Zaproszenie na XXII Charytatywny Karnawałowy Bal Łódzkich Klubów Rotary

Ogrodowa 17

Łódź

RC Łódź

W imieniu Rotary Club Łódź serdecznie zapraszam Państwa na Bal Łódzkich Klubów Rotary, który organizujemy 13-tego stycznia 2024 roku w Vienna House by Wyndham Andel’s Łódź.

Będzie to okazja zarówno do wsparcia projektu charytatywnego jaki powstaje na terenie Łodzi, jak również wspaniałej zabawy karnawałowej w gronie przyjaciół.

Hasło przewodnie Balu: „Rotary dla zdrowia psychicznego młodzieży, szansą ich przyszłości”

Zysk z balu przeznaczony będzie na kompleksowe wyposażenie ośrodka wsparcia terapii dla młodzieży i dorosłych.

Z przeprowadzonych badań wynika, że:

• co dziesiąty uczeń w Polsce deklaruje, że podjął próbę̨ samobójczą̨, blisko 40% doświadczyło myśli samobójczych

• co drugi uczeń w Polsce ma skrajnie niską samoocenę̨ i fatalne zdanie o własnej sprawczości

• ponad 80% młodych ludzi w kłopotliwej sytuacji nie potrafi znaleźć rozwiązania i nie radzi sobie ze stresem dnia codziennego. www.mlodeglowy.pl

Łódzki ośrodek pomocy osobom w kryzysie to miejsce, gdzie potrzebujący nie tylko otrzymają̨ bezpośrednią pomoc, ale również̇ niezbędne wsparcie do wyjścia z obecnych problemów. Ośrodek ma za zadanie przeprowadzenie takich osób „na drugą stronę̨”, dając niezbędne narzędzia i ucząc samodzielności.

Fundamentem ośrodka są relacje oraz zaufanie. Osoba korzystająca z pomocy ośrodka poczuje się̨ bezpieczna i zaopiekowania. Nie tylko dostanie pomoc, ale doświadczy bliskości i dobroci drugiego człowieka. Nauczy się̨, że drugiej osobie można zaufać, ale przede wszystkim, że może ona zaufać sobie samej.

Ośrodek będzie świadczył kompleksową pomoc młodzieży i dorosłym. Znajdą się̨ w nim m.in. pralnia, łaźnia, pomoc medyczna, świetlica, stołówka, kuchnia, wsparcie prawników oraz zajęcia terapeutyczne. A wiec wszystko to, co jest potrzebne do zatroszczenia się̨ o swój stan fizyczny oraz równie ważne zdrowie psychiczne.

Serdecznie zapraszam,

Dariusz Matyjewicz