mark Krawczyński wpięli im uroczyście rotariańskie piny.

– Ci młodzi ludzie odmłodzą RC Warszawa City i to jest ważnym przykładem dla wszystkich polskich klubów. Innowacyjne myślenie i nowa energia są nam wszystkim bardzo potrzebne. – podkreślił Mark Krawczyński.

W tym roku Gala odbyła się pod hasłem: „SPORTOWCY ŚWIATA POMAGAJĄ POLSKIM DZIECIOM Z BIAŁACZKĄ”. Podczas aukcji prowadzonej przez aktora Jakuba Lasotę goście licytowali m. in. oryginalny czarno-złoty but piłkarza Pele, puchar podpisany przez Ronaldo, rękawice „Tigera” Michalczewskiego i Wladimira Kliczko oraz rakietę tenisową Angeliki Kerber.

Gwiazdami wieczoru, w znakomitym klimatycznym koncercie byli Jolanta Jaszkowska, Jolanta Mrotek, Daniel Es i mistrzowska para taneczna.

Na początku wieczoru Prezydent RC Warszawa City Mark Krawczyński powiedział:
– To nie jest jeszcze nasza Rotary International Convention, ale czuje wielką radość, że widzę Was wszystkich na Sali i że jesteśmy razem.

Witam Was wszystkich z wielkim entuzjazmem! To był bardzo ważny rok dla naszego klubu i dla polskiego Rotary. Doszliśmy do najwyższego możliwego stopnia w naszej pierwszej aplikacji, aby zdobyć Rotary International Convention dla Warszawy. Inspektorzy z Rotary International byli zachwyceni naszą stolicą i całą naszą ojczyzną. Żaden z nich jeszcze wcześniej nie był w Polsce. To była wspaniała wizyta przygotowawcza i zrobiliśmy niebywałe wrażenie dzięki współpracy wielu klubów razem z Warsaw Convention Bureau i Mazurkas Travel, za co Wam wszystkim bardzo, bardzo dziękuję.

Podobno, po takim wspaniałym pierwszym kroku to na pewno wygramy przy następnym podejściu. Wiem, że podobnie się dzieje przy konkursach na gospodarza na Igrzyska Olimpijskie. Więc w gronie światowego Rotary byliśmy w tym roku najlepsi ze wszystkich krajów przy pierwszym podejściu. Nawet takie miasta jak Paryż, Dublin, Melbourne, Perth i Auckland nie doszły aż tak daleko jak my, mimo tego, że ich kraje są już o wiele lepiej znane na świecie.

Teraz na temat osiągnięć klubowych. Dokładnie 12 miesięcy temu nasz klub zorganizował najbardziej udaną finansowo Galę Choinki, dzięki wielkiemu wsparciu naszego Past Prezydenta Doktora Waela Suleimana. On był inspiracją i przykładem dla nas wszystkich. Wtedy rozpoczęliśmy wielką akcję wspierającą leczenie polskich dzieci z białaczką. To jest tak ważna sprawa, że kontynuujemy tę misję w ciągu mojej kadencji w tym roku. Bardzo Ci dziękujemy Waelu za Twój wielki wkład i za Twoją mocną motywację.

Oczywiście nasz klub nie pracował tylko nad tym jednym projektem. Nasz projekt Good Start robi wielkie wrażenie już przez 10 lat i nie tylko w Polsce, ale też za granicą. To się łączy z bardzo udanym Global Grantem, do którego już dołączyły się kluby niemieckie, włoskie i amerykańskie. Projekt był parokrotnie opisywany w międzynarodowym czasopiśmie „The Rotarian”, który jest czytany w ponad 200 krajach.

Pracujemy nadal nad rozdawaniem sprzętu rehabilitacyjnego w wielu instytucjach w Polsce. Już kilkaset takich chodzików i innych urządzeń zostało przekazane potrzebującym.

Życzę nam wszystkim, abyśmy zawsze myśleli o tym co udało się zrobić, o naszych sukcesach i rozwijali nasze kluby i projekty przez dynamiczną współpracę i pozytywną energię.

A teraz życzę Wam wszystkim wesołego wieczoru i przemiłych wrażeń w atmosferze która jest tylko możliwa w Rotary. Gratulacje i wielkie dzięki dla Was wszystkich.

Mark Krawczyński
Prezydent RC Warszawa City kadencji 2017/2018

Fot. z arch. RC Warszawa City

Zobacz też

Pomagają zbudować dom

Pomagają zbudować dom

Service above self. To motto każdego Rotarianina. Rotarianie z RC Młyniec Drugi głęboko wierzą, że pomagając innym zmieniają świat na…

Pożegnanie Krzysztofa Wróblewskiego

Pożegnanie Krzysztofa Wróblewskiego

Pożegnaliśmy w dniu 26 marca 2024 r. naszego Serdecznego Przyjaciela, Członka Rotary Club Zamość, Krzysia Wróblewskiego. Ceremonia pogrzebowa odbyła się…

Fakty na temat Rotary

Rotary to organizacja apolityczna i świecka, która łaczy ludzi wszystkich zawodów, narodowości i przekonań
Aktulanie ponad 1,2 mln Rotarian działa w 200 krajach i obszarach geograficznych, w 34 tysiącach klubów
Nasze motto brzmi: „Służba na rzecz innych ponad własną korzyść” (w języku angielskim "Service Above Self")
Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Pracując wspólnie z rządami wielu krajów oraz organizacjami pozarządowymi w kampanii Rotary Polio Plus zaangażowano 100 tysięcy wolontariuszy organizując szczepienia ponad miliarda dzieci. Dzięki tym wysiłkom Rok 2005 został uznany za rok uwolnienia świata od tej groźnej choroby. *****Kliknij na END POLIO NOW - by obejrzeć film o POLIO po polsku i zobaczyć, co mówią polscy lekarze oraz jak z POLIO walczy Rotary w Polsce*****

Jak działa Rotary?

Wspieranie pokoju
Wspieranie pokoju

Obecnie około 42 mln osób jest wysiedlonych w wyniku konfliktów zbrojnych lub prześladowań. Rotary Peace Fellows doskonali umiejętności, by wzmocnić działania pro pokojowe na świecie oraz rozwija zdolności mediacyjne lokalnych liderów by zapobiegać konfliktom.

Walka z chorobami
Walka z chorobami

Ponad 100 milionów ludzi każdego roku znacznie ubożeje z powodu wysokich kosztów medycznych. Staramy się poprawić i rozszerzyć dostęp do taniej i bezpłatnej opieki zdrowotnej na obszarach słabo rozwiniętych.

Dostarczanie czystej wody
Dostarczanie czystej wody

Ponad 2,5 miliarda ludzi nie ma dostępu do odpowiednich urządzeń sanitarnych. Co najmniej 3000 dzieci umiera każdego dnia z powodu biegunek wywołanych nieczystą wodą. Dajemy społecznościom możliwość rozwijania i utrzymywania systemów wodnych i sanitarnych. Wspieramy badania związane z wodą.

Opieka nad matką i dzieckiem
Opieka nad matką i dzieckiem

Co najmniej 7 milionów dzieci poniżej 5 roku życia umiera co roku z powodu niedożywienia, słabej opieki zdrowotnej i złych warunków sanitarnych. Aby zmniejszyć te dane, zapewniamy szczepienia i antybiotyki dla dzieci oraz zwiększamy dostęp do podstawowych usług medycznych.

Wspieranie edukacji
Wspieranie edukacji

67 milionów dzieci na świecie nie ma dostępu do edukacji a ponad 775 mln ludzi powyżej 15. roku życia to analfabeci. Naszym celem jest wspieranie lokalnych społeczności w ich dążeniu do uzyskania podstawowej edukacji i umiejętności pozwalających na godne życie.

Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości
Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości

Prawie 1,4 mld zatrudnionych ludzi żyje za mniej niż 1,25 $ dziennie. Realizujemy takie projekty, które zwiększają rozwój gospodarczy lokalnych społeczności i umożliwiają godną i efektywną pracę osobom młodym oraz starszym.