XIV Charytatywny Turniej Golfowy

XIV Charytatywny Turniej Golfowy

5 września w Sierra Golf Club w Pętkowicach k. Wejherowa odbył się kolejny, XIV Charytatywny Turniej Golfowy Rotary Club. Cały dochód pozyskany z turnieju zostanie przeznaczony na charytatywną akcję „Zobaczyć Świat Rękami”.

 

Rotary Club Gdańsk-Sopot-Gdynia po raz kolejny zorganizował Charytatywny Turniej Golfowy, z którego dochód przekazany będzie na realizację głównej misji klubu, jaką jest „Służba ponad własne interesy”. W tym roku, podobnie jak podczas ubiegłych turniejów, zebrane pieniądze przeznaczone zostaną na dalszą realizację projektu „Zobaczyć Świat Rękami”. Specjalne makiety budowane w ramach projektu pozwalają osobom niewidomym „zobaczyć” znane zabytki Gdańska.

 

Do tej pory ze zgromadzonych funduszy, darowizn oraz środków własnych członków klubu Rotary ufundowano cztery makiety prezentujące najsłynniejsze gdańskie atrakcje turystyczne. Ostatnią z nich – przedstawiającą Pomnik Poległych Stoczniowców oraz historyczne budowle w najbliższej okolicy, odsłonięto 31 sierpnia br. podczas obchodów 35. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych. Makieta znajduje się na Placu Solidarności w Gdańsku. Wcześniej rotarianie ufundowali makiety największych gdańskich zabytków tj.: Kościoła NMP, Żurawia i Ratusza Głównego Miasta.

 

Dzięki cyklicznym imprezom charytatywnym, takim jak XIV Charytatywny Turniej Golfowy, możemy realizować naszą rotariańską powinność, czyli nieść pomoc potrzebującym. Jesteśmy wdzięczni wszystkim uczestnikom organizowanych przez nas wydarzeń dobroczynnych oraz sponsorom za hojność i okazane wsparciemówi prezydent Rotary Club GSG, Andrzej Krzemiński.

 

Na zaproszonych gości czekały rozmaite atrakcje tj.: Akademia Golfa, degustacja win włoskich, pokaz produktów firmy Batycki, licytacja gadżetów znanych sportowców oraz loteria fantowa. Ponadto każdy z uczestników otrzymał prezenty od sponsorów spotkania – firm: Ziaja i Batycki. Imprezie towarzyszył występ artystki Agnieszki Babicz z zespołem muzycznym „Rama 111″.

 

O godz. 9:00 nastąpiło oficjalne rozpoczęcie XIV Charytatywnego Turnieju Golfowego. Zawodnicy otrzymali pakiety startowe oraz upominki i, po uroczystym powitaniu, udali się na start, aby rozpocząć grę.

 

Jednym z ważniejszych punktów programu była aukcja gadżetów wybitnych sportowców, którą poprowadził Mateusz Kusznierewicz. Przedmiotami aukcji charytatywnej były: czapka sportowa Mateusza Kusznierewicza, rękawice bokserskie Dariusza „Tigera” Michalczewskiego oraz książka „Mariusz Czerkawski. Życie na lodzie”.

 

Dużym zainteresowaniem gości cieszyła się loteria fantowa oraz Akademia Golfa, w których do wygrania były cenne nagrody, m.in.: gry planszowe i puzzle firmy Trefl, książki i przewodniki wydawnictwa Pascal, torebki i portfele firmy Batycki, vouchery na: „Noc na morzu” od Stena Line, kolację i pobyt w sieci hoteli i restauracji Dobry Hotel oraz „samochód na weekend” od firmy Volkswagen.

 

Punktem kulminacyjnym imprezy było wręczenie nagród zarówno uczestnikom turnieju golfowego jak i Akademii Golfa. Mimo niesprzyjającej pogody panowała miła i pogodna atmosfera. Pieniądze zebrane podczas XIV Charytatywnego Turnieju Golfowego przeznaczone zostaną na kontynuację projektu „Zobaczyć świat rękami”.

Leszek Miazga

Rotary Club Gdańsk Sopot Gdynia

Fot. Maciej Kosycarz

Zobacz też

Pożegnanie śp. Rafała Pasieki

Pożegnanie śp. Rafała Pasieki

Dnia 11-ego czerwca 2024 roku odszedł od nas Rafał „Rafcio” Pasieka. Śmierć zabrała go z naszego grona niespodziewanie, w momencie…

Fakty na temat Rotary

Rotary to organizacja apolityczna i świecka, która łaczy ludzi wszystkich zawodów, narodowości i przekonań
Aktulanie ponad 1,2 mln Rotarian działa w 200 krajach i obszarach geograficznych, w 34 tysiącach klubów
Nasze motto brzmi: „Służba na rzecz innych ponad własną korzyść” (w języku angielskim "Service Above Self")
Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Pracując wspólnie z rządami wielu krajów oraz organizacjami pozarządowymi w kampanii Rotary Polio Plus zaangażowano 100 tysięcy wolontariuszy organizując szczepienia ponad miliarda dzieci. Dzięki tym wysiłkom Rok 2005 został uznany za rok uwolnienia świata od tej groźnej choroby. *****Kliknij na END POLIO NOW - by obejrzeć film o POLIO po polsku i zobaczyć, co mówią polscy lekarze oraz jak z POLIO walczy Rotary w Polsce*****

Jak działa Rotary?

Wspieranie pokoju
Wspieranie pokoju

Obecnie około 42 mln osób jest wysiedlonych w wyniku konfliktów zbrojnych lub prześladowań. Rotary Peace Fellows doskonali umiejętności, by wzmocnić działania pro pokojowe na świecie oraz rozwija zdolności mediacyjne lokalnych liderów by zapobiegać konfliktom.

Walka z chorobami
Walka z chorobami

Ponad 100 milionów ludzi każdego roku znacznie ubożeje z powodu wysokich kosztów medycznych. Staramy się poprawić i rozszerzyć dostęp do taniej i bezpłatnej opieki zdrowotnej na obszarach słabo rozwiniętych.

Dostarczanie czystej wody
Dostarczanie czystej wody

Ponad 2,5 miliarda ludzi nie ma dostępu do odpowiednich urządzeń sanitarnych. Co najmniej 3000 dzieci umiera każdego dnia z powodu biegunek wywołanych nieczystą wodą. Dajemy społecznościom możliwość rozwijania i utrzymywania systemów wodnych i sanitarnych. Wspieramy badania związane z wodą.

Opieka nad matką i dzieckiem
Opieka nad matką i dzieckiem

Co najmniej 7 milionów dzieci poniżej 5 roku życia umiera co roku z powodu niedożywienia, słabej opieki zdrowotnej i złych warunków sanitarnych. Aby zmniejszyć te dane, zapewniamy szczepienia i antybiotyki dla dzieci oraz zwiększamy dostęp do podstawowych usług medycznych.

Wspieranie edukacji
Wspieranie edukacji

67 milionów dzieci na świecie nie ma dostępu do edukacji a ponad 775 mln ludzi powyżej 15. roku życia to analfabeci. Naszym celem jest wspieranie lokalnych społeczności w ich dążeniu do uzyskania podstawowej edukacji i umiejętności pozwalających na godne życie.

Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości
Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości

Prawie 1,4 mld zatrudnionych ludzi żyje za mniej niż 1,25 $ dziennie. Realizujemy takie projekty, które zwiększają rozwój gospodarczy lokalnych społeczności i umożliwiają godną i efektywną pracę osobom młodym oraz starszym.