VIII Konferencja Klubów Interact – Łódź 2017

VIII Konferencja Klubów Interact – Łódź 2017

W dniach 19-21 maja w Łodzi odbyła się VIII Konferencja Klubów Interact w Dystrykcie 2231, której organizatorem były Rotary Club i Interact Łódź Centrum.

Konferencję swoją obecnością wspierali Adam Czajkowski – D2231 Interact Committee Chair 2016/17 i Paweł Korczyński – D2231 Interact Committee Chair 2017/18. Gościem wydarzenia był także Jerzy Korczyński Gubernator Elekt D2231 Rotary International 2017/18.
W Wydarzeniu wzięli udział członkowie i opiekunowie Interactów z: Kowar (sponsorowany przez RC Jelenia Góra-Cieplice), Bydgoszczy (sponsorowany przez RC Bydgoszcz), Krakowa (sponsorowany przez RC Kraków), Łodzi (sponsorowany przez RC Łódź Centrum), Szczecina (sponsorowany przez RC Szczecin International), Grudziądza (w trakcie rejestracji (sponsorowany przez RC Grudziądz) oraz grupa inicjatywna z Domu Dziecka sponsorowana przez RC Polanica.

Gubernator Dystryktu 2231 Krzysztof Kopyciński napisał list do uczestników, który został odczytany przez Adama Czajkowskiego.

Program Konferencji obejmował m. in.:
– przedstawienie poszczególnych klubów, ich uczestników i opiekunów,
– wystąpienie Gubernatora Elekta – Jerzego Korczyńskiego na temat idei Rotary oraz znaczenia Rotaractu i Interactu,
– indywidualne prezentacje poszczególnych Klubów Interact (osiągnięcia z 2016 roku oraz projektu wykonanego w 2017).
Wystąpienia te były oceniane przez komisję. W rywalizacji wygrał IAC Jelenia Góra-Cieplice z Kowar, który otrzymał pamiątkową tabliczkę ufundowaną przez Gubernatora Dystryktu.

Wszyscy uczestnicy konferencji byli pod wrażeniem pomysłowości i zaangażowania młodzieży ze wszystkich klubów, w działania na rzecz pomocy lokalnej społeczności.

Podczas konferencji młodzież wybrała Dystryktalnego Przedstawiciela Interactu. Została nim Alicja Turlej z IAC Łódź Centrum.

Po obradach Konferencji młodzież wzięła udział: we wspólnym zwiedzaniu Pałacu Poznańskiego i Manufaktury z przewodnikiem Michałem Wyrwą – członkiem łódzkiego Interactu; w grze miejskiej na terenie łódzkiego Księżego Młyna i parku Źródliska, przygotowanej przez gospodarzy – IAC Łódź Centrum i ich opiekuna Beatę Oleksiewicz z finałem podczas wieczornego grilla oraz w wycieczce „Znane i nieznane oblicza ulicy Piotrkowskiej”, po której oprowadzał Włodzimierz Adamiak – członek RC Łódź Centrum i wieloletni Prezes Fundacji ulicy Piotrkowskiej.

Nad organizacją konferencji z ramienia RC Łódź Centrum czuwała Wioletta Brzezińska – Skarbnik 2016/17 i Prezydent Elekt 2017/18, a z ramienia IAC Łódź Centrum Beata Oleksiewicz – opiekun.

Opierając się na subiektywnych opiniach uczestników, Konferencję można uznać za bardzo udaną, zarówno pod względem merytorycznym jak i integracyjno-poznawczym.

Michał Marzec
Prezydent 2016/17
RC Łódź Centrum

Zobacz też

Pomagają zbudować dom

Pomagają zbudować dom

Service above self. To motto każdego Rotarianina. Rotarianie z RC Młyniec Drugi głęboko wierzą, że pomagając innym zmieniają świat na…

Pożegnanie Krzysztofa Wróblewskiego

Pożegnanie Krzysztofa Wróblewskiego

Pożegnaliśmy w dniu 26 marca 2024 r. naszego Serdecznego Przyjaciela, Członka Rotary Club Zamość, Krzysia Wróblewskiego. Ceremonia pogrzebowa odbyła się…

Fakty na temat Rotary

Rotary to organizacja apolityczna i świecka, która łaczy ludzi wszystkich zawodów, narodowości i przekonań
Aktulanie ponad 1,2 mln Rotarian działa w 200 krajach i obszarach geograficznych, w 34 tysiącach klubów
Nasze motto brzmi: „Służba na rzecz innych ponad własną korzyść” (w języku angielskim "Service Above Self")
Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Pracując wspólnie z rządami wielu krajów oraz organizacjami pozarządowymi w kampanii Rotary Polio Plus zaangażowano 100 tysięcy wolontariuszy organizując szczepienia ponad miliarda dzieci. Dzięki tym wysiłkom Rok 2005 został uznany za rok uwolnienia świata od tej groźnej choroby. *****Kliknij na END POLIO NOW - by obejrzeć film o POLIO po polsku i zobaczyć, co mówią polscy lekarze oraz jak z POLIO walczy Rotary w Polsce*****

Jak działa Rotary?

Wspieranie pokoju
Wspieranie pokoju

Obecnie około 42 mln osób jest wysiedlonych w wyniku konfliktów zbrojnych lub prześladowań. Rotary Peace Fellows doskonali umiejętności, by wzmocnić działania pro pokojowe na świecie oraz rozwija zdolności mediacyjne lokalnych liderów by zapobiegać konfliktom.

Walka z chorobami
Walka z chorobami

Ponad 100 milionów ludzi każdego roku znacznie ubożeje z powodu wysokich kosztów medycznych. Staramy się poprawić i rozszerzyć dostęp do taniej i bezpłatnej opieki zdrowotnej na obszarach słabo rozwiniętych.

Dostarczanie czystej wody
Dostarczanie czystej wody

Ponad 2,5 miliarda ludzi nie ma dostępu do odpowiednich urządzeń sanitarnych. Co najmniej 3000 dzieci umiera każdego dnia z powodu biegunek wywołanych nieczystą wodą. Dajemy społecznościom możliwość rozwijania i utrzymywania systemów wodnych i sanitarnych. Wspieramy badania związane z wodą.

Opieka nad matką i dzieckiem
Opieka nad matką i dzieckiem

Co najmniej 7 milionów dzieci poniżej 5 roku życia umiera co roku z powodu niedożywienia, słabej opieki zdrowotnej i złych warunków sanitarnych. Aby zmniejszyć te dane, zapewniamy szczepienia i antybiotyki dla dzieci oraz zwiększamy dostęp do podstawowych usług medycznych.

Wspieranie edukacji
Wspieranie edukacji

67 milionów dzieci na świecie nie ma dostępu do edukacji a ponad 775 mln ludzi powyżej 15. roku życia to analfabeci. Naszym celem jest wspieranie lokalnych społeczności w ich dążeniu do uzyskania podstawowej edukacji i umiejętności pozwalających na godne życie.

Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości
Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości

Prawie 1,4 mld zatrudnionych ludzi żyje za mniej niż 1,25 $ dziennie. Realizujemy takie projekty, które zwiększają rozwój gospodarczy lokalnych społeczności i umożliwiają godną i efektywną pracę osobom młodym oraz starszym.