Rotary International, Grupa Onet i Kulczyk Foundation: Zebraliśmy 220 tys. zł dla ofiar kryzysu humanitarnego na Ukrainie

Rotary International, Grupa Onet i Kulczyk Foundation: Zebraliśmy 220 tys. zł dla ofiar kryzysu humanitarnego na Ukrainie

9 tysięcy paczek żywnościowych, które trafią do starszych osób na wschodzie Ukrainy, dając im realną nadzieję na przetrwanie oraz 220 tys. zł zebranych do tej pory dzięki hojności Polaków. Wspólna akcja Grupy Onet.pl, polskich klubów Rotary International oraz Kulczyk Foundation przynosi niesamowite efekty. – Dziękuję wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji pomocowej. Ona wciąż trwa – jeśli chcą państwo być jej częścią, to nadal można zrobić coś dobrego – zachęca Dominika Kulczyk, jedna z inicjatorek akcji.

 

– W czasie działań wojennych najbardziej potrzebują wsparcia ci, którzy są najsłabsi, najbardziej bezbronni. Wspólny projekt z Grupą Onet.pl i Kulczyk Foundation daje szansę, by zawalczyć o godność osób starszych. Sprawy Ukrainy są nam szczególnie bliskie gdyż od 15 lat jesteśmy tam obecni. Przez te wszystkie lata przyjaźnimy się i współpracujemy dla dobra innych. Obecnie wszyscy ukraińscy rotarianie są zaangażowani w pomoc uchodźcom wewnętrznym. Na miejscu, w obwodzie donieckim działa Klub Rotary Słowiańsk. W tym roku, już drugi raz, polscy rotarianie zorganizowali wypoczynek dla ukraińskich dzieci, ciężko doświadczonych przez los utartą rodziców. Teraz przyszedł czas, żebyśmy tam na miejscu zrobili coś dla seniorów, którzy stracili poczucie jakiegokolwiek bezpieczeństwa – mówi Barbara Pawlisz, Gubernator Dystryktu 2230 Rotary International, zrzeszającego kluby Rotary z Polski, Białorusi i Ukrainy

kryzys-humanitarny

Sytuacja na Ukrainie jest dramatyczna. Natychmiastowej pomocy potrzebuje nawet 5 milionów osób. Szczególnie dotkniętą kryzysem humanitarnym grupą są osoby starsze i to właśnie im przekażemy paczki żywnościowe. Koszt jednej paczki dla starszej osoby, którą ukraińska wojna pozbawiła domu, jedzenia, bezpieczeństwa i nadziei, to 25 złotych. Jedna paczka żywnościowa to realny ratunek, bo pozwala przeżyć kolejne dwa tygodnie bez lęku przed głodem. Zbiórka pieniędzy potrwa do końca roku. Nie uda nam się bez waszej pomocy! Aby dokonać wpłaty, należy kliknąć w baner lub link na końcu tekstu.

W okręgu ługańskim i donieckim na Ukrainie pomocy żywnościowej potrzebuje blisko 2 miliony osób. Problemem są też zniszczone szpitale oraz brak wykwalifikowanego personelu medycznego. Łącznie liczba osób, które wymagają natychmiastowej pomocy, sięga nawet 5 milionów i z każdym dniem rośnie. Tym bardziej liczy się najprostsze wsparcie, a jest nim po prostu pożywne jedzenie. – Przywiązujemy szczególną wagę do tego, żeby paczki trafiły do osób najbardziej potrzebujących, a produkty kupujemy na miejscu, aby w jakimś stopniu wspomóc ukraińską gospodarkę – podkreśla Dominika Kulczyk.

W związku z trudną sytuacją, z całego serca, także w imieniu właśnie tych starszych ludzi, jako Onet, Rotary International oraz Kulczyk Foundation wspólnie poprosiliśmy Polaków i nadal prosimy o pomoc finansową, która pozwoliłaby kupić paczki żywnościowe. Zawartość takiej paczki opracowaliśmy na podstawie analiz ONZ. Produkty rekomendowane to: makaron, kasza gryczana, cukier, mąka, olej uniwersalny, mleko w proszku, czekolada, herbata i kawa mielona, uzupełnimy – zgodnie z informacjami zwrotnymi od uchodźców – o produkty sezonowe oraz konserwy mięsne i rybne.

źródło: informacje od: Rotary Club Warszawa Belweder i http://wiadomosci.onet.pl/swiat/piekny-gest-polakow-zebralismy-220-tys-zl-dla-ofiar-kryzysu-humanitarnego-na-ukrainie/37jd3x 

Zobacz też

Pomagają zbudować dom

Pomagają zbudować dom

Service above self. To motto każdego Rotarianina. Rotarianie z RC Młyniec Drugi głęboko wierzą, że pomagając innym zmieniają świat na…

Pożegnanie Krzysztofa Wróblewskiego

Pożegnanie Krzysztofa Wróblewskiego

Pożegnaliśmy w dniu 26 marca 2024 r. naszego Serdecznego Przyjaciela, Członka Rotary Club Zamość, Krzysia Wróblewskiego. Ceremonia pogrzebowa odbyła się…

Fakty na temat Rotary

Rotary to organizacja apolityczna i świecka, która łaczy ludzi wszystkich zawodów, narodowości i przekonań
Aktulanie ponad 1,2 mln Rotarian działa w 200 krajach i obszarach geograficznych, w 34 tysiącach klubów
Nasze motto brzmi: „Służba na rzecz innych ponad własną korzyść” (w języku angielskim "Service Above Self")
Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Pracując wspólnie z rządami wielu krajów oraz organizacjami pozarządowymi w kampanii Rotary Polio Plus zaangażowano 100 tysięcy wolontariuszy organizując szczepienia ponad miliarda dzieci. Dzięki tym wysiłkom Rok 2005 został uznany za rok uwolnienia świata od tej groźnej choroby. *****Kliknij na END POLIO NOW - by obejrzeć film o POLIO po polsku i zobaczyć, co mówią polscy lekarze oraz jak z POLIO walczy Rotary w Polsce*****

Jak działa Rotary?

Wspieranie pokoju
Wspieranie pokoju

Obecnie około 42 mln osób jest wysiedlonych w wyniku konfliktów zbrojnych lub prześladowań. Rotary Peace Fellows doskonali umiejętności, by wzmocnić działania pro pokojowe na świecie oraz rozwija zdolności mediacyjne lokalnych liderów by zapobiegać konfliktom.

Walka z chorobami
Walka z chorobami

Ponad 100 milionów ludzi każdego roku znacznie ubożeje z powodu wysokich kosztów medycznych. Staramy się poprawić i rozszerzyć dostęp do taniej i bezpłatnej opieki zdrowotnej na obszarach słabo rozwiniętych.

Dostarczanie czystej wody
Dostarczanie czystej wody

Ponad 2,5 miliarda ludzi nie ma dostępu do odpowiednich urządzeń sanitarnych. Co najmniej 3000 dzieci umiera każdego dnia z powodu biegunek wywołanych nieczystą wodą. Dajemy społecznościom możliwość rozwijania i utrzymywania systemów wodnych i sanitarnych. Wspieramy badania związane z wodą.

Opieka nad matką i dzieckiem
Opieka nad matką i dzieckiem

Co najmniej 7 milionów dzieci poniżej 5 roku życia umiera co roku z powodu niedożywienia, słabej opieki zdrowotnej i złych warunków sanitarnych. Aby zmniejszyć te dane, zapewniamy szczepienia i antybiotyki dla dzieci oraz zwiększamy dostęp do podstawowych usług medycznych.

Wspieranie edukacji
Wspieranie edukacji

67 milionów dzieci na świecie nie ma dostępu do edukacji a ponad 775 mln ludzi powyżej 15. roku życia to analfabeci. Naszym celem jest wspieranie lokalnych społeczności w ich dążeniu do uzyskania podstawowej edukacji i umiejętności pozwalających na godne życie.

Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości
Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości

Prawie 1,4 mld zatrudnionych ludzi żyje za mniej niż 1,25 $ dziennie. Realizujemy takie projekty, które zwiększają rozwój gospodarczy lokalnych społeczności i umożliwiają godną i efektywną pracę osobom młodym oraz starszym.