Sensoryczny plac zabaw dla żłobka

Sensoryczny plac zabaw dla żłobka

W Mikołajki, 6 grudnia nastąpiło oficjalne przekazanie sensorycznego placu zabaw Żłobkowi Integracyjnemu numer 1 w Białymstoku. Wartość projektu przekroczyła 16000 złotych. Uroczystość odbyła się w rzęsistym deszczu. Niesprzyjającą aurę uznaliśmy za bardzo dobry prognostyk na przyszłość.

Urządzenia z poprzedniego placu zabaw służyły ponad 20 lat i wymagały pilnej wymiany, ponieważ zagrażały bezpieczeństwu bawiących się dzieci. Mamy nadzieję, że nowy plac zabaw będzie bezpiecznie służył podopiecznym żłobka.

Dyrektor żłobka – Pani Teresa Walaszek – wraz z personelem, przygotowała bardzo miły i zaskakujący prezent. W ramach podziękowania za współpracę otrzymaliśmy piękną stroiki bożonarodzeniowe oraz kartę pamiątkową wraz z poniższym wierszykiem.

„Dawno temu plac nasz mały,
Był tak smutny, przestarzały,
Aż tu przyszedł Club Rotary,
I się zmienił wystrój cały.
Nowe mamy tu drabinki,
I zjeżdżalnie i sprężynki,
Tu bezpiecznie się bawimy,
I czekamy końca zimy.
A już wkrótce, no bo wiosną,
Grupą głośną i radosną,
Na podwórko wyskoczymy,
I „DZIĘKUJĘ” zakrzyczymy!

Podczas wydarzenia Klub Rotary Białystok reprezentował: Prezydent Tomasz Michalik, Past Prezydent i autor Projektu Łukasz Zimnoch oraz Sekretarz Klubu Elżbieta Majewska.

Tomasz Michalik
RC Białystok

Foto z arch. RC Białystok

Zobacz też

Ławeczka ku czci wielkiego Polaka

Ławeczka ku czci wielkiego Polaka

3 maja 2024 roku, w sercu malowniczych Druskiennik na Litwie, miało miejsce wyjątkowe wydarzenie upamiętniające postać Marszałka Józefa Piłsudskiego. Z…

Fakty na temat Rotary

Rotary to organizacja apolityczna i świecka, która łaczy ludzi wszystkich zawodów, narodowości i przekonań
Aktulanie ponad 1,2 mln Rotarian działa w 200 krajach i obszarach geograficznych, w 34 tysiącach klubów
Nasze motto brzmi: „Służba na rzecz innych ponad własną korzyść” (w języku angielskim "Service Above Self")
Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Pracując wspólnie z rządami wielu krajów oraz organizacjami pozarządowymi w kampanii Rotary Polio Plus zaangażowano 100 tysięcy wolontariuszy organizując szczepienia ponad miliarda dzieci. Dzięki tym wysiłkom Rok 2005 został uznany za rok uwolnienia świata od tej groźnej choroby. *****Kliknij na END POLIO NOW - by obejrzeć film o POLIO po polsku i zobaczyć, co mówią polscy lekarze oraz jak z POLIO walczy Rotary w Polsce*****

Jak działa Rotary?

Wspieranie pokoju
Wspieranie pokoju

Obecnie około 42 mln osób jest wysiedlonych w wyniku konfliktów zbrojnych lub prześladowań. Rotary Peace Fellows doskonali umiejętności, by wzmocnić działania pro pokojowe na świecie oraz rozwija zdolności mediacyjne lokalnych liderów by zapobiegać konfliktom.

Walka z chorobami
Walka z chorobami

Ponad 100 milionów ludzi każdego roku znacznie ubożeje z powodu wysokich kosztów medycznych. Staramy się poprawić i rozszerzyć dostęp do taniej i bezpłatnej opieki zdrowotnej na obszarach słabo rozwiniętych.

Dostarczanie czystej wody
Dostarczanie czystej wody

Ponad 2,5 miliarda ludzi nie ma dostępu do odpowiednich urządzeń sanitarnych. Co najmniej 3000 dzieci umiera każdego dnia z powodu biegunek wywołanych nieczystą wodą. Dajemy społecznościom możliwość rozwijania i utrzymywania systemów wodnych i sanitarnych. Wspieramy badania związane z wodą.

Opieka nad matką i dzieckiem
Opieka nad matką i dzieckiem

Co najmniej 7 milionów dzieci poniżej 5 roku życia umiera co roku z powodu niedożywienia, słabej opieki zdrowotnej i złych warunków sanitarnych. Aby zmniejszyć te dane, zapewniamy szczepienia i antybiotyki dla dzieci oraz zwiększamy dostęp do podstawowych usług medycznych.

Wspieranie edukacji
Wspieranie edukacji

67 milionów dzieci na świecie nie ma dostępu do edukacji a ponad 775 mln ludzi powyżej 15. roku życia to analfabeci. Naszym celem jest wspieranie lokalnych społeczności w ich dążeniu do uzyskania podstawowej edukacji i umiejętności pozwalających na godne życie.

Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości
Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości

Prawie 1,4 mld zatrudnionych ludzi żyje za mniej niż 1,25 $ dziennie. Realizujemy takie projekty, które zwiększają rozwój gospodarczy lokalnych społeczności i umożliwiają godną i efektywną pracę osobom młodym oraz starszym.