Spotkanie z Arturem Błędowskim

Spotkanie z Arturem Błędowskim

06 lutego 2024, godz. 20:30
do 21:30

Strona WWW

https://www.facebook.com/event...

Organizowane przez klub:

RC e-Club Poland

To już nasze 7 spotkanie z cyklu: Poznajmy się – Rotariańskie spotkania z ciekawymi ludźmi.

 

Naszym gościem będzie Artur Błędowski – manager, doradca biznesowy i …pasjonat kosmosu…

Tym razem będzie więc kosmicznie !

 

Spotkanie będzie poświęcone sektorowi kosmicznemu z perspektywy globalnej i lokalnej. Spróbujemy zrozumieć współczesną obecność człowieka w kosmosie i zastanowić się nad rozwojem sektora kosmicznego zarówno gospodarczo, jak i geopolitycznie.

 

Zapraszamy!

 

Naszym gościem będzie Artur Błędowski, dyrektor w PwC Polska, doświadczony doradca biznesowy i podatkowy, oraz pasjonat kosmosu.

Artur to lider z 15-letnim doświadczeniem w usługach doradczych w ramach tzw. Big4. Jest absolwentem kursu biznesowego Space for Business, prowadzonego przez uniwersytety ekonomiczne w Sankt Gallen (HSG), Lizbonie (Nova) i Rotterdamie (Erasmus University), we współpracy z Europejską Agencją Kosmiczną.

Ponadto, jest członkiem European Centre for Space Economy and Commerce oraz finalistą konkursu na pracę naukową z zakresu ekonomii i biznesu w obszarze sektora kosmicznego, prezentowanej podczas konferencji Commercial Space Days 2023 w Lucernie.

 

Spróbujemy zrozumieć współczesną obecność człowieka w kosmosie i zastanowić się nad rozwojem sektora kosmicznego zarówno gospodarczo, jak i geopolitycznie. Co pewien czas docierają do nas informacje o naszej obecności w przestrzeni kosmicznej. Słyszymy deklaracje Elona Muska o kolonizowaniu Marsa, a równocześnie popkultura przedstawia nam obrazy z minionej epoki przedstawiającej wyścig na Księżyc. Tematyka podboju kosmosu często pojawiają się w mediach, ale czy rzeczywiście rozumiemy realia dzisiejszego sektora kosmicznego? Czy Polska ma w nim swoje miejsce?

 

Oczywiście wszyscy pasjonaci astronomii i astrofizyki są mile widziani. Spotkanie będzie okazją do ciekawej dyskusji na temat współczesnych wyzwań i perspektyw sektora kosmicznego.

 

Mamy nadzieję, że spędzimy razem fascynujący wieczór w kosmicznej atmosferze.

 

Spotkanie ma charakter otwarty, transmisja na żywo będzie dostępna pod adresem:
live.rotaryeclubpoland.pl

 

Dla chętnych – aby wziąć udział w naszym spotkaniu, z możliwością zadawania pytań należy się zarejestrować w formularzu
https://us06web.zoom.us/…/tZYkceyvqDIqGdJuFxG4tpn…

 

Marzena Śliz

Prezydentka E-Club Poland

 

Fot. screen z wydarzenia na Facebooku, link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/292813036780445/?active_tab=discussion