Wesprzyj projekt Zamość na zdrowie

Wesprzyj projekt Zamość na zdrowie
Szanowni Państwo, Bracia i Siostry Rotarianie,
nie możemy być obojętni wobec sytuacji jaką obserwujemy obecnie zarówno w Polsce jak i na świecie. Koronawirus wywraca nasze życie do góry nogami i stanowi ogromne zagrożenie dla każdego.
Dlatego jako Rotary Klub Zamość postanowiliśmy pomóc na naszym lokalnym, zamojskim podwórku….chociaż mamy świadomość, że temat jest znacznie szerszy.
I tak powstał projekt #Zamoscnazdrowie.
A oto link do zbiórki:
Jest to odpowiedź na potrzeby zgłaszane przez zamojskie szpitale i personel medyczny w związku z epidemią koronawirusa w Polsce.
Zakłada on interwencyjną zbiórkę pieniędzy na zakup środków ochrony osobistej dla medyków (m.in. maseczek, rękawic, fartuchów i przyłbic).
To właśnie oni są teraz na pierwszej linii frontu walki z nowym patogenem. Sytuacja zmienia się dynamicznie. Nie wiemy co przyniesie jutro ale wiemy, ze w grupie siła! Razem możemy wygrać!
Zachęcamy do pomocy, a jeśli to w danej chwili nie możliwe – prosimy o pomoc w nagłośnieniu naszej zbiórki. Liczy się każda złotówka!
*Zbiórka skierowana jest zarówno do darczyńców indywidualnych, jak i podmiotów instytucjonalnych i biznesu.
Mamy 14 dni!
W razie pytań jesteśmy do Waszej dyspozycji pod numerami telefonów:
Krzysztof Bork – 602338125
Zbigniew Gumuliński – 601223389
Poniżej link do naszej strony na Facebooku

Projekt #Zamoscnazdrowie jest odpowiedzią na potrzeby zgłaszane przez zamojskie szpitale i personel medyczny w związku z…

Opublikowany przez Rotary KLUB Zamość ID 30379 Środa, 1 kwietnia 2020

Przekaż swój dar serca na walkę o nasze życie i zdrowie. Życzę wszystkim zdrowia.
Krzysztof Bork, RC Zamość
Fot. źródło: https://www.facebook.com/Rotary-KLUB-Zamo%C5%9B%C4%87-ID-30379-459709240853440/

Zobacz też

Pomagają zbudować dom

Pomagają zbudować dom

Service above self. To motto każdego Rotarianina. Rotarianie z RC Młyniec Drugi głęboko wierzą, że pomagając innym zmieniają świat na…

Pożegnanie Krzysztofa Wróblewskiego

Pożegnanie Krzysztofa Wróblewskiego

Pożegnaliśmy w dniu 26 marca 2024 r. naszego Serdecznego Przyjaciela, Członka Rotary Club Zamość, Krzysia Wróblewskiego. Ceremonia pogrzebowa odbyła się…

Fakty na temat Rotary

Rotary to organizacja apolityczna i świecka, która łaczy ludzi wszystkich zawodów, narodowości i przekonań
Aktulanie ponad 1,2 mln Rotarian działa w 200 krajach i obszarach geograficznych, w 34 tysiącach klubów
Nasze motto brzmi: „Służba na rzecz innych ponad własną korzyść” (w języku angielskim "Service Above Self")
Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Pracując wspólnie z rządami wielu krajów oraz organizacjami pozarządowymi w kampanii Rotary Polio Plus zaangażowano 100 tysięcy wolontariuszy organizując szczepienia ponad miliarda dzieci. Dzięki tym wysiłkom Rok 2005 został uznany za rok uwolnienia świata od tej groźnej choroby. *****Kliknij na END POLIO NOW - by obejrzeć film o POLIO po polsku i zobaczyć, co mówią polscy lekarze oraz jak z POLIO walczy Rotary w Polsce*****

Jak działa Rotary?

Wspieranie pokoju
Wspieranie pokoju

Obecnie około 42 mln osób jest wysiedlonych w wyniku konfliktów zbrojnych lub prześladowań. Rotary Peace Fellows doskonali umiejętności, by wzmocnić działania pro pokojowe na świecie oraz rozwija zdolności mediacyjne lokalnych liderów by zapobiegać konfliktom.

Walka z chorobami
Walka z chorobami

Ponad 100 milionów ludzi każdego roku znacznie ubożeje z powodu wysokich kosztów medycznych. Staramy się poprawić i rozszerzyć dostęp do taniej i bezpłatnej opieki zdrowotnej na obszarach słabo rozwiniętych.

Dostarczanie czystej wody
Dostarczanie czystej wody

Ponad 2,5 miliarda ludzi nie ma dostępu do odpowiednich urządzeń sanitarnych. Co najmniej 3000 dzieci umiera każdego dnia z powodu biegunek wywołanych nieczystą wodą. Dajemy społecznościom możliwość rozwijania i utrzymywania systemów wodnych i sanitarnych. Wspieramy badania związane z wodą.

Opieka nad matką i dzieckiem
Opieka nad matką i dzieckiem

Co najmniej 7 milionów dzieci poniżej 5 roku życia umiera co roku z powodu niedożywienia, słabej opieki zdrowotnej i złych warunków sanitarnych. Aby zmniejszyć te dane, zapewniamy szczepienia i antybiotyki dla dzieci oraz zwiększamy dostęp do podstawowych usług medycznych.

Wspieranie edukacji
Wspieranie edukacji

67 milionów dzieci na świecie nie ma dostępu do edukacji a ponad 775 mln ludzi powyżej 15. roku życia to analfabeci. Naszym celem jest wspieranie lokalnych społeczności w ich dążeniu do uzyskania podstawowej edukacji i umiejętności pozwalających na godne życie.

Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości
Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości

Prawie 1,4 mld zatrudnionych ludzi żyje za mniej niż 1,25 $ dziennie. Realizujemy takie projekty, które zwiększają rozwój gospodarczy lokalnych społeczności i umożliwiają godną i efektywną pracę osobom młodym oraz starszym.