Rotary Konstancin dzieciom

Rotary Konstancin dzieciom

Członkowie RC Warszawa Konstancin sprawili, że 7 grudnia 2017 roku stał się wyjątkowym dniem dla dzieci z Domów Dziecka – zupełnie innym od ich codzienności. Dla 150 dzieci z 4 Domów Dziecka: Brodnicy, Chełmna, Nagłowic i Skopanie zorganizowali wycieczkę pod hasłem „Rotary Konstancin Dzieciom”.

Dzień pełen emocji zaczął się od spotkania z Królem na Zamku Królewskim. Następnie było wspólne zdjęcie na Placu Zamkowym i rozdanie upominków. Następnie gościna w restauracji Pizza Hut, która tego dnia była otwarta tylko dla uczestników wycieczki. Kolejna atrakcja to „Piłkarskie emocje” podczas wizyty na Stadionie Narodowym. Naprawdę były ogromne. Dzieci z Brodnicy i Chełmna udały się na Stadion metrem, co było dla nich niesamowitym przeżyciem. Dzień zakończył się bajecznie w Królewskim Ogrodzie Światła w Pałacu w Wilanowie.

Dziękujemy pięknie wszystkim dzieciom, za przyjęcie zaproszenia do spędzenia tego dnia z Rotarianami w Warszawie, za ich radość i każdy uśmiech. Serdecznie dziękujemy też dyrektorom placówek i wychowawcom za wspólnie spędzony czas pełen emocji i wzruszeń.

Zorganizowanie całego wydarzenia było możliwe dzięki środkom pozyskanym podczas klubowego projektu „Ogrody Sztuki”. Również w ramach tego projektu, 13 grudnia 2017 roku Dzieci z Domu Dziecka w Pęcherach spotkały się Ricki’m Lion’em z Konga, rozpoczynając pełne energii muzyczne spotkania, które ma zwieńczyć wspólnie nagrany teledysk.

Magdalena Helwing
RC Warszawa Konstancin

Zobacz też

Pożegnanie śp. Rafała Pasieki

Pożegnanie śp. Rafała Pasieki

Dnia 11-ego czerwca 2024 roku odszedł od nas Rafał „Rafcio” Pasieka. Śmierć zabrała go z naszego grona niespodziewanie, w momencie…

Fakty na temat Rotary

Rotary to organizacja apolityczna i świecka, która łaczy ludzi wszystkich zawodów, narodowości i przekonań
Aktulanie ponad 1,2 mln Rotarian działa w 200 krajach i obszarach geograficznych, w 34 tysiącach klubów
Nasze motto brzmi: „Służba na rzecz innych ponad własną korzyść” (w języku angielskim "Service Above Self")
Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Pracując wspólnie z rządami wielu krajów oraz organizacjami pozarządowymi w kampanii Rotary Polio Plus zaangażowano 100 tysięcy wolontariuszy organizując szczepienia ponad miliarda dzieci. Dzięki tym wysiłkom Rok 2005 został uznany za rok uwolnienia świata od tej groźnej choroby. *****Kliknij na END POLIO NOW - by obejrzeć film o POLIO po polsku i zobaczyć, co mówią polscy lekarze oraz jak z POLIO walczy Rotary w Polsce*****

Jak działa Rotary?

Wspieranie pokoju
Wspieranie pokoju

Obecnie około 42 mln osób jest wysiedlonych w wyniku konfliktów zbrojnych lub prześladowań. Rotary Peace Fellows doskonali umiejętności, by wzmocnić działania pro pokojowe na świecie oraz rozwija zdolności mediacyjne lokalnych liderów by zapobiegać konfliktom.

Walka z chorobami
Walka z chorobami

Ponad 100 milionów ludzi każdego roku znacznie ubożeje z powodu wysokich kosztów medycznych. Staramy się poprawić i rozszerzyć dostęp do taniej i bezpłatnej opieki zdrowotnej na obszarach słabo rozwiniętych.

Dostarczanie czystej wody
Dostarczanie czystej wody

Ponad 2,5 miliarda ludzi nie ma dostępu do odpowiednich urządzeń sanitarnych. Co najmniej 3000 dzieci umiera każdego dnia z powodu biegunek wywołanych nieczystą wodą. Dajemy społecznościom możliwość rozwijania i utrzymywania systemów wodnych i sanitarnych. Wspieramy badania związane z wodą.

Opieka nad matką i dzieckiem
Opieka nad matką i dzieckiem

Co najmniej 7 milionów dzieci poniżej 5 roku życia umiera co roku z powodu niedożywienia, słabej opieki zdrowotnej i złych warunków sanitarnych. Aby zmniejszyć te dane, zapewniamy szczepienia i antybiotyki dla dzieci oraz zwiększamy dostęp do podstawowych usług medycznych.

Wspieranie edukacji
Wspieranie edukacji

67 milionów dzieci na świecie nie ma dostępu do edukacji a ponad 775 mln ludzi powyżej 15. roku życia to analfabeci. Naszym celem jest wspieranie lokalnych społeczności w ich dążeniu do uzyskania podstawowej edukacji i umiejętności pozwalających na godne życie.

Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości
Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości

Prawie 1,4 mld zatrudnionych ludzi żyje za mniej niż 1,25 $ dziennie. Realizujemy takie projekty, które zwiększają rozwój gospodarczy lokalnych społeczności i umożliwiają godną i efektywną pracę osobom młodym oraz starszym.