Charytatywny spektakl RC Warszawa Józefów

Charytatywny spektakl RC Warszawa Józefów

31 marca spotkaliśmy się w ponad 300 osobowym gronie na niezwykłym przedstawieniu muzycznym „Jesus Christ Superstar”, który zebrał od krytyków najwyższe oceny. Na widowni zasieli członkowie klubów m.in. z Warszawy, Elbląga, Koszalina i Krakowa. Po spektaklu obecny Prezydent Klubu Rotary Warszawa Józefów uhonorował Past Prezydent i Sekretarz Klubu Angelikę Przeździęk kolejną odznaką Paul Harris Fellow. Zebrane z biletów-cegiełek środki zostaną przeznaczone przez Klub na wsparcie kolejnych projektów edukacyjnych i pomocowych, które realizujemy m.in. w Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Skierdach.

Jeszcze długo po przedstawieniu w udostępnionej dla nas kawiarence w foyer teatru wymienialiśmy się naszymi przeżyciami, mieliśmy okazję porozmawiać o naszych planach i działaniach. Po raz kolejny pomysł i pomoc przy wykupieniu przedstawienia był dziełem naszego kolegi – obecnie Wice Prezydenta Klubu, a zarazem aktora Rampy – Roberta Tondera.

U ubiegłym roku Klub Rotary Warszawa-Józefów obchodził swoje 25-lecie. Jubileuszowa gala odbyła się w Teatrze Rampa, do którego zaprosiliśmy naszych przyjaciół Rotarian z całej Polski i gości na musical „Rapsodia z demonem” z piosenkami zespołu Queen. Uczestnicy tego wydarzenia zasugerowali, że jest to znakomity pomysł na kolejne rotariańskie spotkania. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych przyjaciół w tym roku wykupiliśmy kolejne przedstawienie i zaprosiliśmy członków rodziny rotariańskiej, nasze rodziny, przyjaciół i znajomych na kolejny spektakl do wspomnianego teatru.

Przybyli goście byli zachwyceni przedstawieniem, szczególnie, że musical świetnie wpisał się w czas oczekiwania Świąt Wielkiej Nocy. Organizatorzy – członkowie Klubu Rotary Warszawa-Józefów – już teraz zapraszają na kolejną duchową ucztę za rok, na musical oparty na obrazie Pedro Almodóvara „Kobiety na skraju załamania nerwowego”, którego premiera zaplanowana jest na jesień tego roku. Do zobaczenia za rok!

Angelika Przeździęk
RC Warszawa Jozefów

Na zdjęciu: Członkowie RC Warszawa Józefów – Andżelika Przeździęk i Robert Tondera wraz z Rotarianami z Elbląga i Krakowa oraz RC Warszawa Żoliborz

Zobacz też

Ławeczka ku czci wielkiego Polaka

Ławeczka ku czci wielkiego Polaka

3 maja 2024 roku, w sercu malowniczych Druskiennik na Litwie, miało miejsce wyjątkowe wydarzenie upamiętniające postać Marszałka Józefa Piłsudskiego. Z…

Fakty na temat Rotary

Rotary to organizacja apolityczna i świecka, która łaczy ludzi wszystkich zawodów, narodowości i przekonań
Aktulanie ponad 1,2 mln Rotarian działa w 200 krajach i obszarach geograficznych, w 34 tysiącach klubów
Nasze motto brzmi: „Służba na rzecz innych ponad własną korzyść” (w języku angielskim "Service Above Self")
Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Pracując wspólnie z rządami wielu krajów oraz organizacjami pozarządowymi w kampanii Rotary Polio Plus zaangażowano 100 tysięcy wolontariuszy organizując szczepienia ponad miliarda dzieci. Dzięki tym wysiłkom Rok 2005 został uznany za rok uwolnienia świata od tej groźnej choroby. *****Kliknij na END POLIO NOW - by obejrzeć film o POLIO po polsku i zobaczyć, co mówią polscy lekarze oraz jak z POLIO walczy Rotary w Polsce*****

Jak działa Rotary?

Wspieranie pokoju
Wspieranie pokoju

Obecnie około 42 mln osób jest wysiedlonych w wyniku konfliktów zbrojnych lub prześladowań. Rotary Peace Fellows doskonali umiejętności, by wzmocnić działania pro pokojowe na świecie oraz rozwija zdolności mediacyjne lokalnych liderów by zapobiegać konfliktom.

Walka z chorobami
Walka z chorobami

Ponad 100 milionów ludzi każdego roku znacznie ubożeje z powodu wysokich kosztów medycznych. Staramy się poprawić i rozszerzyć dostęp do taniej i bezpłatnej opieki zdrowotnej na obszarach słabo rozwiniętych.

Dostarczanie czystej wody
Dostarczanie czystej wody

Ponad 2,5 miliarda ludzi nie ma dostępu do odpowiednich urządzeń sanitarnych. Co najmniej 3000 dzieci umiera każdego dnia z powodu biegunek wywołanych nieczystą wodą. Dajemy społecznościom możliwość rozwijania i utrzymywania systemów wodnych i sanitarnych. Wspieramy badania związane z wodą.

Opieka nad matką i dzieckiem
Opieka nad matką i dzieckiem

Co najmniej 7 milionów dzieci poniżej 5 roku życia umiera co roku z powodu niedożywienia, słabej opieki zdrowotnej i złych warunków sanitarnych. Aby zmniejszyć te dane, zapewniamy szczepienia i antybiotyki dla dzieci oraz zwiększamy dostęp do podstawowych usług medycznych.

Wspieranie edukacji
Wspieranie edukacji

67 milionów dzieci na świecie nie ma dostępu do edukacji a ponad 775 mln ludzi powyżej 15. roku życia to analfabeci. Naszym celem jest wspieranie lokalnych społeczności w ich dążeniu do uzyskania podstawowej edukacji i umiejętności pozwalających na godne życie.

Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości
Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości

Prawie 1,4 mld zatrudnionych ludzi żyje za mniej niż 1,25 $ dziennie. Realizujemy takie projekty, które zwiększają rozwój gospodarczy lokalnych społeczności i umożliwiają godną i efektywną pracę osobom młodym oraz starszym.