Wspieramy szpitale i superbohaterów

Wspieramy szpitale i superbohaterów

Rotary Klub Gdańsk Centrum podjął błyskawiczne decyzje dotyczące walki z pandemią koronawirusa. Już w końcu marca b.r. na spotkaniach w nowej formule online zapadły decyzje o wspieraniu szpitali, zarówno w Polsce, jak i jako partner międzynarodowy w Indiach.

W Gdańsku odpowiedzieliśmy szybko na braki środków ochronnych dla lekarzy i służb medycznych, przekazując darowiznę pieniężną dla Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w wysokości 6000 zł.

Nasz klub jest również darczyńcą i częścią większego wspólnego projektu trójmiejskich klubów rotariańskich, dla jednego ze szpitali w woj. pomorskim, związanego z zakupem zestawu do natleniania (2000 zł).

Program Rotariańskiej Wymiany Przyjaźni 2019 pomiędzy Dystryktem 3202 w Indiach oraz naszym polskim Dystryktem, był początkiem bliskich, międzynarodowych kontaktów pomiędzy Rotarianami. Stąd też nasze wsparcie dla przyjaciół w Indiach. Jesteśmy międzynarodowym partnerem grantu globalnego dla szpitala w Indiach. Nasz wkład w ten Grant wyniósł 500 USD. Projekt ACUCARE-COVID 19 będzie służył dużej populacji w mieście Dharapuram i na obszarach wiejskich wokół małego miasteczka. Mimo że szpital rządowy jest duży i przeprowadza wiele operacji, nie ma odpowiedniego Oddziału Intensywnej Terapii spełniającego potrzeby chorób zakaźnych, takich jak COVID 19. Chorzy pacjenci są przenoszeni do większych szpitali w mieście Coimbatore. Projekt jaki wspiera RC Gdańsk Centrum obejmuje wyposażenie Oddziału Intensywnej Terapii w sprzęt medyczny, m. in. łóżka Fowlera, echokardiografy, monitory Multipara, komputerową radiografię i urządzenia odsysające.

Tekst ze str. https://www.facebook.com/rotarygdansk/
fot. pixabay.com

Zobacz też

Czyńmy wspólnie Magię Rotary!

Czyńmy wspólnie Magię Rotary!

Tradycyjnie już, 1 lipca  rozpoczyna się nowy rok rotariański. Z tej okazji, podczas Konferencji w Krakowie, ustępujący Gubernator Marek Wcisło…

Fakty na temat Rotary

Rotary to organizacja apolityczna i świecka, która łaczy ludzi wszystkich zawodów, narodowości i przekonań
Aktulanie ponad 1,2 mln Rotarian działa w 200 krajach i obszarach geograficznych, w 34 tysiącach klubów
Nasze motto brzmi: „Służba na rzecz innych ponad własną korzyść” (w języku angielskim "Service Above Self")
Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Pracując wspólnie z rządami wielu krajów oraz organizacjami pozarządowymi w kampanii Rotary Polio Plus zaangażowano 100 tysięcy wolontariuszy organizując szczepienia ponad miliarda dzieci. Dzięki tym wysiłkom Rok 2005 został uznany za rok uwolnienia świata od tej groźnej choroby. *****Kliknij na END POLIO NOW - by obejrzeć film o POLIO po polsku i zobaczyć, co mówią polscy lekarze oraz jak z POLIO walczy Rotary w Polsce*****

Jak działa Rotary?

Wspieranie pokoju
Wspieranie pokoju

Obecnie około 42 mln osób jest wysiedlonych w wyniku konfliktów zbrojnych lub prześladowań. Rotary Peace Fellows doskonali umiejętności, by wzmocnić działania pro pokojowe na świecie oraz rozwija zdolności mediacyjne lokalnych liderów by zapobiegać konfliktom.

Walka z chorobami
Walka z chorobami

Ponad 100 milionów ludzi każdego roku znacznie ubożeje z powodu wysokich kosztów medycznych. Staramy się poprawić i rozszerzyć dostęp do taniej i bezpłatnej opieki zdrowotnej na obszarach słabo rozwiniętych.

Dostarczanie czystej wody
Dostarczanie czystej wody

Ponad 2,5 miliarda ludzi nie ma dostępu do odpowiednich urządzeń sanitarnych. Co najmniej 3000 dzieci umiera każdego dnia z powodu biegunek wywołanych nieczystą wodą. Dajemy społecznościom możliwość rozwijania i utrzymywania systemów wodnych i sanitarnych. Wspieramy badania związane z wodą.

Opieka nad matką i dzieckiem
Opieka nad matką i dzieckiem

Co najmniej 7 milionów dzieci poniżej 5 roku życia umiera co roku z powodu niedożywienia, słabej opieki zdrowotnej i złych warunków sanitarnych. Aby zmniejszyć te dane, zapewniamy szczepienia i antybiotyki dla dzieci oraz zwiększamy dostęp do podstawowych usług medycznych.

Wspieranie edukacji
Wspieranie edukacji

67 milionów dzieci na świecie nie ma dostępu do edukacji a ponad 775 mln ludzi powyżej 15. roku życia to analfabeci. Naszym celem jest wspieranie lokalnych społeczności w ich dążeniu do uzyskania podstawowej edukacji i umiejętności pozwalających na godne życie.

Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości
Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości

Prawie 1,4 mld zatrudnionych ludzi żyje za mniej niż 1,25 $ dziennie. Realizujemy takie projekty, które zwiększają rozwój gospodarczy lokalnych społeczności i umożliwiają godną i efektywną pracę osobom młodym oraz starszym.