Konwencja RI w Warszawie? Już niedługo poznamy odpowiedź

Konwencja RI w Warszawie? Już niedługo poznamy odpowiedź

Od 14 do 17 sierpnia 2017, eksperci RI zajmujący się organizacją światowych konwencji przebywali z oficjalną wizytą w Warszawie. Grupę inspektorów – a jednocześnie naszych gości – tworzyli:

  1. Mark Daniel MaloneyRI President Nominee 2019-20, Past RI Director, Past Vice Chair of Rotary Foundation, Director RI Convention Committee w Sydney w 2014r.
  2. Shannon Watson – Director of International Meetings and Events Team
  3. Nabeel Hasany – RI Operation Services Manager
  4. Koko Dobbs – Manager, Registration, Housing and Transportation
  5. Francesco Arezzo – RI Director-Elect 2017-18, Past Governor District 2110 in Italy
  6. Brian Heaton – Past Governor of District 9750 in Australia, Chief Sergeant-at-arms for RI Conventions

W niezwykle radosnym powitaniu naszych gości na Lotnisku Chopina wzięło udział ponad 50 polskich Rotarian i Rotaraktorów z Warszawy oraz innych 11. polskich miast. Dokładne sprawozdanie z powitania znajdziecie tutaj: Inspektorzy z Rotary International w Warszawie

fot. Powitanie inspektorów RI na lotnisku

Dziękuję wszystkim za entuzjastyczne uczestnictwo, szczególnie tym, którzy przyjechali/przylecieli z odległych zakątków kraju. Ta radość i solidarność naszych członków  wywarła bardzo pozytywne wrażenie na gościach. W ten sposób potwierdziliśmy, że Rotarianie z całej Polski energicznie i z entuzjazmem chcą i będą pracować nad przygotowaniem  Światowej Konwencji RI w Warszawie.

Następnie, członkowie polskiego Host Organization Committee Executive Team (Dystrykt 2231)  oprowadzali naszych gości po centrum stolicy.

Celem było pokazanie, że wszystkie warunki będą spełnione przez nasz Dystrykt, dzięki czemu możemy być brani pod uwagę jako gospodarz Światowej Konwencji RI w latach 2023, 2024 lub 2025. Ostateczna decyzja zapadnie już w październiku b.r.

Warszawa, jak i cała Polska jest doskonale przygotowana do tak wielkiego wydarzenia o charakterze kulturalnym i biznesowym, jakim jest Światowa Konwencja RI. Dzięki organizacji konwencji Rotarianie z ponad 200 krajów przyjadą, by odwiedzić i obejrzeć nie tylko Warszawę, ale i Polskę. Ta wizyta pomoże im dostrzec, że nasza ojczyzna i jej kultura jest niezwykle ciekawa i różnorodna, posiadająca swą specyfikę wynikającą  z trudnej historii. Bez wątpienia jest także częścią europejskiego dziedzictwa kulturowego.

Wielogodzinna prezentacja polskiej infrastruktury: m.in. opis 14. nowych lotnisk w Polsce,  nasze doskonałe centra konferencyjne i wystawowe – zachwyciła inspektorów.

Nasi goście byli oprowadzani po wszystkich kluczowych instytucjach warszawskich – rozmawiali z dyrektorami i liderami biznesu. Ponad 15 godzin promocji każdego dnia pozwoliło nam również na odbycie spotkań i narad z władzami lokalnymi oraz państwowymi, podczas których zaprezentowaliśmy wysoki poziom merytoryczny, prawny i techniczny w odpowiedzi na specjalistyczne i szczegółowe wymagania oraz  oczekiwania ekspertów. Nasze prezentacje poprzedzone były wielogodzinnymi przygotowaniami trwającymi przez ostatni rok.

W bardzo bogatym programie turystycznym pokazaliśmy gościom oczywiście Zamek Królewski i Arkady Kubickiego, Stare Miasto i jego okolice, Muzeum Polin, Stadion PGE Narodowy i najważniejsze hotele warszawskie.

Obrady w Ratuszu, Pałacu Kultury i na Stadionie Narodowym trwały ponad 10 godzin. Tury po całej Warszawie połączone były z lunchami i  kolacjami w Hotelu Hilton i w restauracjach Elixir, Delicje Polskie, Smaki Warszawy i Belweder, jak także w specjalnej sali na Stadionie Narodowym.

Nasi goście byli pozytywnie zaskoczeni i zachwyceni wszystkim, co zobaczyli w Warszawie. Już teraz mamy szanse na wiele ważnych wizyt, które z pewnością ukażą Polskę z jak najlepszej strony.

Mark Krawczynski
President of Rotary Club Warszawa City  2017-2018
Acting Chair of HOC for RI  Convention in Warsaw.
Chair of District 2231 Promotions Committee for Toronto RI Convention

www.rotary.waw.pl    www.rotary.org.pl   www.riconvention.org/en

Zapraszamy do obejrzenia galerii ze zdjęciami z wizyty

 

Zobacz też

Pożegnanie śp. Rafała Pasieki

Pożegnanie śp. Rafała Pasieki

Dnia 11-ego czerwca 2024 roku odszedł od nas Rafał „Rafcio” Pasieka. Śmierć zabrała go z naszego grona niespodziewanie, w momencie…

Fakty na temat Rotary

Rotary to organizacja apolityczna i świecka, która łaczy ludzi wszystkich zawodów, narodowości i przekonań
Aktulanie ponad 1,2 mln Rotarian działa w 200 krajach i obszarach geograficznych, w 34 tysiącach klubów
Nasze motto brzmi: „Służba na rzecz innych ponad własną korzyść” (w języku angielskim "Service Above Self")
Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Pracując wspólnie z rządami wielu krajów oraz organizacjami pozarządowymi w kampanii Rotary Polio Plus zaangażowano 100 tysięcy wolontariuszy organizując szczepienia ponad miliarda dzieci. Dzięki tym wysiłkom Rok 2005 został uznany za rok uwolnienia świata od tej groźnej choroby. *****Kliknij na END POLIO NOW - by obejrzeć film o POLIO po polsku i zobaczyć, co mówią polscy lekarze oraz jak z POLIO walczy Rotary w Polsce*****

Jak działa Rotary?

Wspieranie pokoju
Wspieranie pokoju

Obecnie około 42 mln osób jest wysiedlonych w wyniku konfliktów zbrojnych lub prześladowań. Rotary Peace Fellows doskonali umiejętności, by wzmocnić działania pro pokojowe na świecie oraz rozwija zdolności mediacyjne lokalnych liderów by zapobiegać konfliktom.

Walka z chorobami
Walka z chorobami

Ponad 100 milionów ludzi każdego roku znacznie ubożeje z powodu wysokich kosztów medycznych. Staramy się poprawić i rozszerzyć dostęp do taniej i bezpłatnej opieki zdrowotnej na obszarach słabo rozwiniętych.

Dostarczanie czystej wody
Dostarczanie czystej wody

Ponad 2,5 miliarda ludzi nie ma dostępu do odpowiednich urządzeń sanitarnych. Co najmniej 3000 dzieci umiera każdego dnia z powodu biegunek wywołanych nieczystą wodą. Dajemy społecznościom możliwość rozwijania i utrzymywania systemów wodnych i sanitarnych. Wspieramy badania związane z wodą.

Opieka nad matką i dzieckiem
Opieka nad matką i dzieckiem

Co najmniej 7 milionów dzieci poniżej 5 roku życia umiera co roku z powodu niedożywienia, słabej opieki zdrowotnej i złych warunków sanitarnych. Aby zmniejszyć te dane, zapewniamy szczepienia i antybiotyki dla dzieci oraz zwiększamy dostęp do podstawowych usług medycznych.

Wspieranie edukacji
Wspieranie edukacji

67 milionów dzieci na świecie nie ma dostępu do edukacji a ponad 775 mln ludzi powyżej 15. roku życia to analfabeci. Naszym celem jest wspieranie lokalnych społeczności w ich dążeniu do uzyskania podstawowej edukacji i umiejętności pozwalających na godne życie.

Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości
Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości

Prawie 1,4 mld zatrudnionych ludzi żyje za mniej niż 1,25 $ dziennie. Realizujemy takie projekty, które zwiększają rozwój gospodarczy lokalnych społeczności i umożliwiają godną i efektywną pracę osobom młodym oraz starszym.