XV Regaty o Puchar Gubernatora Dystryktu 2231

XV Regaty o Puchar Gubernatora Dystryktu 2231

W dniach 18.-21 maja 2017 roku odbyły się XV Regaty o Puchar Gubernatora Dystryktu 2231 i Memoriał Jacka Nankiewicza. Organizatorem wydarzenia był RC Giżycko.

W zawodach uczestniczyło osiemnaście załóg, m.in. 6 załóg z Litwy oraz Rotarianie z Warszawy, Szczecina, Gdańska, Olsztyna, Bartoszyc, Grudziądza, i oczywiście gospodarze – dwie ekipy z Giżycka. W gronie uczestników znalazł się także Rotarianin z Izraela.

Bazą wydarzenia był port Hotelu Europa. W uroczystości otwarcia Regat wzięli udział przedstawiciele samorządów lokalnych: zastępca burmistrza Giżycka Roman Łożyński, wójt gminy Giżycko Marek Jasudowicz, przewodniczący Rady Miejskiej w Giżycku Cezary Piórkowski oraz dowódca 15 GBZ gen bryg. Jarosław Gromadziński.

Wydarzenie otworzył uroczyście prezydent Rotary Club Giżycko Jacek Ciechanowicz. Regaty zakończyły się 20 maja, w sobotę o godz. 18.30. Sportowy duch rywalizacji oraz atmosfera rotariańskiej przyjaźni towarzyszyła wszystkim przez cały czas trwania Regat.

Tekst i fot. Jarosław Majkowski
RC Giżycko

Zobacz też

Flota Pomerania zakończyła sezon

Flota Pomerania zakończyła sezon

Dwudniowym rejsem po Jeziorze Dąbie, Odrze oraz małym Zalewie Szczecińskim Flota Pomerania zakończyła sezon 2017. Przy pięknej słonecznej pogodzie, 14…

Fakty na temat Rotary

Rotary to organizacja apolityczna i świecka, która łaczy ludzi wszystkich zawodów, narodowości i przekonań
Aktulanie ponad 1,2 mln Rotarian działa w 200 krajach i obszarach geograficznych, w 34 tysiącach klubów
Nasze motto brzmi: „Służba na rzecz innych ponad własną korzyść” (w języku angielskim "Service Above Self")
Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Pracując wspólnie z rządami wielu krajów oraz organizacjami pozarządowymi w kampanii Rotary Polio Plus zaangażowano 100 tysięcy wolontariuszy organizując szczepienia ponad miliarda dzieci. Dzięki tym wysiłkom Rok 2005 został uznany za rok uwolnienia świata od tej groźnej choroby.

Jak działa Rotary?

Wspieranie pokoju
Wspieranie pokoju

Obecnie około 42 mln osób jest wysiedlonych w wyniku konfliktów zbrojnych lub prześladowań. Rotary Peace Fellows doskonali umiejętności, by wzmocnić działania pro pokojowe na świecie oraz rozwija zdolności mediacyjne lokalnych liderów by zapobiegać konfliktom.

Walka z chorobami
Walka z chorobami

Ponad 100 milionów ludzi każdego roku znacznie ubożeje z powodu wysokich kosztów medycznych. Staramy się poprawić i rozszerzyć dostęp do taniej i bezpłatnej opieki zdrowotnej na obszarach słabo rozwiniętych.

Dostarczanie czystej wody
Dostarczanie czystej wody

Ponad 2,5 miliarda ludzi nie ma dostępu do odpowiednich urządzeń sanitarnych. Co najmniej 3000 dzieci umiera każdego dnia z powodu biegunek wywołanych nieczystą wodą. Dajemy społecznościom możliwość rozwijania i utrzymywania systemów wodnych i sanitarnych. Wspieramy badania związane z wodą.

Opieka nad matką i dzieckiem
Opieka nad matką i dzieckiem

Co najmniej 7 milionów dzieci poniżej 5 roku życia umiera co roku z powodu niedożywienia, słabej opieki zdrowotnej i złych warunków sanitarnych. Aby zmniejszyć te dane, zapewniamy szczepienia i antybiotyki dla dzieci oraz zwiększamy dostęp do podstawowych usług medycznych.

Wspieranie edukacji
Wspieranie edukacji

67 milionów dzieci na świecie nie ma dostępu do edukacji a ponad 775 mln ludzi powyżej 15. roku życia to analfabeci. Naszym celem jest wspieranie lokalnych społeczności w ich dążeniu do uzyskania podstawowej edukacji i umiejętności pozwalających na godne życie.

Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości
Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości

Prawie 1,4 mld zatrudnionych ludzi żyje za mniej niż 1,25 $ dziennie. Realizujemy takie projekty, które zwiększają rozwój gospodarczy lokalnych społeczności i umożliwiają godną i efektywną pracę osobom młodym oraz starszym.