Od Runmageddonu do Komitetu Sportowego

Od Runmageddonu do Komitetu Sportowego

Kilka miesięcy temu nasza koleżanka Monika Rosińska podjęła wyzwanie – udział w ekstremalnym wydarzeniu sportowym jakim jest Runmageddon. 21 stycznia Monika startowała, w opcji rekrut, w Józefowie koło Legionowa, w grupie Bravehearts Legionowo.

Trasa Runmageddonu to 6 km i ponad 30 przeszkód. Pokonanie takiej trasy to wielki sportowy wyczyn, ale najważniejsze jest to, że podczas startu Moniki w Runmageddonie zrodził się pomysł dla wszystkich usportowionych Rotarian.

 

Sportowi Rotarianie – Rotariański Komitet Sportowy

 

Z uczestnictwa w tym sportowym wydarzeniu powstał pomysł, by jednoczyć szeregi rotariańskie w sporcie. Organizować wspólne sportowe spotkania, po to, aby pomagać innym zgodnie z rotariańskimi ideami i jednocześnie sprawdzić siebie.

Monika ma duże wsparcie w swoim klubie RC Warszawa Fryderyk Chopin i stąd zrodziła się idea, aby to właśnie ten klub był organizatorem wydarzeń sportowych dla wszystkich Rotarian z całej Polski.

Monika zaproponowała utworzenie Rotariańskiego Komitetu Sportowego, co spotkało się z przychylnością gubernatora Dystryktu Krzysztofa Kopycińskiego.

 

Jak podkreśla sama inicjatorka: „Moglibyśmy w ramach Rotary organizować rajdy konne i rowerowe, biegi, morsowanie, narciarstwo biegowe i zjazdowe, jogę oraz uczestnictwo w sportowych wydarzeniach masowych Rotariańskiego Teamu. W ten sposób nie tylko pomagalibyśmy innym, ale i moglibyśmy promować nasze rotariańskie idee.”

 

A oto wspomnienia Moniki z Runnamegddonu

 

Moja przygoda z Runmageddonem zaczęła się już od kwietnia, kiedy to zapisałam się po wieloletniej przerwie na fitness. Początkowo chodziłam na łatwe zajęcia, a później zakochałam się w Body Combat.

W październiku moja trenerka Gosia Danielak namówiła mnie na Runmageddon Zimowy kategoria Rekrut.

Długo się nie zastanawiałam, dopiero później przyszła refleksja: czy dam radę.

Czy się odpowiednio przygotuję, a co z moją kondycją?

I najważniejsze pytanie, czy nie zrobię sobie krzywdy? Co z treningami, to przecież nie fitness.

Bardzo duży wpływ na to, że udało mi się, miał rewelacyjny Team Bravehearts Legionowo, to z nimi trenowałam, to z nimi morsowałam w styczniu w Zalewie Zegrzyńskim, stając się pomału częścią tej grupy.

Najmocniej motywowała mnie do wysiłku, jedna z liderek Ania Szlendak (autorka funpage Mam Wybiegane), niezwykła dziewczyna no po prostu Królowa Runmageddonu!

Dzięki Im wszystkim za to!

 

 

Runmageddon określany jest piekielnym biegiem, podczas którego trzeba pokonać ekstremalnie trudne przeszkody w opcji zimy to prawdziwy hardcore!

Ja biegłam na dystansie ok 6 km i pokonałam 32 przeszkody. To było trudne, ale adrenalina i endorfiny pomogły mi w czołganiu się pod zawieszonymi nisko nad ziemią zasiekami, wdrapywaniu się na wysokie ściany, wspinaniu po linach, biegu po bardzo zróżnicowanym terenie [góra, dół].

Najtrudniejszą i najbardziej wyczerpującą przeszkodą był skok z dużej wysokości przy użyciu liny do lodowatej wody i przepłynięcie ok. 50 metrów.

Nie zastanawiałam się skoczyłam i.…. wpadłam po sam czubek głowy.

To był dopiero szok, a jeszcze 1 km biegu i przeszkody. Pionowe ściany, kontener z lodem po pachy i brama ognia.

Jednak udało się!

W mokrym ubranku dobiegłam do mety. Byłam najstarszą kobietą biorącą udział w tym piekle i nie tylko go ukończyłam, ale jeszcze osiągnęłam bardzo dobry czas i miejsce.

W kategorii Open Kobiet [Prawdziwych Harpii] na 500 osób – 103 miejsce z czasem 2 godziny 5 minut.

A w mojej kategorii Masters 19.

Dziękuję Pawłowi i Iwonce Leśniewskiej, że byli. Iwonce Renz, która z dużym zaangażowaniem robiła fotorelacje z Runmageddonu.

I to dopiero jest początek, już planuję następny event. W maju i lipcu razem z drużyną planujemy kolejne starty w takich ekstremalnych wydarzeniach np. Nocny Rekrut w Warszawie i Hun Run w Bałtowie.

A w przyszłym roku może uda się start w Zimowym Hardcore – dystans 21km i 70 przeszkód.

To wydarzenie i mój rozbudzony apetyt na sport, spowodował, że chcę podjąć inicjatywę stworzenia Rotariańskiego Komitetu Sportowego, mającego na celu aktywizowanie czynnie Rotarian.

Niech moc będzie z Nami!

Monika Rosińska

RC Warszawa Fryderyk Chopin

Zobacz też

Pożegnanie śp. Rafała Pasieki

Pożegnanie śp. Rafała Pasieki

Dnia 11-ego czerwca 2024 roku odszedł od nas Rafał „Rafcio” Pasieka. Śmierć zabrała go z naszego grona niespodziewanie, w momencie…

Fakty na temat Rotary

Rotary to organizacja apolityczna i świecka, która łaczy ludzi wszystkich zawodów, narodowości i przekonań
Aktulanie ponad 1,2 mln Rotarian działa w 200 krajach i obszarach geograficznych, w 34 tysiącach klubów
Nasze motto brzmi: „Służba na rzecz innych ponad własną korzyść” (w języku angielskim "Service Above Self")
Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Pracując wspólnie z rządami wielu krajów oraz organizacjami pozarządowymi w kampanii Rotary Polio Plus zaangażowano 100 tysięcy wolontariuszy organizując szczepienia ponad miliarda dzieci. Dzięki tym wysiłkom Rok 2005 został uznany za rok uwolnienia świata od tej groźnej choroby. *****Kliknij na END POLIO NOW - by obejrzeć film o POLIO po polsku i zobaczyć, co mówią polscy lekarze oraz jak z POLIO walczy Rotary w Polsce*****

Jak działa Rotary?

Wspieranie pokoju
Wspieranie pokoju

Obecnie około 42 mln osób jest wysiedlonych w wyniku konfliktów zbrojnych lub prześladowań. Rotary Peace Fellows doskonali umiejętności, by wzmocnić działania pro pokojowe na świecie oraz rozwija zdolności mediacyjne lokalnych liderów by zapobiegać konfliktom.

Walka z chorobami
Walka z chorobami

Ponad 100 milionów ludzi każdego roku znacznie ubożeje z powodu wysokich kosztów medycznych. Staramy się poprawić i rozszerzyć dostęp do taniej i bezpłatnej opieki zdrowotnej na obszarach słabo rozwiniętych.

Dostarczanie czystej wody
Dostarczanie czystej wody

Ponad 2,5 miliarda ludzi nie ma dostępu do odpowiednich urządzeń sanitarnych. Co najmniej 3000 dzieci umiera każdego dnia z powodu biegunek wywołanych nieczystą wodą. Dajemy społecznościom możliwość rozwijania i utrzymywania systemów wodnych i sanitarnych. Wspieramy badania związane z wodą.

Opieka nad matką i dzieckiem
Opieka nad matką i dzieckiem

Co najmniej 7 milionów dzieci poniżej 5 roku życia umiera co roku z powodu niedożywienia, słabej opieki zdrowotnej i złych warunków sanitarnych. Aby zmniejszyć te dane, zapewniamy szczepienia i antybiotyki dla dzieci oraz zwiększamy dostęp do podstawowych usług medycznych.

Wspieranie edukacji
Wspieranie edukacji

67 milionów dzieci na świecie nie ma dostępu do edukacji a ponad 775 mln ludzi powyżej 15. roku życia to analfabeci. Naszym celem jest wspieranie lokalnych społeczności w ich dążeniu do uzyskania podstawowej edukacji i umiejętności pozwalających na godne życie.

Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości
Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości

Prawie 1,4 mld zatrudnionych ludzi żyje za mniej niż 1,25 $ dziennie. Realizujemy takie projekty, które zwiększają rozwój gospodarczy lokalnych społeczności i umożliwiają godną i efektywną pracę osobom młodym oraz starszym.