Wspólne spotkanie w muzycznych ogrodach sztuki

Wspólne spotkanie w muzycznych ogrodach sztuki

Rotarianie to przede wszystkim ludzie czynu. Ale aby realizować wspólne projekty potrzebna jest także integracja i wzajemne spotkania międzyklubowe. Wychodząc z takiego założenia RC Białystok postanowił zaprosić 2 marca 2019 r. na wspólne wyjście do Opery koleżanki i kolegów z zaprzyjaźnionych klubów z Giżycka i Białej Podlaskiej. W sumie trzy kluby stawiły się w sile 46 miłośników sztuki.

 

Nasza koleżanka klubowa Elżbieta Majewska zakupiła bilety i zorganizowała „kącik Rotary” gdzie mieliśmy okazję wspólnie swobodnie porozmawiać między sobą, zapewniliśmy kawę, herbatę i ciastka. Spotkanie otworzył, na godzinę przed spektaklem, i zaprosił do „kącika Rotary” Prezydent RC Białystok Jarosław Barańczuk, następnie Past Prezydent RC Giżycko Krzysztof Szkudlarek, Przewodniczący ICC Polska Rosja, przekazał na ręce naszego Prezydenta podziękowania ze strony swojego Klubu jak i od Burmistrza Miasta Giżycko za wsparcie Festiwalu Wielu Kultur, wydarzenia organizowanego przez RC Giżycko. W trakcie przerwy kontynuowaliśmy kuluarowe rozmowy w naszym kąciku. I postanowiliśmy że tak miłe, pełne emocji ale też i uśmiechów spotkanie w Operze należy koniecznie powtórzyć. Niech stanie się cyklicznym wydarzeniem gdzie możemy spotkać się i porozmawiać w otoczeniu muzycznych ogrodów sztuki. Mamy tez nadzieję, że dołączą się koleżanki i koledzy z innych Klubów, do czego serdecznie zapraszamy.

 

Premiera Musicalu Dr Żywago na podstawie wspaniałego dzieła Borysa Pasternaka, miała miejsce w Sydney w 2011 roku a na Broadwayu w 2015 roku a w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku we wrześniu 2017 roku. Przedstawienie uznane jest za jedno z najpiękniejszych w literaturze światowej historii o miłości. Pełne emocji, ponadczasowe „love story” oczarowuje i porusza do głębi kolejne pokolenia fanów. Zawiłe losy tytułowego bohatera, Jurija Żywagi i jego kochanki Lary Guichard wywołują łzy i ściskają serce w czym pomaga piękna muzyka Lucy Simon.

Widownia była wypełniona po brzegi!

 

Tomasz Michalik

 

Fot. Tomasz Michalik i Dorota Lewartowska

 

Zobacz też

Spotkanie narciarskie Rotary Polio Livigno

Spotkanie narciarskie Rotary Polio Livigno

Drodzy Rotarianie, Drogie Koleżanki,  Koledzy  i  Przyjaciele Rotary, mam przyjemność zaprosić wszystkich Rotarian i przyjaciół Rotary na spotkanie narciarskie w…

Fakty na temat Rotary

Rotary to organizacja apolityczna i świecka, która łaczy ludzi wszystkich zawodów, narodowości i przekonań
Aktulanie ponad 1,2 mln Rotarian działa w 200 krajach i obszarach geograficznych, w 34 tysiącach klubów
Nasze motto brzmi: „Służba na rzecz innych ponad własną korzyść” (w języku angielskim "Service Above Self")
Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Pracując wspólnie z rządami wielu krajów oraz organizacjami pozarządowymi w kampanii Rotary Polio Plus zaangażowano 100 tysięcy wolontariuszy organizując szczepienia ponad miliarda dzieci. Dzięki tym wysiłkom Rok 2005 został uznany za rok uwolnienia świata od tej groźnej choroby. *****Kliknij na END POLIO NOW - by obejrzeć film o POLIO po polsku i zobaczyć, co mówią polscy lekarze oraz jak z POLIO walczy Rotary w Polsce*****

Jak działa Rotary?

Wspieranie pokoju
Wspieranie pokoju

Obecnie około 42 mln osób jest wysiedlonych w wyniku konfliktów zbrojnych lub prześladowań. Rotary Peace Fellows doskonali umiejętności, by wzmocnić działania pro pokojowe na świecie oraz rozwija zdolności mediacyjne lokalnych liderów by zapobiegać konfliktom.

Walka z chorobami
Walka z chorobami

Ponad 100 milionów ludzi każdego roku znacznie ubożeje z powodu wysokich kosztów medycznych. Staramy się poprawić i rozszerzyć dostęp do taniej i bezpłatnej opieki zdrowotnej na obszarach słabo rozwiniętych.

Dostarczanie czystej wody
Dostarczanie czystej wody

Ponad 2,5 miliarda ludzi nie ma dostępu do odpowiednich urządzeń sanitarnych. Co najmniej 3000 dzieci umiera każdego dnia z powodu biegunek wywołanych nieczystą wodą. Dajemy społecznościom możliwość rozwijania i utrzymywania systemów wodnych i sanitarnych. Wspieramy badania związane z wodą.

Opieka nad matką i dzieckiem
Opieka nad matką i dzieckiem

Co najmniej 7 milionów dzieci poniżej 5 roku życia umiera co roku z powodu niedożywienia, słabej opieki zdrowotnej i złych warunków sanitarnych. Aby zmniejszyć te dane, zapewniamy szczepienia i antybiotyki dla dzieci oraz zwiększamy dostęp do podstawowych usług medycznych.

Wspieranie edukacji
Wspieranie edukacji

67 milionów dzieci na świecie nie ma dostępu do edukacji a ponad 775 mln ludzi powyżej 15. roku życia to analfabeci. Naszym celem jest wspieranie lokalnych społeczności w ich dążeniu do uzyskania podstawowej edukacji i umiejętności pozwalających na godne życie.

Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości
Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości

Prawie 1,4 mld zatrudnionych ludzi żyje za mniej niż 1,25 $ dziennie. Realizujemy takie projekty, które zwiększają rozwój gospodarczy lokalnych społeczności i umożliwiają godną i efektywną pracę osobom młodym oraz starszym.