Spływ kajakowy i list intencyjny

Spływ kajakowy i list intencyjny

8 września 2018 roku w Hotelu Panorama Pana Siegfrieda Tadaya w Tylkowie k/Pasymia, podpisaliśmy List Intencyjny z klubem RC Salzgitter z Niemiec o współpracy pomiędzy naszymi klubami, co pozwoli w przyszłości na podpisanie Umowy Partnerskiej. List podpisali Prezydenci Klubów: Helmut Jablonowski i Stanisław Andrzejewski.

Później odbyło się wspólne spotkanie przy orkiestrze dętej oraz międzynarodowe wykonanie utworu „Hej, Sokoły” – razem z orkiestrą zagrali Prezydenci Klubów: RC Salzgitter Helmut Jablonowski i RC Bartoszyce-Lidzbark Warmiński Stanisław Andrzejewski.

Jednak dzień, zaczęliśmy od II Rodzinnego Rotariańskiego Spływu Rzeką Krutynia. O godz. 9.00 stawiliśmy się w Ukcie. Busem przewieziono nas do miejsca rozpoczęcia spływu – do miejscowości Krutyń. Po założeniu kapoków i zwodowaniu kajaków, wypłynęliśmy z prądem Krutyni w stronę Czerwonego Młyna. Tam musieliśmy przenieść kajaki, by móc płynąć dalej. Po przerwie na uzupełnienie płynów i małe przekąski, oraz wzmocnieni Kolegami z RC Salzgitter Niemcy, którzy właśnie dojechali by uczestniczyć w dalszym spływie, udaliśmy się w dalszą drogę, podziwiając po drodze piękno krutyńskiej przyrody, mijaliśmy przepływające obok łabędzie oraz kaczki… i tak dobiliśmy do brzegu w miejscowości Rosocha, gdzie czekał na nas lunch… świeże placki ziemniaczane, porcja kiełbasy z grilla i surówka…

Na kolejny rotariański spływ kajakowy w rodzinnej atmosferze zapraszamy już za rok.

Stanisław Andrzejewski
RC Bartoszyce-Lidzbark Warmiński

Zobacz też

Pożegnanie śp. Rafała Pasieki

Pożegnanie śp. Rafała Pasieki

Dnia 11-ego czerwca 2024 roku odszedł od nas Rafał „Rafcio” Pasieka. Śmierć zabrała go z naszego grona niespodziewanie, w momencie…

Fakty na temat Rotary

Rotary to organizacja apolityczna i świecka, która łaczy ludzi wszystkich zawodów, narodowości i przekonań
Aktulanie ponad 1,2 mln Rotarian działa w 200 krajach i obszarach geograficznych, w 34 tysiącach klubów
Nasze motto brzmi: „Służba na rzecz innych ponad własną korzyść” (w języku angielskim "Service Above Self")
Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Pracując wspólnie z rządami wielu krajów oraz organizacjami pozarządowymi w kampanii Rotary Polio Plus zaangażowano 100 tysięcy wolontariuszy organizując szczepienia ponad miliarda dzieci. Dzięki tym wysiłkom Rok 2005 został uznany za rok uwolnienia świata od tej groźnej choroby. *****Kliknij na END POLIO NOW - by obejrzeć film o POLIO po polsku i zobaczyć, co mówią polscy lekarze oraz jak z POLIO walczy Rotary w Polsce*****

Jak działa Rotary?

Wspieranie pokoju
Wspieranie pokoju

Obecnie około 42 mln osób jest wysiedlonych w wyniku konfliktów zbrojnych lub prześladowań. Rotary Peace Fellows doskonali umiejętności, by wzmocnić działania pro pokojowe na świecie oraz rozwija zdolności mediacyjne lokalnych liderów by zapobiegać konfliktom.

Walka z chorobami
Walka z chorobami

Ponad 100 milionów ludzi każdego roku znacznie ubożeje z powodu wysokich kosztów medycznych. Staramy się poprawić i rozszerzyć dostęp do taniej i bezpłatnej opieki zdrowotnej na obszarach słabo rozwiniętych.

Dostarczanie czystej wody
Dostarczanie czystej wody

Ponad 2,5 miliarda ludzi nie ma dostępu do odpowiednich urządzeń sanitarnych. Co najmniej 3000 dzieci umiera każdego dnia z powodu biegunek wywołanych nieczystą wodą. Dajemy społecznościom możliwość rozwijania i utrzymywania systemów wodnych i sanitarnych. Wspieramy badania związane z wodą.

Opieka nad matką i dzieckiem
Opieka nad matką i dzieckiem

Co najmniej 7 milionów dzieci poniżej 5 roku życia umiera co roku z powodu niedożywienia, słabej opieki zdrowotnej i złych warunków sanitarnych. Aby zmniejszyć te dane, zapewniamy szczepienia i antybiotyki dla dzieci oraz zwiększamy dostęp do podstawowych usług medycznych.

Wspieranie edukacji
Wspieranie edukacji

67 milionów dzieci na świecie nie ma dostępu do edukacji a ponad 775 mln ludzi powyżej 15. roku życia to analfabeci. Naszym celem jest wspieranie lokalnych społeczności w ich dążeniu do uzyskania podstawowej edukacji i umiejętności pozwalających na godne życie.

Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości
Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości

Prawie 1,4 mld zatrudnionych ludzi żyje za mniej niż 1,25 $ dziennie. Realizujemy takie projekty, które zwiększają rozwój gospodarczy lokalnych społeczności i umożliwiają godną i efektywną pracę osobom młodym oraz starszym.