Szkolenie trenerów Rotary w Warszawie

Szkolenie trenerów Rotary w Warszawie

W warszawskim Hotelu Novotel, w dniach 5-7 kwietnia 2019 r. odbył się rotariański zjazd 28 międzynarodowych trenerów ze stref 15 i 16. W szkoleniu Zone Team Training Seminarium (ZTT) wzięli udział trenerzy z Danii, Szwecji, Norwegii, Finlandii, Litwy, Rosji i Polski. Ze strony polskiej w wydarzeniu wzięli udział Mieczysław Maciążek oraz Mark Krawczyński. RID Piotr Wygnańczuk nadzorował seminarium oraz warsztaty.

Podczas seminarium analizowano działania i projekty a także pomysły i metody działań z dystryktów stref 15 i 16, aby stworzyć jeszcze lepsze, wspólne koncepcje w kwestiach wizerunku publicznego, rozwoju członkostwa, kreowaniu dynamicznego rozwoju i działalności klubów a także rozwijaniu działań Rotary Foundation przez pozyskiwanie nowych sponsorów i przekazywanie funduszy przez Global Granty na tysiące rotariańskich projektów realizowanych na całym świecie. Najlepsze pomysły wypracowane podczas spotkania są przekazywane przez trenerów do poszczególnych dystryktów. Wiele z tematów poruszanych podczas seminarium jest przekazywane także do Rotary International, jako inspiracje do nowych działań na rzecz naszej organizacji.

Nasz Dystrykt będzie działał jeszcze bardziej dynamicznie dzięki wspólnej wymianie doświadczeń z innych krajów i korzystaniu z wiedzy międzynarodowych koordynatorów, którzy są chętni prezentować specjalistyczne wykłady na naszych konferencjach i warsztatach. W naszych połączonych strefach jest łącznie prawie 30 000 doświadczonych członków klubów. Pamiętajmy, że to przez właśnie taką współpracę sąsiednia Litwa rozbudowała swoje członkostwo do ponad 1500 klubowiczów mimo tego, że mają 12 razy mniejszą ludność niż Polska. Przed nami też są możliwości na wielki rozwój polskiego Rotary, o ile użyjemy technik, które są osiągalne przez podobną współpracę. Intensywne dyskusje i warsztaty z pewnością przyniosą korzyści dla dalszej dobrej współpracy oraz dla pozytywnego kształtowania wizerunku naszego kraju. Na koniec seminarium trenerzy podsumowali doświadczenia i przygotowali postulaty na kolejną kadencję 2019-2020.

Po seminarium przybyli do Warszawy goście mieli okazję zwiedzić naszą stolicę.

Mark Krawczyński, RC Warszawa City

ARPIC na Strefę 18

Fot. z arch. Marka Krawczyńskiego

Zobacz też

Pożegnanie śp. Mariana Wośkowiaka

Pożegnanie śp. Mariana Wośkowiaka

Pożegnaliśmy w dniu 27 maja 2024 r. naszego serdecznego Przyjaciela, Członka Rotary Club Poznań – Puszczykowo Mariana Wośkowiaka. Ceremonia pogrzebowa…

Fakty na temat Rotary

Rotary to organizacja apolityczna i świecka, która łaczy ludzi wszystkich zawodów, narodowości i przekonań
Aktulanie ponad 1,2 mln Rotarian działa w 200 krajach i obszarach geograficznych, w 34 tysiącach klubów
Nasze motto brzmi: „Służba na rzecz innych ponad własną korzyść” (w języku angielskim "Service Above Self")
Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Pracując wspólnie z rządami wielu krajów oraz organizacjami pozarządowymi w kampanii Rotary Polio Plus zaangażowano 100 tysięcy wolontariuszy organizując szczepienia ponad miliarda dzieci. Dzięki tym wysiłkom Rok 2005 został uznany za rok uwolnienia świata od tej groźnej choroby. *****Kliknij na END POLIO NOW - by obejrzeć film o POLIO po polsku i zobaczyć, co mówią polscy lekarze oraz jak z POLIO walczy Rotary w Polsce*****

Jak działa Rotary?

Wspieranie pokoju
Wspieranie pokoju

Obecnie około 42 mln osób jest wysiedlonych w wyniku konfliktów zbrojnych lub prześladowań. Rotary Peace Fellows doskonali umiejętności, by wzmocnić działania pro pokojowe na świecie oraz rozwija zdolności mediacyjne lokalnych liderów by zapobiegać konfliktom.

Walka z chorobami
Walka z chorobami

Ponad 100 milionów ludzi każdego roku znacznie ubożeje z powodu wysokich kosztów medycznych. Staramy się poprawić i rozszerzyć dostęp do taniej i bezpłatnej opieki zdrowotnej na obszarach słabo rozwiniętych.

Dostarczanie czystej wody
Dostarczanie czystej wody

Ponad 2,5 miliarda ludzi nie ma dostępu do odpowiednich urządzeń sanitarnych. Co najmniej 3000 dzieci umiera każdego dnia z powodu biegunek wywołanych nieczystą wodą. Dajemy społecznościom możliwość rozwijania i utrzymywania systemów wodnych i sanitarnych. Wspieramy badania związane z wodą.

Opieka nad matką i dzieckiem
Opieka nad matką i dzieckiem

Co najmniej 7 milionów dzieci poniżej 5 roku życia umiera co roku z powodu niedożywienia, słabej opieki zdrowotnej i złych warunków sanitarnych. Aby zmniejszyć te dane, zapewniamy szczepienia i antybiotyki dla dzieci oraz zwiększamy dostęp do podstawowych usług medycznych.

Wspieranie edukacji
Wspieranie edukacji

67 milionów dzieci na świecie nie ma dostępu do edukacji a ponad 775 mln ludzi powyżej 15. roku życia to analfabeci. Naszym celem jest wspieranie lokalnych społeczności w ich dążeniu do uzyskania podstawowej edukacji i umiejętności pozwalających na godne życie.

Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości
Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości

Prawie 1,4 mld zatrudnionych ludzi żyje za mniej niż 1,25 $ dziennie. Realizujemy takie projekty, które zwiększają rozwój gospodarczy lokalnych społeczności i umożliwiają godną i efektywną pracę osobom młodym oraz starszym.