Wielki sukces podczas Finału Odysei Umysłu w USA

Wielki sukces podczas Finału Odysei Umysłu w USA

Po raz kolejny uczniowie z Gimnazjum nr 4 w Gdyni udowodnili, że należą do ścisłej czołówki najbardziej kreatywnej młodzieży na świecie. W zakończonym 37 Światowym Finale Konkursu „Odyseja Umysłu” odbywającym się na Iowa State University w USA osiągnęli wielki sukces.

Drużyna z klasy II, występująca w teatralnym problemie –„Fins, Furs, Feathers & Friends” wywalczyła 6 miejsce wśród 64 drużyn. Natomiast Ania Pawlicha – absolwentka klasy matematycznej startująca w drużynie złożonej z uczennic z klasy III oraz absolwentek w technicznym problemie –„Stack Attack!”, zdobyła najwyższe wyróżnienie, nagrodę „Ranatra Fusca” za wybitną kreatywność. Uczennica zachwyciła sędziów podejmując twórcze ryzyko i tworząc konkursową konstrukcję z drewna balsa bez użycia kleju. Przed nią jeszcze nikt wcześniej na świecie tego nie dokonał. Jej wyczyn wprawił także w zdumienie rówieśników z Chin, którzy od lat byli bezkonkurencyjni w tej kategorii.

RC Gdynia Orłowo gratuluje uzdolnionej młodzieży i trenerkom – Irenie Motkowskiej – Matczak i Annie Drotlew. Tym bardziej, że Klub od lat wspiera poczynania uczniów z Gimnazjum nr 4 w Gdyni i może razem z nimi świętować tak wielkie sukcesy.

Tekst i fot z arch. RC Gdynia Orłowo – http://www.rotary.gdynia.pl/aktualnosci.htm

Zobacz też

Rotariańscy kolarze zapraszają

Rotariańscy kolarze zapraszają

Fellowship Kolarzy FCS Cycling to Serve – Poland Chapter zaprasza do udziału w swoich wydarzeniach i imprezach. Naszym cyklicznym wydarzeniem…

119 urodziny Rotary International

119 urodziny Rotary International

Rotary ma 119 lat. Historia naszej organizacji rozpoczęła się od wizji jednego człowieka — Paula Harrisa. Adwokat z Chicago założył…

Fakty na temat Rotary

Rotary to organizacja apolityczna i świecka, która łaczy ludzi wszystkich zawodów, narodowości i przekonań
Aktulanie ponad 1,2 mln Rotarian działa w 200 krajach i obszarach geograficznych, w 34 tysiącach klubów
Nasze motto brzmi: „Służba na rzecz innych ponad własną korzyść” (w języku angielskim "Service Above Self")
Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Pracując wspólnie z rządami wielu krajów oraz organizacjami pozarządowymi w kampanii Rotary Polio Plus zaangażowano 100 tysięcy wolontariuszy organizując szczepienia ponad miliarda dzieci. Dzięki tym wysiłkom Rok 2005 został uznany za rok uwolnienia świata od tej groźnej choroby. *****Kliknij na END POLIO NOW - by obejrzeć film o POLIO po polsku i zobaczyć, co mówią polscy lekarze oraz jak z POLIO walczy Rotary w Polsce*****

Jak działa Rotary?

Wspieranie pokoju
Wspieranie pokoju

Obecnie około 42 mln osób jest wysiedlonych w wyniku konfliktów zbrojnych lub prześladowań. Rotary Peace Fellows doskonali umiejętności, by wzmocnić działania pro pokojowe na świecie oraz rozwija zdolności mediacyjne lokalnych liderów by zapobiegać konfliktom.

Walka z chorobami
Walka z chorobami

Ponad 100 milionów ludzi każdego roku znacznie ubożeje z powodu wysokich kosztów medycznych. Staramy się poprawić i rozszerzyć dostęp do taniej i bezpłatnej opieki zdrowotnej na obszarach słabo rozwiniętych.

Dostarczanie czystej wody
Dostarczanie czystej wody

Ponad 2,5 miliarda ludzi nie ma dostępu do odpowiednich urządzeń sanitarnych. Co najmniej 3000 dzieci umiera każdego dnia z powodu biegunek wywołanych nieczystą wodą. Dajemy społecznościom możliwość rozwijania i utrzymywania systemów wodnych i sanitarnych. Wspieramy badania związane z wodą.

Opieka nad matką i dzieckiem
Opieka nad matką i dzieckiem

Co najmniej 7 milionów dzieci poniżej 5 roku życia umiera co roku z powodu niedożywienia, słabej opieki zdrowotnej i złych warunków sanitarnych. Aby zmniejszyć te dane, zapewniamy szczepienia i antybiotyki dla dzieci oraz zwiększamy dostęp do podstawowych usług medycznych.

Wspieranie edukacji
Wspieranie edukacji

67 milionów dzieci na świecie nie ma dostępu do edukacji a ponad 775 mln ludzi powyżej 15. roku życia to analfabeci. Naszym celem jest wspieranie lokalnych społeczności w ich dążeniu do uzyskania podstawowej edukacji i umiejętności pozwalających na godne życie.

Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości
Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości

Prawie 1,4 mld zatrudnionych ludzi żyje za mniej niż 1,25 $ dziennie. Realizujemy takie projekty, które zwiększają rozwój gospodarczy lokalnych społeczności i umożliwiają godną i efektywną pracę osobom młodym oraz starszym.