XIX Dystryktalne Zawody Wędkarskie

XIX Dystryktalne Zawody Wędkarskie

1 września 2018 roku odbyły się po raz XIX Dystryktalne Zawody Wędkarskie o Puchar Gubernatora Dystryktu 2231, VII Memoriał Zbigniewa Bartoszewicza. Na stawach w Worynach k/Bartoszyc stawili się Rotarianie z RC Giżycko, RC Olsztyn, RC Olsztyn Varmia, RC Elbląg, RC Szczecin i oczywiście RC Bartoszyce-Lidzbark Warm., a także nasi Przyjaciele – wędkarze – w sumie ponad 50 osób.

Do zawodów przystąpiło 37 wędkarzy, w tym Siostra Arkadia z DPS Bisztynek. Po otwarciu zawodów, wspólnej fotografii, odbyło się losowanie stanowisk, po czym udaliśmy się na staw, gdzie były już przygotowane stanowiska (Eugeniusz Liberna i Bogdan Kabelis – sędzia zawodów). O godz. 14.10 sędzia donośnym głosem dał znak, że można zarzucać… I się zaczęło… pierwsze karpie zaczęły się podczepiać już po kilku minutach.

Zanim ekipa na czele z Prezydentem RC Bartoszyce-Lidzbark Warmiński okrążyła staw dwa razy, serwując napoje i przekąski, sędzia odkrzyczał koniec zawodów – bowiem upłynęły 2 godziny. Tak szybko minął czas, niektórzy mieli już po 7 karpi, inni po 5, jeszcze inni po 3…

Później tradycyjnie – ważenie, liczenie, sprawianie…. Nareszcie Prezydent Stanisław Andrzejewski ogłosił wyniki:

Puchar Gubernatora Dystryktu 2231 – zespół

1. Miejsce drużynowo – RC Bartoszyce Lidzbark Warm.

2. Miejsce drużynowo – RC Giżycko

3. Miejsce Drużynowo – RC Olsztyn

Złoty Haczyk RC Bartoszyce-Lidzbark Warm.

1. Andrzej Prawdzik

Ale zdarzyły się dwa 2 miejsca. Prezydent zdecydował – przy zgodzie zawodników, że o 2 miejscu zadecyduje rzut monetą….

I w taki sposób….drugie i trzecie miejsce zostało wybrane.

2. Zbigniew Kondratowicz

3. Czesław Bełbot

Dyplom dla najmłodszego uczestnika zawodów otrzymał Krzyś Szkudlarek (nie mylić ze Szkudlarkiem seniorem).

W klasie Kobiet, dyplomy otrzymały Siostra Arkadia i Sandra Jurgielewicz.

Później jedliśmy pyszne potrawy i ryby przygotowane przez Jerzego Cichowlasa – właściciela gospodarstwa, a do rybki początkowo przygrywał kolega klubowy Marek Grzmiączka, a później kolega z RC Giżycko Jarosław Majkowski.

Dobrze jest spędzić kilka chwil w gronie Rotarian i ich Przyjaciół. Zapraszamy na kolejne Zawodu już za rok.

Stanisław Andrzejewski
Prezydent RC Bartoszyce-Lidzbark Warmiński

Zobacz też

Fakty na temat Rotary

Rotary to organizacja apolityczna i świecka, która łaczy ludzi wszystkich zawodów, narodowości i przekonań
Aktulanie ponad 1,2 mln Rotarian działa w 200 krajach i obszarach geograficznych, w 34 tysiącach klubów
Nasze motto brzmi: „Służba na rzecz innych ponad własną korzyść” (w języku angielskim "Service Above Self")
Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Pracując wspólnie z rządami wielu krajów oraz organizacjami pozarządowymi w kampanii Rotary Polio Plus zaangażowano 100 tysięcy wolontariuszy organizując szczepienia ponad miliarda dzieci. Dzięki tym wysiłkom Rok 2005 został uznany za rok uwolnienia świata od tej groźnej choroby. *****Kliknij na END POLIO NOW - by obejrzeć film o POLIO po polsku i zobaczyć, co mówią polscy lekarze oraz jak z POLIO walczy Rotary w Polsce*****

Jak działa Rotary?

Wspieranie pokoju
Wspieranie pokoju

Obecnie około 42 mln osób jest wysiedlonych w wyniku konfliktów zbrojnych lub prześladowań. Rotary Peace Fellows doskonali umiejętności, by wzmocnić działania pro pokojowe na świecie oraz rozwija zdolności mediacyjne lokalnych liderów by zapobiegać konfliktom.

Walka z chorobami
Walka z chorobami

Ponad 100 milionów ludzi każdego roku znacznie ubożeje z powodu wysokich kosztów medycznych. Staramy się poprawić i rozszerzyć dostęp do taniej i bezpłatnej opieki zdrowotnej na obszarach słabo rozwiniętych.

Dostarczanie czystej wody
Dostarczanie czystej wody

Ponad 2,5 miliarda ludzi nie ma dostępu do odpowiednich urządzeń sanitarnych. Co najmniej 3000 dzieci umiera każdego dnia z powodu biegunek wywołanych nieczystą wodą. Dajemy społecznościom możliwość rozwijania i utrzymywania systemów wodnych i sanitarnych. Wspieramy badania związane z wodą.

Opieka nad matką i dzieckiem
Opieka nad matką i dzieckiem

Co najmniej 7 milionów dzieci poniżej 5 roku życia umiera co roku z powodu niedożywienia, słabej opieki zdrowotnej i złych warunków sanitarnych. Aby zmniejszyć te dane, zapewniamy szczepienia i antybiotyki dla dzieci oraz zwiększamy dostęp do podstawowych usług medycznych.

Wspieranie edukacji
Wspieranie edukacji

67 milionów dzieci na świecie nie ma dostępu do edukacji a ponad 775 mln ludzi powyżej 15. roku życia to analfabeci. Naszym celem jest wspieranie lokalnych społeczności w ich dążeniu do uzyskania podstawowej edukacji i umiejętności pozwalających na godne życie.

Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości
Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości

Prawie 1,4 mld zatrudnionych ludzi żyje za mniej niż 1,25 $ dziennie. Realizujemy takie projekty, które zwiększają rozwój gospodarczy lokalnych społeczności i umożliwiają godną i efektywną pracę osobom młodym oraz starszym.