Trwa rejestracja na Konferencję Dystryktu

Trwa rejestracja na Konferencję Dystryktu

DRODZY PRZYJACIELE w ROTARY,

Zapraszam Was serdecznie do Królewskiego Stołecznego miasta Krakowa na wspólną Konferencję Dystryktu 2231 Rotary, Rotaract i Interact, w ciepłe, wiosenne dni – od 7 do 9 czerwca.

Potraktujmy tę Konferencję jako dni świętowania naszej szlachetnej służby, jako chwile  zadumy nad dokonaniami, satysfakcję z niesienia nadziei potrzebującym!

Przyświeca nam przecież od lat hasło – „Pomoc innym ponad własne korzyści”.

Pierwszy raz w historii Dystryktu 2231 prezentować będą wspólnie swoje dokonania interactorzy, rotaractorzy i rotarianie obydwu płci, będą z nami uczestnicy wymiany długoterminowej Rotary Youth Exchange, dokonamy symbolicznego przekazania służby DG, DRR i DIR.

Przygotowaliśmy bogaty i atrakcyjny program, to będzie nasze wielkie święto, dni radości i wesela!

W piątek, 7-go czerwca obchodzić będziemy uroczystość 90-lecia założenia klubu RC Kraków, a ogrody naszego kolegi, rotarianina Henryka Kuśnierza zapraszają do celebrowania tej uroczystości.

Hotel Galaxy, ulokowany przy bulwarach Wisły, we wschodnim Kazimierzu zapewni wszelkie wygody i ugości nas po królewsku.

Czekam na każdego z Was, będziecie czuli się w Krakowie jak u siebie w domu!!!

Aby się zarejestrować wystarczy klinkąć w ten LINK

Pozdrawiam serdecznie,

Marek Wcisło

Gubernator Dystryktu 2231 w kadencji 2023/2024

Zobacz też

Ławeczka ku czci wielkiego Polaka

Ławeczka ku czci wielkiego Polaka

3 maja 2024 roku, w sercu malowniczych Druskiennik na Litwie, miało miejsce wyjątkowe wydarzenie upamiętniające postać Marszałka Józefa Piłsudskiego. Z…

Fakty na temat Rotary

Rotary to organizacja apolityczna i świecka, która łaczy ludzi wszystkich zawodów, narodowości i przekonań
Aktulanie ponad 1,2 mln Rotarian działa w 200 krajach i obszarach geograficznych, w 34 tysiącach klubów
Nasze motto brzmi: „Służba na rzecz innych ponad własną korzyść” (w języku angielskim "Service Above Self")
Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Pracując wspólnie z rządami wielu krajów oraz organizacjami pozarządowymi w kampanii Rotary Polio Plus zaangażowano 100 tysięcy wolontariuszy organizując szczepienia ponad miliarda dzieci. Dzięki tym wysiłkom Rok 2005 został uznany za rok uwolnienia świata od tej groźnej choroby. *****Kliknij na END POLIO NOW - by obejrzeć film o POLIO po polsku i zobaczyć, co mówią polscy lekarze oraz jak z POLIO walczy Rotary w Polsce*****

Jak działa Rotary?

Wspieranie pokoju
Wspieranie pokoju

Obecnie około 42 mln osób jest wysiedlonych w wyniku konfliktów zbrojnych lub prześladowań. Rotary Peace Fellows doskonali umiejętności, by wzmocnić działania pro pokojowe na świecie oraz rozwija zdolności mediacyjne lokalnych liderów by zapobiegać konfliktom.

Walka z chorobami
Walka z chorobami

Ponad 100 milionów ludzi każdego roku znacznie ubożeje z powodu wysokich kosztów medycznych. Staramy się poprawić i rozszerzyć dostęp do taniej i bezpłatnej opieki zdrowotnej na obszarach słabo rozwiniętych.

Dostarczanie czystej wody
Dostarczanie czystej wody

Ponad 2,5 miliarda ludzi nie ma dostępu do odpowiednich urządzeń sanitarnych. Co najmniej 3000 dzieci umiera każdego dnia z powodu biegunek wywołanych nieczystą wodą. Dajemy społecznościom możliwość rozwijania i utrzymywania systemów wodnych i sanitarnych. Wspieramy badania związane z wodą.

Opieka nad matką i dzieckiem
Opieka nad matką i dzieckiem

Co najmniej 7 milionów dzieci poniżej 5 roku życia umiera co roku z powodu niedożywienia, słabej opieki zdrowotnej i złych warunków sanitarnych. Aby zmniejszyć te dane, zapewniamy szczepienia i antybiotyki dla dzieci oraz zwiększamy dostęp do podstawowych usług medycznych.

Wspieranie edukacji
Wspieranie edukacji

67 milionów dzieci na świecie nie ma dostępu do edukacji a ponad 775 mln ludzi powyżej 15. roku życia to analfabeci. Naszym celem jest wspieranie lokalnych społeczności w ich dążeniu do uzyskania podstawowej edukacji i umiejętności pozwalających na godne życie.

Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości
Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości

Prawie 1,4 mld zatrudnionych ludzi żyje za mniej niż 1,25 $ dziennie. Realizujemy takie projekty, które zwiększają rozwój gospodarczy lokalnych społeczności i umożliwiają godną i efektywną pracę osobom młodym oraz starszym.