Wizyta Prezydenta RI Raviego Ravindrana w Polsce

Wizyta Prezydenta RI Raviego Ravindrana w Polsce

Z wielką radością informuję, że w dniach 23-25 lutego do Polski przyleci Prezydent Rotary International K. R. Ravindran z małżonką Vanathy. Poniżej szczegóły wizyty.

23 lutego
Prezydent Rotary International wraz z małżonką przyleci z Niemiec na lotnisko im. Lecha Wałęsy w Gdańsku w godzinach popołudniowych. Zostanie zakwaterowany w Grand Hotel Sofitel w Sopocie. Także w tym hotelu, którego tradycje sięgają 1827 roku, odbędzie się uroczysta kolacja, w której udział może wziąć każdy rotarianin chcący się osobiście spotkać z Ravim. W trakcie kolacji przewidziane jest m. in. wręczanie odznaczeń Paul Harris Fellow.

24 lutego
Ten dzień Prezydent spędzi zwiedzając miasta na Wybrzeżu. Zacznie od uroczystego otwarcia bookstopu (budki do społecznej wymiany książek), którą ufundowały Kluby Rotary Trójmiasta z udziałem środków z funduszu dystryktalnego Rotary Foundation. Bookstop stanie w pobliżu słynnego sopockiego molo. Ta uroczystość będzie częścią obchodów Dnia Rotary. Następnie zwiedzi Sopocki Inkubator Przedsiębiorczości wyposażony w ramach matching grantu RC Sopot International i RC Hannover Ballhof.

Kolejnym punktem programu jest zwiedzanie Gdańska, w tym miniaturowych replik zabytków, które są flagowym projektem RC Gdańsk-Sopot-Gdynia. Najnowsza makieta to Pomnik Poległych Stoczniowców, znajdujący się niedaleko Europejskiego Centrum Solidarności. Tam para prezydencka złoży kwiaty.

Po spotkaniu w biurze Prezydenta Lecha Wałęsy z Panią Danutą Wałęsą i Prezydentem Miasta Gdańska Pawłem Adamowiczem przewidziany jest obiad w Europejskim Centrum Soldarności.

Dzień zwieńczy kolacja połączona z czarterami nowych klubów w Klubie Marynarki Wojennej Riwiera – to miejsce, gdzie spotykał się gdyński klub Rotary jeszcze przed wojną.

25 lutego
Przed południem K.R. Ravindran wyleci z Gdańska. Kolejnym celem na trasie jego podróży jest RPA. 27 lutego w Kapsztadzie odbędzie się konferencja Rotary International poświęcona rozwojowi społecznemu. Ravi jest jej organizatorem i jednym z głównych prelegentów.
Zapraszam wszystkich rotarian do czynnego włączenia się w wizytę Prezydenta Światowego Rotary International w Polsce.

Barbara Pawlisz
Gubernator Dystryktu

Zapisy na wydarzenie: Wizyta Prezydenta RI – K.R. Ravindrana w Trójmieście

Zobacz też

Pożegnanie śp. Mariana Wośkowiaka

Pożegnanie śp. Mariana Wośkowiaka

27 maja 2024 r. pożegnaliśmy naszego serdecznego Przyjaciela, Członka Rotary Club Poznań – Puszczykowo Mariana Wośkowiaka. Ceremonia pogrzebowa odbyła się…

Fakty na temat Rotary

Rotary to organizacja apolityczna i świecka, która łaczy ludzi wszystkich zawodów, narodowości i przekonań
Aktulanie ponad 1,2 mln Rotarian działa w 200 krajach i obszarach geograficznych, w 34 tysiącach klubów
Nasze motto brzmi: „Służba na rzecz innych ponad własną korzyść” (w języku angielskim "Service Above Self")
Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Pracując wspólnie z rządami wielu krajów oraz organizacjami pozarządowymi w kampanii Rotary Polio Plus zaangażowano 100 tysięcy wolontariuszy organizując szczepienia ponad miliarda dzieci. Dzięki tym wysiłkom Rok 2005 został uznany za rok uwolnienia świata od tej groźnej choroby. *****Kliknij na END POLIO NOW - by obejrzeć film o POLIO po polsku i zobaczyć, co mówią polscy lekarze oraz jak z POLIO walczy Rotary w Polsce*****

Jak działa Rotary?

Wspieranie pokoju
Wspieranie pokoju

Obecnie około 42 mln osób jest wysiedlonych w wyniku konfliktów zbrojnych lub prześladowań. Rotary Peace Fellows doskonali umiejętności, by wzmocnić działania pro pokojowe na świecie oraz rozwija zdolności mediacyjne lokalnych liderów by zapobiegać konfliktom.

Walka z chorobami
Walka z chorobami

Ponad 100 milionów ludzi każdego roku znacznie ubożeje z powodu wysokich kosztów medycznych. Staramy się poprawić i rozszerzyć dostęp do taniej i bezpłatnej opieki zdrowotnej na obszarach słabo rozwiniętych.

Dostarczanie czystej wody
Dostarczanie czystej wody

Ponad 2,5 miliarda ludzi nie ma dostępu do odpowiednich urządzeń sanitarnych. Co najmniej 3000 dzieci umiera każdego dnia z powodu biegunek wywołanych nieczystą wodą. Dajemy społecznościom możliwość rozwijania i utrzymywania systemów wodnych i sanitarnych. Wspieramy badania związane z wodą.

Opieka nad matką i dzieckiem
Opieka nad matką i dzieckiem

Co najmniej 7 milionów dzieci poniżej 5 roku życia umiera co roku z powodu niedożywienia, słabej opieki zdrowotnej i złych warunków sanitarnych. Aby zmniejszyć te dane, zapewniamy szczepienia i antybiotyki dla dzieci oraz zwiększamy dostęp do podstawowych usług medycznych.

Wspieranie edukacji
Wspieranie edukacji

67 milionów dzieci na świecie nie ma dostępu do edukacji a ponad 775 mln ludzi powyżej 15. roku życia to analfabeci. Naszym celem jest wspieranie lokalnych społeczności w ich dążeniu do uzyskania podstawowej edukacji i umiejętności pozwalających na godne życie.

Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości
Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości

Prawie 1,4 mld zatrudnionych ludzi żyje za mniej niż 1,25 $ dziennie. Realizujemy takie projekty, które zwiększają rozwój gospodarczy lokalnych społeczności i umożliwiają godną i efektywną pracę osobom młodym oraz starszym.