Rowerowy przejazd Mikołajów

Rowerowy przejazd Mikołajów

W dniu 11 grudnia 2022 roku RC Warszawa Fryderyk Chopin wraz z Fellowship Cycling to Serve oraz Fundacją im. Piotra Kotowskiego zorganizował Rowerowy przejazd Mikołajów do Domów Dzieci w Pęcherach. Celem przejazdu było zwrócenie uwagi na problem wykluczenia transportowego Domów Dzieci, które są zlokalizowane na obrzeżach obszaru urbanistycznego szeroko rozumianej metropolii warszawskiej. Kolarze dowiedli jednak, że nawet mimo niesprzyjających warunków potrafi stawić czoła wyzwaniu i przy obfitych opadach śniegu, ruszyli w 23 kilometrową trasę z Wilanowa w Warszawie do Pęcher.

Przejazd zabezpieczała Policja oraz Straż Miejska – przejazd został zgłoszony jako zgromadzenie publiczne – a kolarze jechali w blisko 15 centymetrowym śniegu. Klub wraz z Fundacją ufundował podopiecznym placówki słodycze oraz bilety do teatru. Na miejscu kolarze zostali ugoszczeni ciepłą zupą i ciepłymi napojami oraz ciastem, przygotowanymi przez placówkę. Ponadto dzieci wybrały najlepiej przebranego kolarza – został nim elf, Nicholas Furnival, który puchar dla najlepiej przebranego otrzymał od dzieci.

Podczas przejazdu udało się zebrać ponad 1.800 złotych, które zasili tworzony przez RC Warszawa Fryderyk Chopin Fundusz Wymiany i Fundusz Stypendialny, w ramach prowadzonej przez klub zbiórki publicznej. Środki zostaną wykorzystane na wysłanie podopiecznych z Domów Dziecka na wymianę długoterminową oraz na ufundowanie stypendiów dla wybitnie uzdolnionej młodzieży w ramach stypendium Rotary.

 

Michał Skup, RC Warszawa Fryderyk Chopin

Fot. Magdalena Stępień, Fotografika 

Zobacz też

Pożegnanie śp. Rafała Pasieki

Pożegnanie śp. Rafała Pasieki

Dnia 11-ego czerwca 2024 roku odszedł od nas Rafał „Rafcio” Pasieka. Śmierć zabrała go z naszego grona niespodziewanie, w momencie…

Fakty na temat Rotary

Rotary to organizacja apolityczna i świecka, która łaczy ludzi wszystkich zawodów, narodowości i przekonań
Aktulanie ponad 1,2 mln Rotarian działa w 200 krajach i obszarach geograficznych, w 34 tysiącach klubów
Nasze motto brzmi: „Służba na rzecz innych ponad własną korzyść” (w języku angielskim "Service Above Self")
Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Pracując wspólnie z rządami wielu krajów oraz organizacjami pozarządowymi w kampanii Rotary Polio Plus zaangażowano 100 tysięcy wolontariuszy organizując szczepienia ponad miliarda dzieci. Dzięki tym wysiłkom Rok 2005 został uznany za rok uwolnienia świata od tej groźnej choroby. *****Kliknij na END POLIO NOW - by obejrzeć film o POLIO po polsku i zobaczyć, co mówią polscy lekarze oraz jak z POLIO walczy Rotary w Polsce*****

Jak działa Rotary?

Wspieranie pokoju
Wspieranie pokoju

Obecnie około 42 mln osób jest wysiedlonych w wyniku konfliktów zbrojnych lub prześladowań. Rotary Peace Fellows doskonali umiejętności, by wzmocnić działania pro pokojowe na świecie oraz rozwija zdolności mediacyjne lokalnych liderów by zapobiegać konfliktom.

Walka z chorobami
Walka z chorobami

Ponad 100 milionów ludzi każdego roku znacznie ubożeje z powodu wysokich kosztów medycznych. Staramy się poprawić i rozszerzyć dostęp do taniej i bezpłatnej opieki zdrowotnej na obszarach słabo rozwiniętych.

Dostarczanie czystej wody
Dostarczanie czystej wody

Ponad 2,5 miliarda ludzi nie ma dostępu do odpowiednich urządzeń sanitarnych. Co najmniej 3000 dzieci umiera każdego dnia z powodu biegunek wywołanych nieczystą wodą. Dajemy społecznościom możliwość rozwijania i utrzymywania systemów wodnych i sanitarnych. Wspieramy badania związane z wodą.

Opieka nad matką i dzieckiem
Opieka nad matką i dzieckiem

Co najmniej 7 milionów dzieci poniżej 5 roku życia umiera co roku z powodu niedożywienia, słabej opieki zdrowotnej i złych warunków sanitarnych. Aby zmniejszyć te dane, zapewniamy szczepienia i antybiotyki dla dzieci oraz zwiększamy dostęp do podstawowych usług medycznych.

Wspieranie edukacji
Wspieranie edukacji

67 milionów dzieci na świecie nie ma dostępu do edukacji a ponad 775 mln ludzi powyżej 15. roku życia to analfabeci. Naszym celem jest wspieranie lokalnych społeczności w ich dążeniu do uzyskania podstawowej edukacji i umiejętności pozwalających na godne życie.

Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości
Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości

Prawie 1,4 mld zatrudnionych ludzi żyje za mniej niż 1,25 $ dziennie. Realizujemy takie projekty, które zwiększają rozwój gospodarczy lokalnych społeczności i umożliwiają godną i efektywną pracę osobom młodym oraz starszym.