VII Charytatywny Bal Halloween

VII Charytatywny Bal Halloween

Trudna sytuacja epidemiczna w październiku 2020 roku nie pozwoliła członkom Rotary Club Olsztyn Varmia na zorganizowanie dorocznego charytatywnego balu Halloween, ale 2021 był bardziej łaskawy i dlatego, przy zachowaniu wszelkich możliwych środków  ostrożności, siódma edycja Balu wreszcie mogła się odbyć!

Prezydent klubu Marek Borowski na miejsce imprezy zaproponował Kuźnię Społeczną, co było strzałem w dziesiątkę, bo 350 metrów kwadratowych pięknych wnętrz z zapleczem sanitarnym i gastronomicznym nie wymagało od członków RCOV aż takich nakładów pracy fizycznej związanych z wyposażeniem sal, jak to zwykle miało miejsce dotychczas. Cała para poszła zatem w organizację i wystrój! A było nad czym myśleć, bo w tym roku tematem przewodnim była „Alicja w Krainie Czarów”! Wyzwanie okazało się wyjątkowo wdzięczne.

Robert Listwan i Eda Yukov, artyści współpracujący z klubem, wykonali przepiękne dekoracje naścienne, a goście przebrali się tak, że dziś już jedno jest pewne: wyobraźnia nie ma granic! Nawet zdjęcia robione w czasie Balu nie są w stanie oddać feerii barw utworzonych przez kolorowe stroje niemal 200 uczestników, wśród których królowały zastępy Szalonych Kapeluszników, Królowych Kier i Alicji! Goście najpiękniej i najdostojniej prezentowali się w czasie kadryla, tańca otwierającego imprezę, co przywodziło na myśl uroczystego poloneza na Studniówce!

Po części oficjalnej nastąpiła szalona zabawa w rytmie hitów serwowanych przez niezastąpionego i niezawodnego DJ Włodka Klepackiego, halloweenowego sznytu nadały imprezie znane już w całej Polsce Wiedźmuchy, a organizatorzy wciągali uczestników w przeróżne tematyczne zabawy i konkursy. Tegoroczny Bal był też wyjątkowy ze względu na ilość sponsorów i nagród przez nich ufundowanych! Nie sposób wymienić tu wszystkich! Nie inaczej było w kwestii licytacji, bo tu także była moc atrakcji. Na szczególne wyróżnienie zasługują obraz autorstwa Roberta Listwana (członka honorowego RCOV), który został zlicytowany za rekordową sumę 20.000 zł (!) oraz rzeźba „Biały Królik” autorstwa Tomasza Witkowskiego, specjalnie na tę okazję pomalowana przez niego we wszystkie kolory talii kart.

Bardzo doceniony przez gości był także catering przygotowany w duchu „zero waste” przez kucharzy Banku Żywności w Olsztynie. Atmosfera beztroski udzieliła się absolutnie wszystkim i wszyscy otworzyli swoje serca i portfele na rzecz tegorocznych beneficjentów, czyli Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Biskupcu, Banku Żywności w Olsztynie oraz na realizację celów statutowych RCOV, w tym na wsparcie regionalnych inicjatyw społecznych, olsztyńskich i podolsztyńskich placówek wspierających dzieci i młodzież.

Będzie co dzielić, bo wynik VII Charytatywnego Balu Halloween RCOV „Alicja w Krainie Czarów”, to okrągłe 50.000 zł!!! Klub głębokie ukłony kieruje do wszystkich sponsorów, partnerów, patronów i gości, wśród których nie zabrakło rotariańskich przyjaciół z klubów: RC Olsztyn, RC Bydgoszcz Stare Miasto, RC Osnabruck Mitte, Rotaract Giżycko i Rotaract Olsztyn, bez których to wszystko nie mogłoby się odbyć. A już dziś zachęcamy do wpisania tego balu w kalendarz wydarzeń rotariańskich, bo jak widać, naprawdę warto wziąć w nim udział!

Ewa Czułowska, RC Olsztyn Varmia

Fot. Mateusz Naumowicz

Zobacz też

Fakty na temat Rotary

Rotary to organizacja apolityczna i świecka, która łaczy ludzi wszystkich zawodów, narodowości i przekonań
Aktulanie ponad 1,2 mln Rotarian działa w 200 krajach i obszarach geograficznych, w 34 tysiącach klubów
Nasze motto brzmi: „Służba na rzecz innych ponad własną korzyść” (w języku angielskim "Service Above Self")
Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Pracując wspólnie z rządami wielu krajów oraz organizacjami pozarządowymi w kampanii Rotary Polio Plus zaangażowano 100 tysięcy wolontariuszy organizując szczepienia ponad miliarda dzieci. Dzięki tym wysiłkom Rok 2005 został uznany za rok uwolnienia świata od tej groźnej choroby. *****Kliknij na END POLIO NOW - by obejrzeć film o POLIO po polsku i zobaczyć, co mówią polscy lekarze oraz jak z POLIO walczy Rotary w Polsce*****

Jak działa Rotary?

Wspieranie pokoju
Wspieranie pokoju

Obecnie około 42 mln osób jest wysiedlonych w wyniku konfliktów zbrojnych lub prześladowań. Rotary Peace Fellows doskonali umiejętności, by wzmocnić działania pro pokojowe na świecie oraz rozwija zdolności mediacyjne lokalnych liderów by zapobiegać konfliktom.

Walka z chorobami
Walka z chorobami

Ponad 100 milionów ludzi każdego roku znacznie ubożeje z powodu wysokich kosztów medycznych. Staramy się poprawić i rozszerzyć dostęp do taniej i bezpłatnej opieki zdrowotnej na obszarach słabo rozwiniętych.

Dostarczanie czystej wody
Dostarczanie czystej wody

Ponad 2,5 miliarda ludzi nie ma dostępu do odpowiednich urządzeń sanitarnych. Co najmniej 3000 dzieci umiera każdego dnia z powodu biegunek wywołanych nieczystą wodą. Dajemy społecznościom możliwość rozwijania i utrzymywania systemów wodnych i sanitarnych. Wspieramy badania związane z wodą.

Opieka nad matką i dzieckiem
Opieka nad matką i dzieckiem

Co najmniej 7 milionów dzieci poniżej 5 roku życia umiera co roku z powodu niedożywienia, słabej opieki zdrowotnej i złych warunków sanitarnych. Aby zmniejszyć te dane, zapewniamy szczepienia i antybiotyki dla dzieci oraz zwiększamy dostęp do podstawowych usług medycznych.

Wspieranie edukacji
Wspieranie edukacji

67 milionów dzieci na świecie nie ma dostępu do edukacji a ponad 775 mln ludzi powyżej 15. roku życia to analfabeci. Naszym celem jest wspieranie lokalnych społeczności w ich dążeniu do uzyskania podstawowej edukacji i umiejętności pozwalających na godne życie.

Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości
Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości

Prawie 1,4 mld zatrudnionych ludzi żyje za mniej niż 1,25 $ dziennie. Realizujemy takie projekty, które zwiększają rozwój gospodarczy lokalnych społeczności i umożliwiają godną i efektywną pracę osobom młodym oraz starszym.