Trwa nabór wniosków w IV edycji stypendium rotariańskiego

Trwa nabór wniosków w IV edycji stypendium rotariańskiego

Od 1 lutego do 29 lutego młodzież w wieku do 18 lat (wg stanu na dzień 1 stycznia 2024) może aplikować o stypendium finansowane przez polskie kluby Rotary (RC Białystok, RC Konstancin, RC Stargard, RC Warszawa, RC Warszawa Józefów, RC Warszawa Fryderyk Chopin, RC Zielona Góra) oraz Fundację im. Piotra Kotowskiego.

 

 

W ramach programu, młodzież poprzez stronę www.stypendiumrotary.com składa wnioski w formie prezentacji lub filmu wideo o sobie, w którym ma za zadanie przekonać Komisję dlaczego to właśnie aplikant powinien otrzymać stypendium. W drugim etapie, wyłoniona przez Komisję grupa finalistów spotka się podczas sesji online na aplikacji Zoom z członkami Komisji aby przedstawić swoją kandydaturę i odpowiedzieć na ewentualne pytania.

Całość projektu odbywa się online i jest fantastyczną okazją nie tylko do tego, aby zainspirować się pełną energii wybitną młodzieżą, ale również, aby zaangażować członków klubu w międzyklubowy projekt bez konieczności wychodzenia z domu.

W tym roku pula stypendialna do podziału jest rekordowa i wynosi ponad 35.000 zł. W pierwszych trzech edycjach, Komisja wyłoniła 21 laureatów z grona blisko 450 aplikujących. Laureaci w toku trzech edycji otrzymali w formie stypendiów już 53.900 zł. W przypadku zainteresowania projektem, zachęcamy do kontaktu z Przewodniczącym Komisji Stypendialnej, Pawłem Śliwką, p.sliwka@rotary.org.pl

Michał Skup, RC Warszawa Fryderyk Chopin

Zobacz też

Ławeczka ku czci wielkiego Polaka

Ławeczka ku czci wielkiego Polaka

3 maja 2024 roku, w sercu malowniczych Druskiennik na Litwie, miało miejsce wyjątkowe wydarzenie upamiętniające postać Marszałka Józefa Piłsudskiego. Z…

Fakty na temat Rotary

Rotary to organizacja apolityczna i świecka, która łaczy ludzi wszystkich zawodów, narodowości i przekonań
Aktulanie ponad 1,2 mln Rotarian działa w 200 krajach i obszarach geograficznych, w 34 tysiącach klubów
Nasze motto brzmi: „Służba na rzecz innych ponad własną korzyść” (w języku angielskim "Service Above Self")
Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Pracując wspólnie z rządami wielu krajów oraz organizacjami pozarządowymi w kampanii Rotary Polio Plus zaangażowano 100 tysięcy wolontariuszy organizując szczepienia ponad miliarda dzieci. Dzięki tym wysiłkom Rok 2005 został uznany za rok uwolnienia świata od tej groźnej choroby. *****Kliknij na END POLIO NOW - by obejrzeć film o POLIO po polsku i zobaczyć, co mówią polscy lekarze oraz jak z POLIO walczy Rotary w Polsce*****

Jak działa Rotary?

Wspieranie pokoju
Wspieranie pokoju

Obecnie około 42 mln osób jest wysiedlonych w wyniku konfliktów zbrojnych lub prześladowań. Rotary Peace Fellows doskonali umiejętności, by wzmocnić działania pro pokojowe na świecie oraz rozwija zdolności mediacyjne lokalnych liderów by zapobiegać konfliktom.

Walka z chorobami
Walka z chorobami

Ponad 100 milionów ludzi każdego roku znacznie ubożeje z powodu wysokich kosztów medycznych. Staramy się poprawić i rozszerzyć dostęp do taniej i bezpłatnej opieki zdrowotnej na obszarach słabo rozwiniętych.

Dostarczanie czystej wody
Dostarczanie czystej wody

Ponad 2,5 miliarda ludzi nie ma dostępu do odpowiednich urządzeń sanitarnych. Co najmniej 3000 dzieci umiera każdego dnia z powodu biegunek wywołanych nieczystą wodą. Dajemy społecznościom możliwość rozwijania i utrzymywania systemów wodnych i sanitarnych. Wspieramy badania związane z wodą.

Opieka nad matką i dzieckiem
Opieka nad matką i dzieckiem

Co najmniej 7 milionów dzieci poniżej 5 roku życia umiera co roku z powodu niedożywienia, słabej opieki zdrowotnej i złych warunków sanitarnych. Aby zmniejszyć te dane, zapewniamy szczepienia i antybiotyki dla dzieci oraz zwiększamy dostęp do podstawowych usług medycznych.

Wspieranie edukacji
Wspieranie edukacji

67 milionów dzieci na świecie nie ma dostępu do edukacji a ponad 775 mln ludzi powyżej 15. roku życia to analfabeci. Naszym celem jest wspieranie lokalnych społeczności w ich dążeniu do uzyskania podstawowej edukacji i umiejętności pozwalających na godne życie.

Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości
Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości

Prawie 1,4 mld zatrudnionych ludzi żyje za mniej niż 1,25 $ dziennie. Realizujemy takie projekty, które zwiększają rozwój gospodarczy lokalnych społeczności i umożliwiają godną i efektywną pracę osobom młodym oraz starszym.