XXI Aukcja Rotariańska Elbląskiego Klubu Rotary

XXI Aukcja Rotariańska Elbląskiego Klubu Rotary

W sobotę, 19 listopada w Hotelu „ARBITER” odbyła się  XXI Aukcja Rotariańska zorganizowana przez Elbląski Klub Rotary. Zlicytowaliśmy wszystkie 32 prace za kwotę 40 tys. złotych. Nowego właściciela znalazła również złota piłka z autografami naszej złotej drużyny siatkarskiej z ostatnich Mistrzostw Świata. Po odliczeniu honorariów autorskich konto klubu wzbogaci się o 35 tys. złotych.

Najwyżej wylicytowane prace to:

  • „ Na Żuławach”  Benedykta Kroplewskiego  – 3 600 zł
  • „ Zielono mi”  Jacka Albrechta – 2 500 zł
  • „ Impresja Pasłęcka ”  Benedykta Kroplewskiego – 2 300 zł
  • „Łąka”  Sylwii Kalinowskiej – 2 100 zł

W aukcji wzięło udział ponad sto osób, a uczestniczyli w niej również – korespondencyjnie,  koledzy z bratniego klubu w Leer w Niemczech. Część artystyczną zapewnił elbląski chór „Cantata”.

Gość specjalny aukcji, nasz Gubernator Krzysztof Kopyciński, odznaczył dwóch członków klubu: Zbigniewa Dębińskiego i Józefa Jankowskiego medalami „Paul Harris Fellow” i w ten sposób liczba kawalerów tego odznaczenia w Elbląskim Klubie Rotary wzrosła do siedmiu.

Cieszymy się bardzo, że pomimo upływu czasu propozycja wspólnego spotkania artystów i ludzi biznesu nie znudziła się ani jednym, ani drugim, a nasze aukcje stały się w Elblągu prestiżową imprezą filantropijną, gromadzącą ludzi rozumiejących, że jedną z najwyższych wartości w naszym życiu jest możliwość i umiejętność dzielenia się z innymi.

A my sami mamy wolę i ochotę powiększyć  nasz dotychczasowy dorobek aukcyjny: 704 prace sprzedane za 732 tys. złotych,  już za rok na kolejnej odsłonie naszej imprezy.

Paweł Kasperczyk

Elbląski Klub Rotary

Zobacz też

Pożegnanie śp. Rafała Pasieki

Pożegnanie śp. Rafała Pasieki

Dnia 11-ego czerwca 2024 roku odszedł od nas Rafał „Rafcio” Pasieka. Śmierć zabrała go z naszego grona niespodziewanie, w momencie…

Fakty na temat Rotary

Rotary to organizacja apolityczna i świecka, która łaczy ludzi wszystkich zawodów, narodowości i przekonań
Aktulanie ponad 1,2 mln Rotarian działa w 200 krajach i obszarach geograficznych, w 34 tysiącach klubów
Nasze motto brzmi: „Służba na rzecz innych ponad własną korzyść” (w języku angielskim "Service Above Self")
Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Pracując wspólnie z rządami wielu krajów oraz organizacjami pozarządowymi w kampanii Rotary Polio Plus zaangażowano 100 tysięcy wolontariuszy organizując szczepienia ponad miliarda dzieci. Dzięki tym wysiłkom Rok 2005 został uznany za rok uwolnienia świata od tej groźnej choroby. *****Kliknij na END POLIO NOW - by obejrzeć film o POLIO po polsku i zobaczyć, co mówią polscy lekarze oraz jak z POLIO walczy Rotary w Polsce*****

Jak działa Rotary?

Wspieranie pokoju
Wspieranie pokoju

Obecnie około 42 mln osób jest wysiedlonych w wyniku konfliktów zbrojnych lub prześladowań. Rotary Peace Fellows doskonali umiejętności, by wzmocnić działania pro pokojowe na świecie oraz rozwija zdolności mediacyjne lokalnych liderów by zapobiegać konfliktom.

Walka z chorobami
Walka z chorobami

Ponad 100 milionów ludzi każdego roku znacznie ubożeje z powodu wysokich kosztów medycznych. Staramy się poprawić i rozszerzyć dostęp do taniej i bezpłatnej opieki zdrowotnej na obszarach słabo rozwiniętych.

Dostarczanie czystej wody
Dostarczanie czystej wody

Ponad 2,5 miliarda ludzi nie ma dostępu do odpowiednich urządzeń sanitarnych. Co najmniej 3000 dzieci umiera każdego dnia z powodu biegunek wywołanych nieczystą wodą. Dajemy społecznościom możliwość rozwijania i utrzymywania systemów wodnych i sanitarnych. Wspieramy badania związane z wodą.

Opieka nad matką i dzieckiem
Opieka nad matką i dzieckiem

Co najmniej 7 milionów dzieci poniżej 5 roku życia umiera co roku z powodu niedożywienia, słabej opieki zdrowotnej i złych warunków sanitarnych. Aby zmniejszyć te dane, zapewniamy szczepienia i antybiotyki dla dzieci oraz zwiększamy dostęp do podstawowych usług medycznych.

Wspieranie edukacji
Wspieranie edukacji

67 milionów dzieci na świecie nie ma dostępu do edukacji a ponad 775 mln ludzi powyżej 15. roku życia to analfabeci. Naszym celem jest wspieranie lokalnych społeczności w ich dążeniu do uzyskania podstawowej edukacji i umiejętności pozwalających na godne życie.

Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości
Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości

Prawie 1,4 mld zatrudnionych ludzi żyje za mniej niż 1,25 $ dziennie. Realizujemy takie projekty, które zwiększają rozwój gospodarczy lokalnych społeczności i umożliwiają godną i efektywną pracę osobom młodym oraz starszym.