Trwa nabór na Rotary Peace Fellowship

Trwa nabór na Rotary Peace Fellowship

Od 1 lutego do 15 maja 2024 r. trwa nabór na Rotary Peace Fellowship. Jest to największy program stypendialny oferowany przez Rotary Foundation, w ramach którego młode osoby po studiach magisterskich mogą ubiegać się o finansowanie studiów typu 12-18 miesięcznych studiów Master’s w pięciu ośrodkach uniwersyteckich na całym świecie: w Duke University i University of North Carolina w USA, Uniwersytet Bradford w Wielkiej Brytanii, Uniwersytet Uppsala w Szwecji, Międzynarodowy Chrześcijański Uniwersytet w Tokio w Japonii lub University of Queensland w Brisbane w Australii lub sześciomiesięcznego programu podyplomowego w Uniwersytecie Makarere w Ugandzie lub Uniwersytecie Bahçeşehir w Istanbule, Turcja.

Średnia wartość finansowania w programie na uczestnika wynosi ponad 110.000 USD, a finansowanie pokrywa czesne, zakwaterowanie, ubezpieczenie, przelot i wyżywienie. Program jest dedykowany do osób działających w sektorze rządowym, samorządowym, w organizacjach międzynarodowych a także, w szczególności, w organizacjach pozarządowych. Niezbędna jest biegła znajomość języka angielskiego i brak powiązań z Rotary lub naszymi programami (nie dotyczy Rotaractu).

Więcej informacji znajdziecie tu https://www.rotary.org/en/our-programs/peace-fellowships a w razie pytań kontaktujcie się z Przewodniczącym Podkomitetu Rotary Foundation ds. Stypendiów, Michałem Skup (m.skup@rotary.org.pl).

Michał Skup, RC Warszawa Fryderyk Chopin

Grafiki: Rotary International

Zobacz też

Pożegnanie śp. Mariana Wośkowiaka

Pożegnanie śp. Mariana Wośkowiaka

Pożegnaliśmy w dniu 27 maja 2024 r. naszego serdecznego Przyjaciela, Członka Rotary Club Poznań – Puszczykowo Mariana Wośkowiaka. Ceremonia pogrzebowa…

Fakty na temat Rotary

Rotary to organizacja apolityczna i świecka, która łaczy ludzi wszystkich zawodów, narodowości i przekonań
Aktulanie ponad 1,2 mln Rotarian działa w 200 krajach i obszarach geograficznych, w 34 tysiącach klubów
Nasze motto brzmi: „Służba na rzecz innych ponad własną korzyść” (w języku angielskim "Service Above Self")
Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Pracując wspólnie z rządami wielu krajów oraz organizacjami pozarządowymi w kampanii Rotary Polio Plus zaangażowano 100 tysięcy wolontariuszy organizując szczepienia ponad miliarda dzieci. Dzięki tym wysiłkom Rok 2005 został uznany za rok uwolnienia świata od tej groźnej choroby. *****Kliknij na END POLIO NOW - by obejrzeć film o POLIO po polsku i zobaczyć, co mówią polscy lekarze oraz jak z POLIO walczy Rotary w Polsce*****

Jak działa Rotary?

Wspieranie pokoju
Wspieranie pokoju

Obecnie około 42 mln osób jest wysiedlonych w wyniku konfliktów zbrojnych lub prześladowań. Rotary Peace Fellows doskonali umiejętności, by wzmocnić działania pro pokojowe na świecie oraz rozwija zdolności mediacyjne lokalnych liderów by zapobiegać konfliktom.

Walka z chorobami
Walka z chorobami

Ponad 100 milionów ludzi każdego roku znacznie ubożeje z powodu wysokich kosztów medycznych. Staramy się poprawić i rozszerzyć dostęp do taniej i bezpłatnej opieki zdrowotnej na obszarach słabo rozwiniętych.

Dostarczanie czystej wody
Dostarczanie czystej wody

Ponad 2,5 miliarda ludzi nie ma dostępu do odpowiednich urządzeń sanitarnych. Co najmniej 3000 dzieci umiera każdego dnia z powodu biegunek wywołanych nieczystą wodą. Dajemy społecznościom możliwość rozwijania i utrzymywania systemów wodnych i sanitarnych. Wspieramy badania związane z wodą.

Opieka nad matką i dzieckiem
Opieka nad matką i dzieckiem

Co najmniej 7 milionów dzieci poniżej 5 roku życia umiera co roku z powodu niedożywienia, słabej opieki zdrowotnej i złych warunków sanitarnych. Aby zmniejszyć te dane, zapewniamy szczepienia i antybiotyki dla dzieci oraz zwiększamy dostęp do podstawowych usług medycznych.

Wspieranie edukacji
Wspieranie edukacji

67 milionów dzieci na świecie nie ma dostępu do edukacji a ponad 775 mln ludzi powyżej 15. roku życia to analfabeci. Naszym celem jest wspieranie lokalnych społeczności w ich dążeniu do uzyskania podstawowej edukacji i umiejętności pozwalających na godne życie.

Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości
Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości

Prawie 1,4 mld zatrudnionych ludzi żyje za mniej niż 1,25 $ dziennie. Realizujemy takie projekty, które zwiększają rozwój gospodarczy lokalnych społeczności i umożliwiają godną i efektywną pracę osobom młodym oraz starszym.