VII Charytatywny Turniej Piłkarski w Białymstoku

VII Charytatywny Turniej Piłkarski w Białymstoku

VII Charytatywny Turniej Piłkarski Rotary zorganizowany przez RC Białystok przeszedł już do historii. Rozgrywki odbywały się w gościnnych progach Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 9 w Białymstoku i zostały tak ustawione, aby każda z drużyn, biorących udział w Turnieju zagrała tą samą liczbę meczy. W sobotę 8 lutego rozpoczęły się rozgrywki kwalifikacyjne. W niedzielę drużyny 1-6 rozegrały mecze w Lidze Mistrzów, drużyny 7-12 walczyły w Lidze Europy. W Turnieju wzięło udział 12 drużyn z największych Instytucji i Zakładów Pracy w Białymstoku, zgłoszeń mieliśmy dużo więcej i z wielką przykrością musieliśmy odmówić z powodów ograniczeń czasowych i lokalowych.

Pierwszego dnia każda z drużyn rozegrała po 5 meczy. Trzy najlepsze drużyny z grupy porannych i popołudniowej awansowały do Ligi Mistrzów. Emocji było co niemiara, a o miejscach w tabeli decydowały zdobyte bramki. I jeśli ktoś pomyślał, że emocji może być więcej to się nie pomylił, gdyż w rozgrywkach finałowych trzy zespoły zdobyły tyle samo punktów, a o miejscach na podium zdecydowały: po pierwsze – ostatni mecz zakończony remisem, a po drugie – różnice w zdobytych bramkach. Zwycięzcą Turnieju został Zespół SMP Poland Sp. z o.o. Gratulujemy!

Zarówno zawodnicy, jak i sędziowie określili poziom rozgrywek na bardzo wysoki i wyrównany, a sytuacja w tabelach czy to sobotnich czy niedzielnych zmieniała się z każdym meczem jak w kalejdoskopie. Ważna jest też atmosfera fair play podczas Turnieju, za co serdecznie dziękujemy wszystkim zawodnikom!

Cel, na który zbieramy, to dostosowanie łazienek do potrzeb niepełnosprawnych pacjentów Kliniki Chirurgii i Urologii Dziecięcej Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku, a każda z drużyn, oddając się swojej pasji, dołożyła swoją cegiełkę do realizacji tego szczytnego celu. Brawo!

Jolanta Czemiel i Tomasz Michalik, RC Białystok

Fot. Przemysław Rutkowski

Zobacz też

Pomagają zbudować dom

Pomagają zbudować dom

Service above self. To motto każdego Rotarianina. Rotarianie z RC Młyniec Drugi głęboko wierzą, że pomagając innym zmieniają świat na…

Pożegnanie Krzysztofa Wróblewskiego

Pożegnanie Krzysztofa Wróblewskiego

Pożegnaliśmy w dniu 26 marca 2024 r. naszego Serdecznego Przyjaciela, Członka Rotary Club Zamość, Krzysia Wróblewskiego. Ceremonia pogrzebowa odbyła się…

Fakty na temat Rotary

Rotary to organizacja apolityczna i świecka, która łaczy ludzi wszystkich zawodów, narodowości i przekonań
Aktulanie ponad 1,2 mln Rotarian działa w 200 krajach i obszarach geograficznych, w 34 tysiącach klubów
Nasze motto brzmi: „Służba na rzecz innych ponad własną korzyść” (w języku angielskim "Service Above Self")
Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Pracując wspólnie z rządami wielu krajów oraz organizacjami pozarządowymi w kampanii Rotary Polio Plus zaangażowano 100 tysięcy wolontariuszy organizując szczepienia ponad miliarda dzieci. Dzięki tym wysiłkom Rok 2005 został uznany za rok uwolnienia świata od tej groźnej choroby. *****Kliknij na END POLIO NOW - by obejrzeć film o POLIO po polsku i zobaczyć, co mówią polscy lekarze oraz jak z POLIO walczy Rotary w Polsce*****

Jak działa Rotary?

Wspieranie pokoju
Wspieranie pokoju

Obecnie około 42 mln osób jest wysiedlonych w wyniku konfliktów zbrojnych lub prześladowań. Rotary Peace Fellows doskonali umiejętności, by wzmocnić działania pro pokojowe na świecie oraz rozwija zdolności mediacyjne lokalnych liderów by zapobiegać konfliktom.

Walka z chorobami
Walka z chorobami

Ponad 100 milionów ludzi każdego roku znacznie ubożeje z powodu wysokich kosztów medycznych. Staramy się poprawić i rozszerzyć dostęp do taniej i bezpłatnej opieki zdrowotnej na obszarach słabo rozwiniętych.

Dostarczanie czystej wody
Dostarczanie czystej wody

Ponad 2,5 miliarda ludzi nie ma dostępu do odpowiednich urządzeń sanitarnych. Co najmniej 3000 dzieci umiera każdego dnia z powodu biegunek wywołanych nieczystą wodą. Dajemy społecznościom możliwość rozwijania i utrzymywania systemów wodnych i sanitarnych. Wspieramy badania związane z wodą.

Opieka nad matką i dzieckiem
Opieka nad matką i dzieckiem

Co najmniej 7 milionów dzieci poniżej 5 roku życia umiera co roku z powodu niedożywienia, słabej opieki zdrowotnej i złych warunków sanitarnych. Aby zmniejszyć te dane, zapewniamy szczepienia i antybiotyki dla dzieci oraz zwiększamy dostęp do podstawowych usług medycznych.

Wspieranie edukacji
Wspieranie edukacji

67 milionów dzieci na świecie nie ma dostępu do edukacji a ponad 775 mln ludzi powyżej 15. roku życia to analfabeci. Naszym celem jest wspieranie lokalnych społeczności w ich dążeniu do uzyskania podstawowej edukacji i umiejętności pozwalających na godne życie.

Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości
Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości

Prawie 1,4 mld zatrudnionych ludzi żyje za mniej niż 1,25 $ dziennie. Realizujemy takie projekty, które zwiększają rozwój gospodarczy lokalnych społeczności i umożliwiają godną i efektywną pracę osobom młodym oraz starszym.