Spotkanie narciarskie Rotary Polio Livigno

Spotkanie narciarskie Rotary Polio Livigno

Drodzy Rotarianie, Drogie Koleżanki,  Koledzy  i  Przyjaciele Rotary,

mam przyjemność zaprosić wszystkich Rotarian i przyjaciół Rotary na spotkanie narciarskie w Livigno.  Jak co roku od 17 lat w kwietniu organizuję dla przyjaciół wyjazd narciarski do Livigno. Spotykają się tam Rotarianie i przyjaciele ” Narciarze ” z klubów Polskich oraz całej Europy.

Od 10 lat, od kiedy Dystrykt zaufał mi i zostałem Przewodniczącym komitetu ds. walki z Polio robię różne imprezy o charakterze charytatywnym i edukacyjnym  na rzecz Walki z Polio. Tak też jest i z tym wyjazdem na narty do Livigno.

Jeszcze kilka dekad temu polio było plagą, która siała zniszczenie i paraliżowała tysiące ludzi na całym świecie. Jednak dzięki wielkiej determinacji w pracy Rotary International na rzecz eliminacji Polio doprowadzono do wyeliminowania polio w ponad 99% na całym świecie.

Walka z chorobą zakaźna jaką jest polio i zakup szczepionek jest jedyną drogą w wyeliminowaniu choroby i dalszych zakażeń. Organizowany przeze mnie wyjazd narciarski jest okazją do wspólnej integracji, poznania nowych ludzi i porozmawiania o polio oraz o tym, jak wspólnie temu zaradzić i zorganizować fundusze na zakup szczepionek.

Podczas wyjazdu na wszystkich domach gdzie mieszkają Rotarianie umieszczone będą flagi z logiem END POLIO NOW. We wtorek 16 kwietnia podczas wydarzenia (wspólnej zabawy) na około 250 osób  w schronisku-restauracji na stoku  Camenello razem z moim niemieckim odpowiednikiem w Rotary opowiemy co to jest polio i jak można z tą chorobą  walczyć. Podczas spotkania nie będziemy zbierać żadnych datków i darowizn, ale będą wydrukowane slajdy prezentacji pokazujące m. in.  ile kosztują szczepionki i jak pomóc w ich zakupie, gdzie i w jaki sposób można wpłacić darowiznę.

Kolejnego dnia  odbędzie spotkanie integracyjno-edukacyjne z Rotarianami i przyjaciółmi z całej Europy w restauracji Bivio Bistrot od godz. 18.00. Lokal i dojście do restauracji będzie oznakowane (plakaty na mieście) z logiem END POLIO NOW z informacją że to akcja naszego Dytryktu. Podczas wydarzenia będą także wyświetlane filmiki o tym co Rotary International robi na rzecz walki z Polio.

Zainteresowane osoby, chcące wziąć udział w wyjeździe narciarskim i skorzystania z nietypowych atrakcji  proszę o kontakt (telefoniczny: 606 136 200 lub mailowy: prezespiotr50@gmail.com).

Zapewniam nocleg ze śniadaniem w zaprzyjaźnionych Apartamentach w Livigno –  odpłatnie.

Cena noclegu ze skipassem od dnia 13.04 do dnia 21.04 na chwilę obecną to 1590.00 do 1700.00 w zależności od usytuowania Apatramentu. Każdy otrzyma pokwitowanie z opłaconego Apartamentu bezpośrednio.

Ilość miejsc ograniczona. Obecnie mam 85 miejsc noclegowych ze skipassem.

Transport w busach 6-cio osobowych np. z Łodzi do Livigno i droga powrotna do łodzi z opłatą za tunel to około 300 zł za osobę.

Po drodze jeden dzień przeznaczamy jeszcze na zaliczenie Lodowca  Samnaun i Ischgl.

Chętnych do skorzystania z propozycji wspólnie spędzonego czasu poproszę o kontakt telefoniczny lub mailem.

Zapraszam serdecznie.

Z rotariańskim pozdrowieniem,

Piotr Figurski, Przewodniczący Komitetu ds. Polio

Fot. z arch. Piotra Figurskiego (zdjęcia z poprzednich wyjazdów).

Zobacz też

Pomagają zbudować dom

Pomagają zbudować dom

Service above self. To motto każdego Rotarianina. Rotarianie z RC Młyniec Drugi głęboko wierzą, że pomagając innym zmieniają świat na…

Pożegnanie Krzysztofa Wróblewskiego

Pożegnanie Krzysztofa Wróblewskiego

Pożegnaliśmy w dniu 26 marca 2024 r. naszego Serdecznego Przyjaciela, Członka Rotary Club Zamość, Krzysia Wróblewskiego. Ceremonia pogrzebowa odbyła się…

Fakty na temat Rotary

Rotary to organizacja apolityczna i świecka, która łaczy ludzi wszystkich zawodów, narodowości i przekonań
Aktulanie ponad 1,2 mln Rotarian działa w 200 krajach i obszarach geograficznych, w 34 tysiącach klubów
Nasze motto brzmi: „Służba na rzecz innych ponad własną korzyść” (w języku angielskim "Service Above Self")
Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Pracując wspólnie z rządami wielu krajów oraz organizacjami pozarządowymi w kampanii Rotary Polio Plus zaangażowano 100 tysięcy wolontariuszy organizując szczepienia ponad miliarda dzieci. Dzięki tym wysiłkom Rok 2005 został uznany za rok uwolnienia świata od tej groźnej choroby. *****Kliknij na END POLIO NOW - by obejrzeć film o POLIO po polsku i zobaczyć, co mówią polscy lekarze oraz jak z POLIO walczy Rotary w Polsce*****

Jak działa Rotary?

Wspieranie pokoju
Wspieranie pokoju

Obecnie około 42 mln osób jest wysiedlonych w wyniku konfliktów zbrojnych lub prześladowań. Rotary Peace Fellows doskonali umiejętności, by wzmocnić działania pro pokojowe na świecie oraz rozwija zdolności mediacyjne lokalnych liderów by zapobiegać konfliktom.

Walka z chorobami
Walka z chorobami

Ponad 100 milionów ludzi każdego roku znacznie ubożeje z powodu wysokich kosztów medycznych. Staramy się poprawić i rozszerzyć dostęp do taniej i bezpłatnej opieki zdrowotnej na obszarach słabo rozwiniętych.

Dostarczanie czystej wody
Dostarczanie czystej wody

Ponad 2,5 miliarda ludzi nie ma dostępu do odpowiednich urządzeń sanitarnych. Co najmniej 3000 dzieci umiera każdego dnia z powodu biegunek wywołanych nieczystą wodą. Dajemy społecznościom możliwość rozwijania i utrzymywania systemów wodnych i sanitarnych. Wspieramy badania związane z wodą.

Opieka nad matką i dzieckiem
Opieka nad matką i dzieckiem

Co najmniej 7 milionów dzieci poniżej 5 roku życia umiera co roku z powodu niedożywienia, słabej opieki zdrowotnej i złych warunków sanitarnych. Aby zmniejszyć te dane, zapewniamy szczepienia i antybiotyki dla dzieci oraz zwiększamy dostęp do podstawowych usług medycznych.

Wspieranie edukacji
Wspieranie edukacji

67 milionów dzieci na świecie nie ma dostępu do edukacji a ponad 775 mln ludzi powyżej 15. roku życia to analfabeci. Naszym celem jest wspieranie lokalnych społeczności w ich dążeniu do uzyskania podstawowej edukacji i umiejętności pozwalających na godne życie.

Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości
Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości

Prawie 1,4 mld zatrudnionych ludzi żyje za mniej niż 1,25 $ dziennie. Realizujemy takie projekty, które zwiększają rozwój gospodarczy lokalnych społeczności i umożliwiają godną i efektywną pracę osobom młodym oraz starszym.