Statuetka Orła Pomorskiego dla Rotarianina

Statuetka Orła Pomorskiego dla Rotarianina

15 listopada 2018 roku w gdańskim Dworze Artusa podczas XV jubileuszowej Gali Orłów Pomorskich wręczono statuetki laureatom plebiscytu „ORZEŁ POMORSKI”. Nasz Kolega Klubowy Janusz Różalski został nagrodzony statuetką i zaszczytnym tytułem Orła Pomorskiego Społecznej Odpowiedzialności. Na co dzień Janusz jest Prezesem OPEC Gdynia a misją kierowanego przez Niego przedsiębiorstwa jest dostawa ciepła w nowoczesny i przyjazny środowisku sposób.

Społeczna odpowiedzialność Janusza jest niezwykle bliska rotariańskim ideom, która jest widoczna w jego pracy w Rotary Club Gdańsk Sopot Gdynia. Janusz uczestniczy w wielu klubowych projektach, które wymagają nie tylko społecznej odpowiedzialności, ale tak potrzebnej ludzkiej wrażliwości na potrzeby osób potrzebujących i poszkodowanych przez życiowe okoliczności. Wrażliwość tę Janusz okazuje zarówno swoją rotariańską pracą, jak też zaangażowaniem finansowym. Bez Jego pomocy realizacja niektórych rotariańskich projektów byłaby zagrożona, a nawet niemożliwa. Januszu dziękujemy Tobie, że jesteś z nami. Jest dla nas wielkim honorem móc współpracować z Tobą. Jesteś również naszym Orłem Rotariańskim.

W imieniu Rotary Club Gdańsk Sopot Gdynia dziękuję Prezes Magazynu Pomorskiego, Pani Grażynie Wiatr która dostrzegła w naszym Koledze tę wrażliwość społeczną.

Januszu, w imieniu Prezydenta naszego Klubu oraz nas wszystkich raz jeszcze: WIELKIE GRATULACJE!

Jan Zacharewicz

RC Gdańsk Sopot Gdynia

Fot. z arch. RC Gdańsk Sopot Gdynia

Zobacz też

Pożegnanie śp. Mariana Wośkowiaka

Pożegnanie śp. Mariana Wośkowiaka

27 maja 2024 r. pożegnaliśmy naszego serdecznego Przyjaciela, Członka Rotary Club Poznań – Puszczykowo Mariana Wośkowiaka. Ceremonia pogrzebowa odbyła się…

Fakty na temat Rotary

Rotary to organizacja apolityczna i świecka, która łaczy ludzi wszystkich zawodów, narodowości i przekonań
Aktulanie ponad 1,2 mln Rotarian działa w 200 krajach i obszarach geograficznych, w 34 tysiącach klubów
Nasze motto brzmi: „Służba na rzecz innych ponad własną korzyść” (w języku angielskim "Service Above Self")
Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Pracując wspólnie z rządami wielu krajów oraz organizacjami pozarządowymi w kampanii Rotary Polio Plus zaangażowano 100 tysięcy wolontariuszy organizując szczepienia ponad miliarda dzieci. Dzięki tym wysiłkom Rok 2005 został uznany za rok uwolnienia świata od tej groźnej choroby. *****Kliknij na END POLIO NOW - by obejrzeć film o POLIO po polsku i zobaczyć, co mówią polscy lekarze oraz jak z POLIO walczy Rotary w Polsce*****

Jak działa Rotary?

Wspieranie pokoju
Wspieranie pokoju

Obecnie około 42 mln osób jest wysiedlonych w wyniku konfliktów zbrojnych lub prześladowań. Rotary Peace Fellows doskonali umiejętności, by wzmocnić działania pro pokojowe na świecie oraz rozwija zdolności mediacyjne lokalnych liderów by zapobiegać konfliktom.

Walka z chorobami
Walka z chorobami

Ponad 100 milionów ludzi każdego roku znacznie ubożeje z powodu wysokich kosztów medycznych. Staramy się poprawić i rozszerzyć dostęp do taniej i bezpłatnej opieki zdrowotnej na obszarach słabo rozwiniętych.

Dostarczanie czystej wody
Dostarczanie czystej wody

Ponad 2,5 miliarda ludzi nie ma dostępu do odpowiednich urządzeń sanitarnych. Co najmniej 3000 dzieci umiera każdego dnia z powodu biegunek wywołanych nieczystą wodą. Dajemy społecznościom możliwość rozwijania i utrzymywania systemów wodnych i sanitarnych. Wspieramy badania związane z wodą.

Opieka nad matką i dzieckiem
Opieka nad matką i dzieckiem

Co najmniej 7 milionów dzieci poniżej 5 roku życia umiera co roku z powodu niedożywienia, słabej opieki zdrowotnej i złych warunków sanitarnych. Aby zmniejszyć te dane, zapewniamy szczepienia i antybiotyki dla dzieci oraz zwiększamy dostęp do podstawowych usług medycznych.

Wspieranie edukacji
Wspieranie edukacji

67 milionów dzieci na świecie nie ma dostępu do edukacji a ponad 775 mln ludzi powyżej 15. roku życia to analfabeci. Naszym celem jest wspieranie lokalnych społeczności w ich dążeniu do uzyskania podstawowej edukacji i umiejętności pozwalających na godne życie.

Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości
Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości

Prawie 1,4 mld zatrudnionych ludzi żyje za mniej niż 1,25 $ dziennie. Realizujemy takie projekty, które zwiększają rozwój gospodarczy lokalnych społeczności i umożliwiają godną i efektywną pracę osobom młodym oraz starszym.