Salon piękności w olsztyńskim Hospicjum

Salon piękności w olsztyńskim Hospicjum

Tegoroczny Dzień Kobiet okazał się szczególny dla pacjentek Centrum Opieki Paliatywnej im. Jana Pawła II w Olsztynie. Pojawił się tam profesjonalny zespół kosmetyczek, makijażystek i fryzjerek, a wszystko po to, by pobyć razem z pacjentkami Hospicjum, posłuchać, porozmawiać oraz przypomnieć, że nadal są pięknymi kobietami i choć na chwilę pomóc im zapomnieć o chorobie.

Pacjentki zostały poddane profesjonalnym zabiegom kosmetycznym. Nie wszystkie miały siłę i chęć, by oddać się w ręce przybyłych gości. Te, które dały radę, były zachwycone! Delikatny makijaż i odświeżona fryzura sprawiły, że Panie choć na chwilę mogły przestać myśleć o tym, jak bardzo są chore. W tym momencie myślały tylko o tym, jak pięknie wyglądają. I dokładnie o to chodziło!

Wszyscy byli wzruszeni i pełni podziwu, zarówno dla pacjentek hospicjum, jak i dla Pań tam pracujących. Każda, bez wyjątku, otrzymała bukiecik od kwiaciarni „W te pędy”, oraz życzenia płynące z głębi serca.

– Każdemu należy się odrobina radości, miłości i ciepła. Wyznając tę zasadę wpadłam na pomysł, by z okazji Dnia Kobiet – 8 marca zorganizować wspólnie z Rotary Club Olsztyn Varmia wizytę w Hospicjum w Olsztynie i przynieść odrobinę radości Paniom będącym pacjentkami – mówi Dorota Gil-Kowalska właścicielka studia kosmetycznego Hedene.

Pani Dorota to specjalistka od makijażu permanentnego, stale podnosząca swoje kwalifikacje m.in. w znakomitej nowojorskiej klinice Purebeau USA – Pani Beaty Barańskiej. To pasja jej życia, co potwierdzają zadowolone klientki. Energii ma tyle, że ostatnio, wspólnie z mężem, uruchomiła bloga podróżniczego Szalone Walizki, gdzie dzielą się doświadczeniami z podróży, pięknem świata i miłością do ludzi.

Tej dobrej energii jest tak dużo, że do projektu Dnia Kobiet w Hospicjum dołączyła Pani Agnieszka Dutkowska, właścicielka Fryzjerni – nowego miejsca na mapie Olsztyna. Pani Agnieszka to nie tylko doskonały fryzjer i specjalista od stylizacji fryzur ale i trycholog.

– Dzięki właśnie takim projektom poznajemy cudownych ludzi chcących dzielić się prywatnym i zawodowym czasem, swoim i pracowników a takie działania zasługuje na uznanie. Tym szczególnej, że sprawa nie jest łatwa, wie to każdy kto był kiedykolwiek w Hospicjum. Warci jesteśmy tyle ile potrafimy z siebie innym dać – mówi Anna Ciesielska, Past Prezydent Rotary Club Olsztyn Varmia.

Ewa Czułowska
RC Olsztyn Varmia

Link do materiału jaki ukazał się na temat akcji w telewizji Telewizji Regionalnej ReTV: RELACJA

Zobacz też

Ratujmy wodę – źródło życia

Ratujmy wodę – źródło życia

Deficyt wody pitnej jest jednym z najpoważniejszych wyzwań współczesnego świata. Ponad miliard ludzi na świecie (dane WHO i UNICEF) zmaga…

Pożegnanie śp. Wiesława Hejno

Pożegnanie śp. Wiesława Hejno

Z wielkim smutkiem informujemy, że 30 września 2024 r., w wieku lat 88, zmarł nasz kolega Wiesław Hejno, rotarianin –…

Fakty na temat Rotary

Rotary to organizacja apolityczna i świecka, która łaczy ludzi wszystkich zawodów, narodowości i przekonań
Aktulanie ponad 1,2 mln Rotarian działa w 200 krajach i obszarach geograficznych, w 34 tysiącach klubów
Nasze motto brzmi: „Służba na rzecz innych ponad własną korzyść” (w języku angielskim "Service Above Self")
Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Pracując wspólnie z rządami wielu krajów oraz organizacjami pozarządowymi w kampanii Rotary Polio Plus zaangażowano 100 tysięcy wolontariuszy organizując szczepienia ponad miliarda dzieci. Dzięki tym wysiłkom Rok 2005 został uznany za rok uwolnienia świata od tej groźnej choroby. *****Kliknij na END POLIO NOW - by obejrzeć film o POLIO po polsku i zobaczyć, co mówią polscy lekarze oraz jak z POLIO walczy Rotary w Polsce*****

Jak działa Rotary?

Wspieranie pokoju
Wspieranie pokoju

Obecnie około 42 mln osób jest wysiedlonych w wyniku konfliktów zbrojnych lub prześladowań. Rotary Peace Fellows doskonali umiejętności, by wzmocnić działania pro pokojowe na świecie oraz rozwija zdolności mediacyjne lokalnych liderów by zapobiegać konfliktom.

Walka z chorobami
Walka z chorobami

Ponad 100 milionów ludzi każdego roku znacznie ubożeje z powodu wysokich kosztów medycznych. Staramy się poprawić i rozszerzyć dostęp do taniej i bezpłatnej opieki zdrowotnej na obszarach słabo rozwiniętych.

Dostarczanie czystej wody
Dostarczanie czystej wody

Ponad 2,5 miliarda ludzi nie ma dostępu do odpowiednich urządzeń sanitarnych. Co najmniej 3000 dzieci umiera każdego dnia z powodu biegunek wywołanych nieczystą wodą. Dajemy społecznościom możliwość rozwijania i utrzymywania systemów wodnych i sanitarnych. Wspieramy badania związane z wodą.

Opieka nad matką i dzieckiem
Opieka nad matką i dzieckiem

Co najmniej 7 milionów dzieci poniżej 5 roku życia umiera co roku z powodu niedożywienia, słabej opieki zdrowotnej i złych warunków sanitarnych. Aby zmniejszyć te dane, zapewniamy szczepienia i antybiotyki dla dzieci oraz zwiększamy dostęp do podstawowych usług medycznych.

Wspieranie edukacji
Wspieranie edukacji

67 milionów dzieci na świecie nie ma dostępu do edukacji a ponad 775 mln ludzi powyżej 15. roku życia to analfabeci. Naszym celem jest wspieranie lokalnych społeczności w ich dążeniu do uzyskania podstawowej edukacji i umiejętności pozwalających na godne życie.

Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości
Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości

Prawie 1,4 mld zatrudnionych ludzi żyje za mniej niż 1,25 $ dziennie. Realizujemy takie projekty, które zwiększają rozwój gospodarczy lokalnych społeczności i umożliwiają godną i efektywną pracę osobom młodym oraz starszym.