Rotary Peace Fellowship – stypendium dla liderów

Rotary Peace Fellowship – stypendium dla liderów

Rotary Peace Fellowship to stypendium oferowane przez Rotary Foundation dla liderów aktywnie działających w obszarze pokoju i rozwoju – czyli promujących postawy prospołeczne i ukierunkowanych na budowanie porozumienia i dialogu.

Stypendium oferuje możliwość sfinansowania uczestnictwa w 1,5-2 letnich studiach podyplomowych typu Master’s w jednym z pięciu uniwersytetów stanowiących tzw. Rotary Peace Centers (International Christian University w Tokio, Japonia, University of Queensland w Australii, wspólny program oferowany przez Duke University i Unversity of North Carolina-Chapel Hill, USA, Uppsala Universtity w Szwecji oraz University of Bradford w Anglii) lub odbycia certyfikowanych studiów podyplomowych z zakresu pokoju i rozwoju, oferowanych przez Chulalongkorn University w Bangkoku w Tajlandii i Makerere Universtity w Kampali, w Ugandzie.

Co roku wybieranych jest nawet 130 uczestników programu Rotary Peace Fellows. Kandydaci muszą wykazać się płynną znajomością języka angielskiego, posiadać wykształcenie wyższe, wykazywać się cechami przywódczymi i co najmniej trzyletnim doświadczeniem zawodowym w obszarze pokoju i rozwoju. Kandydaci na program podyplomowy muszą posiadać pięcioletnie doświadczenie, wskazać jak ich plan rozwoju wspiera misję Rotary, a w przypadku Uniwersytetu Makerere pochodzić z Afryki, mieć za sobą doświadczenia w pracy w Afryce lub wspierać inicjatywy na rzecz Afryki lub jej społeczności poza kontynentem afrykańskim.

Kandydaci nie mogą być członkami Rotary, ani ich zstępnymi lub członkami ich rodzin. Beneficjenci innych stypendiów oferowanych przez Rotary, jak i byli Rotarianie, mogą się ubiegać o Rotary Peace Fellowship dopiero po upływie trzyletniego okresu karencji.

 

Więcej informacji (w języku angielskim) znajdziecie tutaj:

https://www.rotary.org/en/our-programs/peace-fellowships

Prezentacja o Rotary Peace Fellows w wersji angielskiej (link)

peace_fellowships_presentation_en

Jak złożyć wniosek (informacja w wersji angielskiej) (link)

peace_fellowships_application_announcement_en-1

 

Tłumaczenie i przygotowanie materiału: Michał Skup, RC Warszawa Fryderyk Chopin

Fot. pixabay.com

Zobacz też

Pomagają zbudować dom

Pomagają zbudować dom

Service above self. To motto każdego Rotarianina. Rotarianie z RC Młyniec Drugi głęboko wierzą, że pomagając innym zmieniają świat na…

Pożegnanie Krzysztofa Wróblewskiego

Pożegnanie Krzysztofa Wróblewskiego

Pożegnaliśmy w dniu 26 marca 2024 r. naszego Serdecznego Przyjaciela, Członka Rotary Club Zamość, Krzysia Wróblewskiego. Ceremonia pogrzebowa odbyła się…

Fakty na temat Rotary

Rotary to organizacja apolityczna i świecka, która łaczy ludzi wszystkich zawodów, narodowości i przekonań
Aktulanie ponad 1,2 mln Rotarian działa w 200 krajach i obszarach geograficznych, w 34 tysiącach klubów
Nasze motto brzmi: „Służba na rzecz innych ponad własną korzyść” (w języku angielskim "Service Above Self")
Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Pracując wspólnie z rządami wielu krajów oraz organizacjami pozarządowymi w kampanii Rotary Polio Plus zaangażowano 100 tysięcy wolontariuszy organizując szczepienia ponad miliarda dzieci. Dzięki tym wysiłkom Rok 2005 został uznany za rok uwolnienia świata od tej groźnej choroby. *****Kliknij na END POLIO NOW - by obejrzeć film o POLIO po polsku i zobaczyć, co mówią polscy lekarze oraz jak z POLIO walczy Rotary w Polsce*****

Jak działa Rotary?

Wspieranie pokoju
Wspieranie pokoju

Obecnie około 42 mln osób jest wysiedlonych w wyniku konfliktów zbrojnych lub prześladowań. Rotary Peace Fellows doskonali umiejętności, by wzmocnić działania pro pokojowe na świecie oraz rozwija zdolności mediacyjne lokalnych liderów by zapobiegać konfliktom.

Walka z chorobami
Walka z chorobami

Ponad 100 milionów ludzi każdego roku znacznie ubożeje z powodu wysokich kosztów medycznych. Staramy się poprawić i rozszerzyć dostęp do taniej i bezpłatnej opieki zdrowotnej na obszarach słabo rozwiniętych.

Dostarczanie czystej wody
Dostarczanie czystej wody

Ponad 2,5 miliarda ludzi nie ma dostępu do odpowiednich urządzeń sanitarnych. Co najmniej 3000 dzieci umiera każdego dnia z powodu biegunek wywołanych nieczystą wodą. Dajemy społecznościom możliwość rozwijania i utrzymywania systemów wodnych i sanitarnych. Wspieramy badania związane z wodą.

Opieka nad matką i dzieckiem
Opieka nad matką i dzieckiem

Co najmniej 7 milionów dzieci poniżej 5 roku życia umiera co roku z powodu niedożywienia, słabej opieki zdrowotnej i złych warunków sanitarnych. Aby zmniejszyć te dane, zapewniamy szczepienia i antybiotyki dla dzieci oraz zwiększamy dostęp do podstawowych usług medycznych.

Wspieranie edukacji
Wspieranie edukacji

67 milionów dzieci na świecie nie ma dostępu do edukacji a ponad 775 mln ludzi powyżej 15. roku życia to analfabeci. Naszym celem jest wspieranie lokalnych społeczności w ich dążeniu do uzyskania podstawowej edukacji i umiejętności pozwalających na godne życie.

Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości
Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości

Prawie 1,4 mld zatrudnionych ludzi żyje za mniej niż 1,25 $ dziennie. Realizujemy takie projekty, które zwiększają rozwój gospodarczy lokalnych społeczności i umożliwiają godną i efektywną pracę osobom młodym oraz starszym.