Rotary i Fundacja A Demand for Action – pomoc uchodźcom we współpracy ze Szwecją

Rotary i Fundacja A Demand for Action – pomoc uchodźcom we współpracy ze Szwecją

Cały świat pomaga Ukrainie. Wspólnie działają też organizacje pozarządowe. Rotary Dystrykt 2231 Polska rozpoczął współpracę z Fundacją „A Demand For Action” ze Szwecji, która działa szybko i sprawnie, organizując i przysyłając pomoc dla uchodźców u nas i obywateli, którzy pozostali w Ukrainie.

 

Jutro rano do Zamościa przyjedzie pierwszy transport – dwa autobusy, wypełnione po brzegi wodą, kocami, śpiworami i nową odzieżą zimową. W drodze są też już dwa tiry, w jednym 100 kartonów z kocami, śpiworami, zimową odzieżą, w drugim cztery duże szwedzkie firmy odzieżowe wysyłają odzież swoich marek. Ciężarówki mają dojechać do Zamościa w piątek lub sobotę, a rzeczy, które przyjadą będą wydawane z magazynu w zależności od potrzeb, lub pojadą do granicy, aby mógł je odebrać ktoś po stronie Ukrainy.

 

Pomoc jest ogromna, fundacja zapowiedziała, że to nie koniec, że są w stanie reagować na zgłaszane na bieżąco potrzeby.

 

Autobusy, które są wysłane w porozumieniu z fundacją przez firmę transportową „Flexbuss”, w drodze powrotnej będą mogły zabrać uchodźców do Szwecji, miejsc jest 110, autobusy wyjeżdżają jutro (3.03) ok. godziny 18.00 z Zamościa, osoby zainteresowane prosimy o pilny kontakt z koordynatorami:

Ilona Nowacka +48 600 983 488

Włodzimierz Bentkowski +48 605 141 899

 

Bardzo dziękujemy za zaufanie, pomoc i zapowiedzi kolejnej, cieszymy się z rozpoczętej współpracy.

 

Ilona Nowacka, RC Elbląg Centrum

 

Na zdjęciach – załadowane bo brzegi busy, firmy Flexbuss, jadące do nas ze Szwecji oraz wolontariusze, a także informacja o wysyłanej pomocy w lokalnej prasie szwedzkiej. Fot. żródło: Flexbuss facebook page

 

Zobacz też

Pożegnanie śp. Rafała Pasieki

Pożegnanie śp. Rafała Pasieki

Dnia 11-ego czerwca 2024 roku odszedł od nas Rafał „Rafcio” Pasieka. Śmierć zabrała go z naszego grona niespodziewanie, w momencie…

Fakty na temat Rotary

Rotary to organizacja apolityczna i świecka, która łaczy ludzi wszystkich zawodów, narodowości i przekonań
Aktulanie ponad 1,2 mln Rotarian działa w 200 krajach i obszarach geograficznych, w 34 tysiącach klubów
Nasze motto brzmi: „Służba na rzecz innych ponad własną korzyść” (w języku angielskim "Service Above Self")
Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Jedną z najbardziej spektakularnych akcji podjętych przez Rotary International była zainicjowana w 1985 historyczna misja, uodpornienia wszystkich dzieci świata przeciwko chorobie Heinego-Medina.

Pracując wspólnie z rządami wielu krajów oraz organizacjami pozarządowymi w kampanii Rotary Polio Plus zaangażowano 100 tysięcy wolontariuszy organizując szczepienia ponad miliarda dzieci. Dzięki tym wysiłkom Rok 2005 został uznany za rok uwolnienia świata od tej groźnej choroby. *****Kliknij na END POLIO NOW - by obejrzeć film o POLIO po polsku i zobaczyć, co mówią polscy lekarze oraz jak z POLIO walczy Rotary w Polsce*****

Jak działa Rotary?

Wspieranie pokoju
Wspieranie pokoju

Obecnie około 42 mln osób jest wysiedlonych w wyniku konfliktów zbrojnych lub prześladowań. Rotary Peace Fellows doskonali umiejętności, by wzmocnić działania pro pokojowe na świecie oraz rozwija zdolności mediacyjne lokalnych liderów by zapobiegać konfliktom.

Walka z chorobami
Walka z chorobami

Ponad 100 milionów ludzi każdego roku znacznie ubożeje z powodu wysokich kosztów medycznych. Staramy się poprawić i rozszerzyć dostęp do taniej i bezpłatnej opieki zdrowotnej na obszarach słabo rozwiniętych.

Dostarczanie czystej wody
Dostarczanie czystej wody

Ponad 2,5 miliarda ludzi nie ma dostępu do odpowiednich urządzeń sanitarnych. Co najmniej 3000 dzieci umiera każdego dnia z powodu biegunek wywołanych nieczystą wodą. Dajemy społecznościom możliwość rozwijania i utrzymywania systemów wodnych i sanitarnych. Wspieramy badania związane z wodą.

Opieka nad matką i dzieckiem
Opieka nad matką i dzieckiem

Co najmniej 7 milionów dzieci poniżej 5 roku życia umiera co roku z powodu niedożywienia, słabej opieki zdrowotnej i złych warunków sanitarnych. Aby zmniejszyć te dane, zapewniamy szczepienia i antybiotyki dla dzieci oraz zwiększamy dostęp do podstawowych usług medycznych.

Wspieranie edukacji
Wspieranie edukacji

67 milionów dzieci na świecie nie ma dostępu do edukacji a ponad 775 mln ludzi powyżej 15. roku życia to analfabeci. Naszym celem jest wspieranie lokalnych społeczności w ich dążeniu do uzyskania podstawowej edukacji i umiejętności pozwalających na godne życie.

Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości
Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości

Prawie 1,4 mld zatrudnionych ludzi żyje za mniej niż 1,25 $ dziennie. Realizujemy takie projekty, które zwiększają rozwój gospodarczy lokalnych społeczności i umożliwiają godną i efektywną pracę osobom młodym oraz starszym.