V Turniej Charytatywny RC Białystok

V Turniej Charytatywny RC Białystok

Nadszedł czas na podsumowanie V Turnieju Charytatywnego, który w tym roku odbywał się w dniach 19-20 stycznia 2019 r. pod hasłem WYRÓWNYWANIE SZANS EDUKACYJNYCH DZIECI.

Turniej rozpoczął Prezydent RC Białystok Jarosław Barańczuk, następnie wszyscy uczestnicy, widzowie oraz goście uczcili minutą ciszy pamięć Pawła Adamowicza tragicznie zmarłego Prezydenta Gdańska.

Dyrektor Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej „Jedynka” w Białymstoku, mgr Jacek Przesmycki w swoim przemówieniu podziękował i zwrócił uwagę na piękną idee wyrównania szans, zwłaszcza edukacyjnych, tak aby kiedyś wśród nas, jak równy z równym, znaleźli się jego podopieczni.

Cały dochód z turnieju zostanie przeznaczony na dofinansowanie korepetycji z takich przedmiotów jak matematyka czy język angielski. Dzieci będą mogły rozwijać swoje zainteresowania i pasje również na zajęciach dodatkowych.

Wydarzenie okazało się największym turniejem halowej piłki nożnej pod względem ilości drużyn i zawodników, z czego bardzo się cieszymy. Do zawodów stanęły drużyny reprezentujące dziewięć przedsiębiorstw z Białegostoku i regionu. Zawody odbywały się w atmosferze fair play o czym świadczą tylko dwa rzuty karne. Poziom zawodów był wyrównany, a niektóre mecze obfitowały w emocje i nagłe zmiany prowadzenia.

W trakcie Turnieju członkowie  IAC Białystok – Jakub Chomko, Andrzej Zielińsiki oraz Marcin Dadura prowadzili obsługę medialną i konferansjerkę. Pomagał także nasz student wymiany długoterminowej z USA Jerry Cooke.

Na koniec Turnieju Prezydent RC Białystok oraz członkini Klubu Ewa Klimek wręczyli puchary oraz nagrody. Ewa dodatkowo przekazała na ręce Dyrektora Domu Dziecka nr 1 dary „Od dzieci…dla dzieci” zebrane przez Przedszkole Samorządowe nr 64 „Akademia Jasia i Małgosi” w Białymstoku.

W imieniu Klubu serdecznie dziękujemy Dyrekcji Zespołu Szkół Rolniczych oraz naszym wiernym sponsorom, dzięki którym mogliśmy zorganizować Turniej.

 

WYNIKI :

Miejsce w Turnieju NAZWA DRUŻYNY PUNKTY  BRAMKI STRZELONE BRAMKI STRACONE
1 BIASAN 24 40 5
2 BUDREX-KOBI 19 28 5
3 SMP 17 20 10
4 HANBUD 13 17 13
5 ADAMPOL 10 14 11
6 ROSTI 9 14 12
7 BIAZET 7 17 29
8 LEROY MERLIN 6 9 25
9 ELTRON 0 4 53

 

Jolanta Czemiel, Ewa Klimek RC Białystok

Fot. Tomasz Michalik, RC Białystok

Zobacz też

Pomagają zbudować dom

Pomagają zbudować dom

Service above self. To motto każdego Rotarianina. Rotarianie z RC Młyniec Drugi głęboko wierzą, że pomagając innym zmieniają świat na…

Pożegnanie Krzysztofa Wróblewskiego

Pożegnanie Krzysztofa Wróblewskiego

Pożegnaliśmy w dniu 26 marca 2024 r. naszego Serdecznego Przyjaciela, Członka Rotary Club Zamość, Krzysia Wróblewskiego. Ceremonia pogrzebowa odbyła się…

Fakty na temat Rotary

Rotary to organizacja apolityczna i świecka, która łaczy ludzi wszystkich zawodów, narodowości i przekonań
Aktulanie ponad 1,2 mln Rotarian działa w 200 krajach i obszarach geograficznych, w 34 tysiącach klubów
Nasze motto brzmi: „Służba na rzecz innych ponad własną korzyść” (w języku angielskim "Service Above Self")
Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Pracując wspólnie z rządami wielu krajów oraz organizacjami pozarządowymi w kampanii Rotary Polio Plus zaangażowano 100 tysięcy wolontariuszy organizując szczepienia ponad miliarda dzieci. Dzięki tym wysiłkom Rok 2005 został uznany za rok uwolnienia świata od tej groźnej choroby. *****Kliknij na END POLIO NOW - by obejrzeć film o POLIO po polsku i zobaczyć, co mówią polscy lekarze oraz jak z POLIO walczy Rotary w Polsce*****

Jak działa Rotary?

Wspieranie pokoju
Wspieranie pokoju

Obecnie około 42 mln osób jest wysiedlonych w wyniku konfliktów zbrojnych lub prześladowań. Rotary Peace Fellows doskonali umiejętności, by wzmocnić działania pro pokojowe na świecie oraz rozwija zdolności mediacyjne lokalnych liderów by zapobiegać konfliktom.

Walka z chorobami
Walka z chorobami

Ponad 100 milionów ludzi każdego roku znacznie ubożeje z powodu wysokich kosztów medycznych. Staramy się poprawić i rozszerzyć dostęp do taniej i bezpłatnej opieki zdrowotnej na obszarach słabo rozwiniętych.

Dostarczanie czystej wody
Dostarczanie czystej wody

Ponad 2,5 miliarda ludzi nie ma dostępu do odpowiednich urządzeń sanitarnych. Co najmniej 3000 dzieci umiera każdego dnia z powodu biegunek wywołanych nieczystą wodą. Dajemy społecznościom możliwość rozwijania i utrzymywania systemów wodnych i sanitarnych. Wspieramy badania związane z wodą.

Opieka nad matką i dzieckiem
Opieka nad matką i dzieckiem

Co najmniej 7 milionów dzieci poniżej 5 roku życia umiera co roku z powodu niedożywienia, słabej opieki zdrowotnej i złych warunków sanitarnych. Aby zmniejszyć te dane, zapewniamy szczepienia i antybiotyki dla dzieci oraz zwiększamy dostęp do podstawowych usług medycznych.

Wspieranie edukacji
Wspieranie edukacji

67 milionów dzieci na świecie nie ma dostępu do edukacji a ponad 775 mln ludzi powyżej 15. roku życia to analfabeci. Naszym celem jest wspieranie lokalnych społeczności w ich dążeniu do uzyskania podstawowej edukacji i umiejętności pozwalających na godne życie.

Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości
Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości

Prawie 1,4 mld zatrudnionych ludzi żyje za mniej niż 1,25 $ dziennie. Realizujemy takie projekty, które zwiększają rozwój gospodarczy lokalnych społeczności i umożliwiają godną i efektywną pracę osobom młodym oraz starszym.