Wigilia w Janowie Lubelskim

Wigilia w Janowie Lubelskim

15 grudnia w restauracji „Hetmańska” w Janowie Lubelskim na spotkaniu opłatkowym spotkali się przyjaciele naszego janowskiego Klubu Rotary. Zagraniczni goście ze Słowacji i Ukrainy, gość honorowy z Nowego Jorku, koleżanki i koledzy z Klubów Rotary z Zamościa, Chełma, Jarosławia, Niska-Stalowej Woli, Krakowa Niepołomice, Warszawy Józefów (łącznie 65 osób).

Po tradycyjnym podzieleniu się opłatkiem i złożeniu wspólnych życzeń goście zapoznali się z działalnością Klubu z Janowa Lubelskiego w ostatnim roku.

Bardzo smaczne wigilijne potrawy, śpiewanie kolęd przy akompaniamencie harmonii oraz trwające kilka godzin rozmowy o przyszłości ruchu rotariańskiego i naszych planach na 2018 rok długo zostaną w pamięci uczestników.

W spotkaniu uczestniczył zaproszony przez nas gospodarz Janowa Lubelskiego -Pan Burmistrz Krzysztof Kołtyś. Bardzo dziękujemy za przybycie.

Już dzisiaj zapraszamy wszystkich chętnych na nasz Bal Rotariański, który odbędzie się 10 lutego 2018 roku w Hotelu Restauracji „Duo” nad Zalewem Janowskim. Dochód przeznaczymy na tourne orkiestry „Olek Orkiestra” po Słowacji. Szczegóły wkrótce.

Życzymy samych pięknych dni w Nowym 2018 Roku. Dużo zdrowia, spokoju i pokoju na świecie. Niech nie zabraknie Wam w przyszłym roku pomysłów oraz środków na ich realizację. Miłości w rodzinach i w społeczeństwie, pięknych i mądrych dzieci oraz wnuków. Do Siego 2018 Roku.

Antoni Florczak
Prezydent RC Janów Lubelski

Zobacz też

Pożegnanie śp. Rafała Pasieki

Pożegnanie śp. Rafała Pasieki

Dnia 11-ego czerwca 2024 roku odszedł od nas Rafał „Rafcio” Pasieka. Śmierć zabrała go z naszego grona niespodziewanie, w momencie…

Fakty na temat Rotary

Rotary to organizacja apolityczna i świecka, która łaczy ludzi wszystkich zawodów, narodowości i przekonań
Aktulanie ponad 1,2 mln Rotarian działa w 200 krajach i obszarach geograficznych, w 34 tysiącach klubów
Nasze motto brzmi: „Służba na rzecz innych ponad własną korzyść” (w języku angielskim "Service Above Self")
Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Pracując wspólnie z rządami wielu krajów oraz organizacjami pozarządowymi w kampanii Rotary Polio Plus zaangażowano 100 tysięcy wolontariuszy organizując szczepienia ponad miliarda dzieci. Dzięki tym wysiłkom Rok 2005 został uznany za rok uwolnienia świata od tej groźnej choroby. *****Kliknij na END POLIO NOW - by obejrzeć film o POLIO po polsku i zobaczyć, co mówią polscy lekarze oraz jak z POLIO walczy Rotary w Polsce*****

Jak działa Rotary?

Wspieranie pokoju
Wspieranie pokoju

Obecnie około 42 mln osób jest wysiedlonych w wyniku konfliktów zbrojnych lub prześladowań. Rotary Peace Fellows doskonali umiejętności, by wzmocnić działania pro pokojowe na świecie oraz rozwija zdolności mediacyjne lokalnych liderów by zapobiegać konfliktom.

Walka z chorobami
Walka z chorobami

Ponad 100 milionów ludzi każdego roku znacznie ubożeje z powodu wysokich kosztów medycznych. Staramy się poprawić i rozszerzyć dostęp do taniej i bezpłatnej opieki zdrowotnej na obszarach słabo rozwiniętych.

Dostarczanie czystej wody
Dostarczanie czystej wody

Ponad 2,5 miliarda ludzi nie ma dostępu do odpowiednich urządzeń sanitarnych. Co najmniej 3000 dzieci umiera każdego dnia z powodu biegunek wywołanych nieczystą wodą. Dajemy społecznościom możliwość rozwijania i utrzymywania systemów wodnych i sanitarnych. Wspieramy badania związane z wodą.

Opieka nad matką i dzieckiem
Opieka nad matką i dzieckiem

Co najmniej 7 milionów dzieci poniżej 5 roku życia umiera co roku z powodu niedożywienia, słabej opieki zdrowotnej i złych warunków sanitarnych. Aby zmniejszyć te dane, zapewniamy szczepienia i antybiotyki dla dzieci oraz zwiększamy dostęp do podstawowych usług medycznych.

Wspieranie edukacji
Wspieranie edukacji

67 milionów dzieci na świecie nie ma dostępu do edukacji a ponad 775 mln ludzi powyżej 15. roku życia to analfabeci. Naszym celem jest wspieranie lokalnych społeczności w ich dążeniu do uzyskania podstawowej edukacji i umiejętności pozwalających na godne życie.

Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości
Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości

Prawie 1,4 mld zatrudnionych ludzi żyje za mniej niż 1,25 $ dziennie. Realizujemy takie projekty, które zwiększają rozwój gospodarczy lokalnych społeczności i umożliwiają godną i efektywną pracę osobom młodym oraz starszym.