22 września 2017, godz. 17:00
do 24 września, godz. 12:00

Drodzy Oficerowie Wymiany Młodzieży,

Pierwsze oficjalne spotkanie zagranicznej młodzieży z klubowymi i dystryktalnymi oficerami wymiany oraz władzami Dystryktu TORUŃ MEETING 2017 odbędzie się w dniach 22 – 24 września 2017 r. Służy ono wzajemnemu poznaniu się, przypomnieniu zasad programu i ustaleniu kalendarza organizowanych przez Komitet Wymiany Młodzieży obowiązkowych spotkań w roku szkolnym 2017/2018.

Miejscem, w którym młodzież powinna się zameldować do godz. 17:00 w piątek, 22 września 2017 r., jest Dom Studenta  nr 6 przy ulicy Słowackiego1-3 w Toruniu.

Powrót do domów nastąpi w niedzielę, 24 września br. przed południem.

Udział w toruńskim spotkaniu, obowiązkowym dla wszystkich inbound students, kosztuje 320,- zł i ten koszt jest pokrywany w całości z budżetu KWM.

Seminarium szkoleniowe dla oficerów wymiany w dniu 23 września 2017 r.

Szkolenie rozpocznie się o godz. 10:30 w Sali konferencyjnej Hotelu Mercure w Toruniu przy ul. Kraszewskiego 1-3 i potrwa do godz. 17:00 z przerwą na lunch. Wieczór spędzimy „na luzie”, opowiadając sobie o urokach i atrakcjach dostarczanych YEO przez uczestników programów wymiany młodzieży.

Szkolenie, kawa, lunch oraz nocleg w hotelu Mercure z 23 na 24 września br. jest finansowany z środków dystryktalnego Komitetu Wymiany Młodzieży.

Przypominam, że kluby uczestniczące w programie wymiany mają obowiązek delegowania na szkolenie przynajmniej jedną osobę.

Proponowany program szkolenia oraz deklarację uczestnictwa znajdziecie Państwo w oddzielnych plikach.

Deklarację uczestnictwa proszę zarejestrować poprzez zakładkę ZGŁOSZENIA do dnia 12 września 2017 r.

Do zobaczenia w Toruniu!

Z serdecznymi pozdrowieniami

Krzysztof Kopyciński, IPDG

Przewodniczący KWM D-2231

Tematy seminarium szkoleniowego dla YEO’s

• Zobowiązania wynikające z Certyfikatu RI
    • ochrona uczestników programu wymiany
    • wymagane dokumenty i instrukcje
    • współpraca ze szkołą i host rodziną
    • obowiązki host klubu: organizacja czasu wolnego, lekcje j. polskiego, itd.
  • Polisa ubezpieczeniowa Chubb/PZU
    • zakres, ochrona
    • ochrona polisą OC oficerów wymiany
    • termin wykupu
    • praktyczne wskazówki
    • likwidacja szkody
  • Guarantee Form
    • kto i kiedy podpisuje
    • okazanie wykupionej polisy
  • Zasady tworzenia budżetu KWM
    • koszty imprez dystryktalnych
    • preliminarz
  • Nowe kierunki wymiany
  • Relacja z Konferencji EEMA 2017

Sala konferencyjna Hotelu Mercure.
Kraszewskiego 1-3, Toruń