Kolonie w Polsce dla dzieci z Ukrainy

16 sierpnia 2017, godz. 10:00
do 30 sierpnia, godz. 11:00

RC Zamość Ordynacki

Podczas konfliktu w Donbasie traumą wojny dotknięte zostało 5 mln osób, w tym 1,7 miliona dzieci. 900 tysięcy osób zostało wysiedlonych w wśród nich 150 tys. dzieci. 68 dzieci zginęło, a 167 zostało rannych w konflikcie. Naszym celem jest uwalnianie dzieci od traumy wojennej poprzez zorganizowanie prozdrowotno-rekreacyjnego dwutygodniowego letniego obozu w Polsce.

Kluby Rotary D-2230 w polskiej części przygotowują kolejna wizytę dzieci w Polsce. Zwracamy się z prośbą o wsparcie naszego projektu. RC Zamość Ordynacki jest odpowiedzialny za organizację tego wydarzenia.

Ukraińskie dzieci potrzebują naszej pomocy.

Fundusz jest zbierany przez:
Rotary Club Zamość Ordynacki, ul. Lubelska 36 A lok. 10, 22-400 Zamość
PLN: PL 35 1240 2816 1111 0010 6796 9947 z dopiskiem „Zdrowie dzieci z Ukrainy”.

Rotary Club Zamość Ordynacki

dziękuje Klubom Rotary, które wsparły ten projekt za kolejne wsparcie finansowe organizowanych wakacji dla dzieci z Ukrainy, których ojcowie zginęli lub zostali inwalidami wojennymi w trakcie trwającego konfliktu zbrojnego na wschodzie tego kraju.

W tym roku przyjmiemy dzięki hojności klubów 30 dzieci z różnych miast Ukrainy.

Dzieci będą przebywać w polskich górach od 16 do 30 sierpnia.

23 sierpnia w Krakowie nasi goście spotkają się z Rotarianami.

Serdecznie zapraszam w imieniu dzieci, Gubernatora i swoim na to spotkanie.

Proszę przekazać serdeczne pozdrowienia wszystkim członkom klubów.

Ryszard Łuczyn
Przewodniczący ICC Polska – Ukraina