Uczestnicy Europejskiej Konferencji Rotaract nie kryli zachwytu

Uczestnicy Europejskiej Konferencji Rotaract nie kryli zachwytu

The European Rotaract Convention (EuCo) jest największą i najważniejszą konferencją Rotaract odbywajacą się raz do roku w wybranym mieście europejskim. Warszawa została wybrana przez okręgi europejskie jako gospodarz jej 29. edycji.

Organizowana przez Warszawskie Kluby Rotaract, trwająca od 3 do 7 maja 2017, gościła ponad 800 Rotaractorów z ponad 50 krajów, między innymi Taiwanu, Gany i Stanów Zjednoczonych. Fantastyczna promocja Rotary, Rotaractu a także naszego kraju. Wśród gości mogliśmy spotkać również przedstawiciela Rotary International – Dyrektora Petera L. Offera oraz Floriana Wackermanna, który reprezentował Prezydenta Rotary International John F. Germa.

W trakcie trwania konferencji pod auspicjami Europejskiego MDIO (E.R.I.C., który zrzesza 40 państw i ponad 100 dystryktów), uczestnicy wzieli udział w wielu seminariach, prezentacjach i warsztatach, w trakcie których został wybrany przyszły zarząd ERIC oraz miejsce, gdzie w 2018 roku odbędzie się kolejna edycja konferencji (EuCo Antwerp 2018).

Dodatkowymi atrakcjami Konferencji były liczne zorganizowane wycieczki do lapidarnych warszawskich muzeów, takich jak Muzeum Chopina, Muzeum Żydów Polskich i Muzeum Powstania Warszawskiego. Pod koniec każdego dnia uczestnicy mogli wziąć udział w wydarzeniach tematycznych i zrelaksować się po intensywnym dniu atrakcji.

Oprócz zapewnienia wszystkim uczestnikom między innymi noclegów, wyżywienia, szkoleń, transportu, nie zabrakło aspektu społecznego. “Social Project” odbył się 06 Maja i miał na celu upieczenie jak największej ilości babeczek które potem zostaną przekazane bezdomnym. Ponad 100 babeczek zostało przekazanych do “Domu chleba” koło Parafii Świętego Antoniego Marii Zaccarii w Warszawie i sprawiło uśmiech na twarzy nie jednego potrzebującego.

Całą konferencję podsumowała jedna w swoim rodzaju Gala, na której pojawiło się wielu wspaniałych Rotarian zarówno z Polski jak i spoza, między innymi: RI Director Peter L. Offer, RI Director-Elect Piotr Wygnańczuk, Gubernator Dystryktu 2231 Krzystof Kopyciński, Gubernator Nominat Łukasz Grochowski, Past-Gubernator Barbara Pawlisz oraz Mark Krawczyński – Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego na RI Konwencje w Warszawie.

Uczestnicy nie kryli zachwytu zarówno nad organizacją konferencji jak i pięknem Warszawy. Mamy nadzieję, że uda nam się gościć niebawem kolejne duże wydarzenia międzynarodowe.

Natalia Krakowska
Rotaract Warszawa Śródmieście

Fot. Dawid Jasiurkowski i Aleksander Szczypek

Zobacz też

Fakty na temat Rotary

Rotary to organizacja apolityczna i świecka, która łaczy ludzi wszystkich zawodów, narodowości i przekonań
Aktulanie ponad 1,2 mln Rotarian działa w 200 krajach i obszarach geograficznych, w 34 tysiącach klubów
Nasze motto brzmi: „Służba na rzecz innych ponad własną korzyść” (w języku angielskim "Service Above Self")
Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Pracując wspólnie z rządami wielu krajów oraz organizacjami pozarządowymi w kampanii Rotary Polio Plus zaangażowano 100 tysięcy wolontariuszy organizując szczepienia ponad miliarda dzieci. Dzięki tym wysiłkom Rok 2005 został uznany za rok uwolnienia świata od tej groźnej choroby. *****Kliknij na END POLIO NOW - by obejrzeć film o POLIO po polsku i zobaczyć, co mówią polscy lekarze oraz jak z POLIO walczy Rotary w Polsce*****

Jak działa Rotary?

Wspieranie pokoju
Wspieranie pokoju

Obecnie około 42 mln osób jest wysiedlonych w wyniku konfliktów zbrojnych lub prześladowań. Rotary Peace Fellows doskonali umiejętności, by wzmocnić działania pro pokojowe na świecie oraz rozwija zdolności mediacyjne lokalnych liderów by zapobiegać konfliktom.

Walka z chorobami
Walka z chorobami

Ponad 100 milionów ludzi każdego roku znacznie ubożeje z powodu wysokich kosztów medycznych. Staramy się poprawić i rozszerzyć dostęp do taniej i bezpłatnej opieki zdrowotnej na obszarach słabo rozwiniętych.

Dostarczanie czystej wody
Dostarczanie czystej wody

Ponad 2,5 miliarda ludzi nie ma dostępu do odpowiednich urządzeń sanitarnych. Co najmniej 3000 dzieci umiera każdego dnia z powodu biegunek wywołanych nieczystą wodą. Dajemy społecznościom możliwość rozwijania i utrzymywania systemów wodnych i sanitarnych. Wspieramy badania związane z wodą.

Opieka nad matką i dzieckiem
Opieka nad matką i dzieckiem

Co najmniej 7 milionów dzieci poniżej 5 roku życia umiera co roku z powodu niedożywienia, słabej opieki zdrowotnej i złych warunków sanitarnych. Aby zmniejszyć te dane, zapewniamy szczepienia i antybiotyki dla dzieci oraz zwiększamy dostęp do podstawowych usług medycznych.

Wspieranie edukacji
Wspieranie edukacji

67 milionów dzieci na świecie nie ma dostępu do edukacji a ponad 775 mln ludzi powyżej 15. roku życia to analfabeci. Naszym celem jest wspieranie lokalnych społeczności w ich dążeniu do uzyskania podstawowej edukacji i umiejętności pozwalających na godne życie.

Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości
Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości

Prawie 1,4 mld zatrudnionych ludzi żyje za mniej niż 1,25 $ dziennie. Realizujemy takie projekty, które zwiększają rozwój gospodarczy lokalnych społeczności i umożliwiają godną i efektywną pracę osobom młodym oraz starszym.