II Rotary Cup w Białymstoku

II Rotary Cup w Białymstoku

W dniach 1-20 sierpnia 2017 roku, już po raz drugi Rotary Klub Białystok wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Szkolenia Piłkarskiego w Białymstoku, zorganizował Rotary Cup dla dzieci poniżej 10 roku życia (kategoria U10). Rozgrywki w systemie ligowym rozłożyliśmy na trzy dni. W Turnieju brały udział 24 drużyny z Polski i 4 drużyny z Litwy.

Pierwszy i drugi dzień rozgrywek przebiegał przy pięknej pogodzie, niestety w ostatni dzień rozgrywki finałowe odbyły się w deszczu. Jednak nawet deszcz, nie był w stanie ostudzić zapału i woli walki młodych piłkarzy. Wyniki czołowej grupy zespołów nie były znane do dwóch ostatnich meczy, równolegle na dwóch boiskach zespoły walczyły o 1 i 2 jak o 3 i 4 miejsce. Wynik 2:1 zadecydował o wygranej chłopców z Legii Warszawa, drużyna Talent, także z Warszawy zajął zaszczytne drugie miejsce. Bój o trzecie miejsce wygrał Zespół Stomilu Olsztyn po wygranej 3:1 w meczu z Drukarzem Warszawa.

Przy turnieju aktywnie pracowali nasi Rotarianie: Jarosław Barańczuk, Przemysław Rutkowski wraz z naszym głównym organizatorem z ramienia naszego Klubu Marcinem Dolida. MOSP reprezentował Sławomir Lewicki. Nagrody, w imieniu naszego Dystryktu, wręczał Prezydent Klubu Rotary Białystok Tomasz Michalik.

Rozgrywki na czterech boiskach były transmitowane na bieżąco przez kanał YouTube. Rezultaty rozgrywek na bieżąco publikowaliśmy na naszym funpage, a transmisję jak i serwis fotograficzny zapewniał zaprzyjaźniony z naszym klubem kolega – Dariusz Matysiuk.

Kolejną imprezą, tym razem charytatywną, będzie Turniej „Rotary Dzieciom” i także po raz drugi już 30 września 2017 roku odbędzie się w Białymstoku. W tej chwili mamy potwierdzony udział 15 zespołów piłkarskich, reprezentujących lokalne podlaskie firmy i instytucje, ale także po raz pierwszy w historii, w szranki stanie reprezentacja czterech Klubów Rotary: RC Giżycko, RC Bartoszyce-Lidzbark Warmiński, RC Olsztyn i RC Olsztyn Varmia.

Środki zebrane podczas tego turnieju zostaną przeznaczone na budowę sensorycznego placu zabaw w Żłobku Integracyjnym nr 1 w Białymstoku.

Już teraz bardzo serdecznie zapraszamy na naszą kolejną imprezę. Zgłoszenia można kierować na adres email: klub@rotary.bialystok.pl. Zapraszamy.

Tomasz Michalik
RC Białystok

Fot. MOSP Białystok

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Zobacz też

Maciej Krzeptowski

Maciej Krzeptowski

Maciej Krzeptowski, członek RC Szczecin, naukowiec, podróżnik, żeglarz, człowiek morza i gór. Honorowy Ambasador miasta Szczecina. Z zawodu biolog (studia…

Rafał Fronia

Rafał Fronia

Rafał Fronia, członek RC Karpacz Karkonosze do 2020 roku, maratończyk, himalaista, podróżnik, zdobywca ośmiotysięczników, pisarz.   Rafał Fronia zawodowo  jest kartografem i…

Stefan Starzyński

Stefan Starzyński

Stefan Bronisław Starzyński ps. Lew (ur. 19 sierpnia 1893 w Warszawie, zm. pomiędzy 21 a 23 grudnia 1939 w Warszawie…

Fakty na temat Rotary

Rotary to organizacja apolityczna i świecka, która łaczy ludzi wszystkich zawodów, narodowości i przekonań
Aktulanie ponad 1,2 mln Rotarian działa w 200 krajach i obszarach geograficznych, w 34 tysiącach klubów
Nasze motto brzmi: „Służba na rzecz innych ponad własną korzyść” (w języku angielskim "Service Above Self")
Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Pracując wspólnie z rządami wielu krajów oraz organizacjami pozarządowymi w kampanii Rotary Polio Plus zaangażowano 100 tysięcy wolontariuszy organizując szczepienia ponad miliarda dzieci. Dzięki tym wysiłkom Rok 2005 został uznany za rok uwolnienia świata od tej groźnej choroby. *****Kliknij na END POLIO NOW - by obejrzeć film o POLIO po polsku i zobaczyć, co mówią polscy lekarze oraz jak z POLIO walczy Rotary w Polsce*****

Jak działa Rotary?

Wspieranie pokoju
Wspieranie pokoju

Obecnie około 42 mln osób jest wysiedlonych w wyniku konfliktów zbrojnych lub prześladowań. Rotary Peace Fellows doskonali umiejętności, by wzmocnić działania pro pokojowe na świecie oraz rozwija zdolności mediacyjne lokalnych liderów by zapobiegać konfliktom.

Walka z chorobami
Walka z chorobami

Ponad 100 milionów ludzi każdego roku znacznie ubożeje z powodu wysokich kosztów medycznych. Staramy się poprawić i rozszerzyć dostęp do taniej i bezpłatnej opieki zdrowotnej na obszarach słabo rozwiniętych.

Dostarczanie czystej wody
Dostarczanie czystej wody

Ponad 2,5 miliarda ludzi nie ma dostępu do odpowiednich urządzeń sanitarnych. Co najmniej 3000 dzieci umiera każdego dnia z powodu biegunek wywołanych nieczystą wodą. Dajemy społecznościom możliwość rozwijania i utrzymywania systemów wodnych i sanitarnych. Wspieramy badania związane z wodą.

Opieka nad matką i dzieckiem
Opieka nad matką i dzieckiem

Co najmniej 7 milionów dzieci poniżej 5 roku życia umiera co roku z powodu niedożywienia, słabej opieki zdrowotnej i złych warunków sanitarnych. Aby zmniejszyć te dane, zapewniamy szczepienia i antybiotyki dla dzieci oraz zwiększamy dostęp do podstawowych usług medycznych.

Wspieranie edukacji
Wspieranie edukacji

67 milionów dzieci na świecie nie ma dostępu do edukacji a ponad 775 mln ludzi powyżej 15. roku życia to analfabeci. Naszym celem jest wspieranie lokalnych społeczności w ich dążeniu do uzyskania podstawowej edukacji i umiejętności pozwalających na godne życie.

Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości
Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości

Prawie 1,4 mld zatrudnionych ludzi żyje za mniej niż 1,25 $ dziennie. Realizujemy takie projekty, które zwiększają rozwój gospodarczy lokalnych społeczności i umożliwiają godną i efektywną pracę osobom młodym oraz starszym.